Kalem takıntılarınız var mı ?
(05/01/2013, Saat: 20:23)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cross tarzı güzel görünen kalemlerle Bir Pentel Smash gibi falan yazı yazılmaz bence. O tarz kalemler daha çok aksesuar amaçlı üretiliyor.

Bu arada Pensan IQ serisi de çok güzel.

Zamanında ben küçükken, babam eczacıbaşında üst düzey konumda olduğundan sık sık cross setleri gelirdi kendisine hediye. Hem pek kalem merakı olmadığından hem de çok fazla olduğundan evde dururdu. Ben oyuncak misali kullanırdım öyle onları. O zaman o kadar pahalı kalemler olduğunu bilmezdim, fakat o zaman bile ele oturmayan, yazımı pek de özel ya da rahat olmayan kalemler olduğunu hatırlıyorum. Bence fiyatları şişirilip abartılmış bir marka. Kesinlikle parasının kalemi olmadığını düşünüyorum. Elimden bir çok modeli geçti, versatil, tükenmez altın kaplama vs. Altın kaplama olanı gayet şık ama o kadar.

Ha konudaki uzman komşularım "yok sen bilmiyon" diye enseme uçarak diz atabilir razıyım. Dediğim gibi kalemler konusunda çok ilgili ya da bilgili değilim. Ama güzel kalemler yapacağım o kesin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Buyrun, sıkılmadan saatlerce vakit geçirin.

http://www.jonathanveley.com/index.php?o...&Itemid=84
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(05/01/2013, Saat: 10:57)burakoner0681 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazen de 0,5 rotrıng ı kullanıyorum.Rotrıng kalemımı cok sevıyorum o da 12-13 senelık bır kalem.Tıkky olanlardan degıl.Dısı tıtanyum heralde.Yan kısmında ufak bır basma kısmı var.Oraya basınca uc kısmı tamamen ıcerıye gırıyor. Dolaysıyla gömlek cebınde felan hasara meydan vermıyor ve cok kullanıslı. Aynısının 0,7 sını aradım ama uretılmedıgını soyledıler. Bulursam kesınlıkle kacırmayacagım.

burak öner hocam bu dediğiniz kalemden ben de kullandım eski bir model babamın koleksiyonunda vardı oradan aşırmıştım Big Grin benimki de dediğiniz gibi 0.5 uçluydu.siyah renk idi dışı. Sizin bahsettiğiniz nadide kalem bu aşağıdaki bendeki de siyahıydı ve çok değerliydi babam beni affetsin Smile
479a1.jpg
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(05/01/2013, Saat: 15:00)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zamanında Rotring'in kahverengi ince modeli vardır ya hani efsane olmuş sonra çakmaları çıkmış daha sonra tikky cıkınca lastik patlamış bende o zamanlardan beridir takıntılıyım versatil denen arkadaşa..

Sizin bahsettiğiniz ilk tikkyleri ben de çok severdim üstad:
Şöyle gösterelim tikky evrimini. Ki en makbulu no.1'dir:
adszwf.jpg

EFSANE!
DDA0E6BBC50336ADB8DE9B66543AF211.jpg
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Ne zamandır açmayı düşündüğüm bir konuydu bu.

Benim de var. Makina mühendisi adayı olmamdan mütevellit en çok kullandığım objelerdir kalemler. Uçlu kalemler ve dolmakalemlerle haşır neşirim. Dolmakalemle yazdığımı görenler şok oluyorlar. Öte yandan dolmakalemler, insanın bütün yazı karakteristiğini gösteren ve tekniğine göre ucunun şekillendiği harika aletler. Tükenmez kalemlerden çok daha kaliteli araçlar. Dolmakalemlerin unutulması çok acı bir durum.

Uçlu kalemlerde tercihim Japon markaları Pentel ve Platinum. Şu anda 0.7 olarak en çok Platinum Pro-Use II ve 0.5 olarak Pentel Graph 1000 for Pro kullanıyorum. Kullandığım uçlar ve silgi ise Pentel yine.

İki tane Lamy marka dolmakaleme sahibim. Ama kesinlikle bir Mont Blanc almayı düşünüyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Rotringden o kadar bahsettik rotringin bendeki başka bir kalemini de tanıtayım. Bunu da çok seviyorum modelini bilmiyorum babamda fazla olduğu için bana vermişti üniversitedeyken. Okula bir çok kez sadece bu kalemle giderdim(renkli notlar almayı sevdiğim için böyle söyledim) çünkü kalemin için kırmızı,siyah ve versatil olarak üç çeşit bulunuyor. Fakat onu değişik kılan şey yer çekimine göre yukarıda tuttuğunuz taraf kaleme bastığınızda dışarı çıkıyor. Yani üzerinde 0.5 olan tarafı yüzünüze çevirip bastığınızda versatil taraf çıkıyor. Siyah tuşa basınca geri içine giriyor. Sonradan bunun bir sürü ucuz taklidi çıktı çin işi falan orjinali budur.Bir-iki fotoğrafı şöyle(bendekinin üst kısımdaki göstergeleri silindi ama biliyorum ne tarafa çevireceğimiBig Grin)

29crxpe.jpg

2e64kqt.jpg
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
ZB07279-BK-ZZZ~Zebra-M-301-Ultra-Pencil-Black_P1.jpg

Zebranın bu kalemini de çok severek uzun süre kullanmıştım. Çok sevimli küçükçe bir kalemdi bu da. Dışı metal çıt çıt sesini severek aldığım kaliteli bir kalemdi.. Kalem konusu açıldı ya coştukça coşuyorum aklıma neler geliyor yazamıyorum kalemde kalem Big Grin tutamıyorum kendimi be. Kalem alasım var. Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
Kalemlerimden bazıları...

Üstte gözüken Pentel Kerry 0.7,
Soldaki Platinum Pro-Use II 0.7,
Sağdaki Pentel Graph 1000 for Pro 0.5,

Şiirlerimin olduğu not defteri Moleskine,

Defterin üstündeki dolmakalemler ise;

Gri olan Lamy Al-Star,
Turkuaz olan ise Lamy Safari

2yo1rpi.jpg
Merkur Progress
Omega 80005
Pentel kalemler çok dayanıklı. Mekanizmaları bir harika. Onlar gibisi yok gerçekten. Malzeme kaliteleri de üst düzey.

Silgileri ve kalem uçları da türlerinin en iyisi.

(05/01/2013, Saat: 23:13)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pentel Graphgear 500 ve 1000 var kullandigim resmen tank gibi kalem...
penteli bir baska seviyorum.

(05/01/2013, Saat: 22:59)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalemlerimden bazıları...

Üstte gözüken Pentel Kerry 0.7,
Soldaki Platinum Pro-Use II 0.7,
Sağdaki Pentel Graph 1000 for Pro 0.5,

Şiirlerimin olduğu not defteri Moleskine,

Defterin üstündeki dolmakalemler ise;

Gri olan Lamy Al-Star,
Turkuaz olan ise Lamy Safari

2yo1rpi.jpg
Merkur Progress
Omega 80005
Lisede iken mekanik kalem takıntım vardı.Sonra eşantiyon kalem takıntım başladı.
Toplamda 100-150 adet kalem vardır elimde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,433 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: