Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
(23/11/2015, Saat: 07:56)zakayr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: HoşbuldukSmile

7ocolok sharp edge; sarı kutuda olanı. Sanal pazardan aldım. Gayet ucuz.  mesela featherde aldim 10 tanesi 12 liraya ama 7ocolok featherden çok çok daha konforlu; feather nejter gibi hata affetmezSmile

Fırça çok önemli bence; isısını koruyan ve güzel köpürten bir porsuk şartSmile ben wk pure porsuk aldim 36 tlye gitti gidiyordan ama daha iyisini almak lazım diye düşünüyorum cok tatmin etmedi şahsen.

Muhle r89u tradationalshaving.com dann aldım ingiliz sitesi. Kampanya vardı 15 sterline aldım yani 60 tl; koruyucu başliğı ve kargosuyla birlikte 100 tlyi bulmadı ama kampanya devam ediyormu bakmak lazim. Bizim Türk sitelerde en ucuz 220 TL ye bulmuştum arada cok fark var ne yazikki. Haftaya elime ulaşır ulaşmaz inceleme yazacağımSmile

258w5mr.jpg
Çok iyi fiyata almışsınız gerçekten, hayrını görün  Şu an stokta kalmamış gözüküyor.
Fırça konusunda yerli üretim Tipsoft çok cazip gözüküyor, tavsiye ederim. Jilet için de bi sample pack edinmek gerekiyor bence, herkes için ideal jilet farklı oluyor. Bi an gaza gelip 100'lü mavi astra almış bulunduk artık.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[/quote]

Teşekkür ederim bi gelse görecez işallahSmile

Tipsoftu nasiĺ edinirim azizim? İnternette aradım ama satılan bir yer bulamadım.

Sample pack işine bir el atayımSmile siz astralarla bi süre kardeş olmuşunuz gibi gorünüyorSmile
Kea
Onur98 e mesaj atın yeterli

@Kea.aksoy doğrudan tipsoftbrushes@gmail.com adresine mail atarsanız size katalog ve güncel fiyat listesiyle dönüş yapacaktır azizim, bugün şahsen bir adet silvertip finest fırça sipariş ettim. Beklemedeyim Smile

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Selamlar arkadaşlar Sırf buraya yazmak için üye oldum... Tabiki çok yeniyim , zamanla diğer konularada ilgi duyabilirim.. 32 Yaşındayım bu zamana kadar sürekli , mach3 , gillette fusion power tarzı şeylerle tıraş oldum... Ama gerçekten servet gidiyor kartuşlar çok pahalı fusion power hemde yüzüme tahriş ediyor...

wilkinson sword double edge classic makine +5 tanede gilette 12 lira görmüştüm.. Alığ almamakta kararsız kaldım...Carrefor da görmüştüm bir deneyeyim dedim... Ama önce bir araştırıyım dedim , buralara geldim... Sanırım başlangıç için iyidir ?
@manilafotuna, aramıza hoşgeldiniz. Bir tanışma konusu açarsanız daha iyi yardım alabilirsiniz. Sorunuzun yanıtına gelince, WS alet başlangıç için kullanılabilir ama jiletleri genelde pek de keskin değildir. Size impa ticaretten karışık bir jilet takımı edinmenizi tavsiye ederim. Değişik jiletlerden birer kutu alabilirsiniz.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@manilafortuna hocam hoşgeldin. WS DE Klasik ve Mühle R89 kullanıyorum. Ws aleti gözün kapalı alabilirsin senin işini görecek başlangıç için iyi makine. ama üstadın dediği gibi jiletleri vasat. Sana tavsiyem WS makina ile keskin jiletler kullanman çünkü makina çok yumuşak yani mild bir makina. Jilet tavsiyemde feather-sarı gilette 7o'clock olur.Smile impa ticaretten çeşitli jiletler alman hususuna da katılıyorum; herkesin jileti kendine gibi bir durum var çünkü.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kea
@manilafortuna foruma hoş geldiniz. WS DE tıraş aleti başlangıç için uygundur. Ben hiç kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım var. Ayrıca, İmpa 'da sadece 5 TL.'na rimei marka tıraş aleti var. Ben de yeni aldım. 3 parçalı bir alet. Performansı beni çok şaşırttı. Başlangıç için iyi bir seçenek/alternatif olabilir. Daha sonra tekniğiniz oturunca EJ, Mühle, Merkür vs. marka aletlere bakarsınız. Söylendiği gibi farklı marka jiletler edinin. Jilet hususu kişiden kişiye çok değişken olduğu için marka önermek istemiyorum ama değişik markalardan en fazla 5'er 10'ar adet alarak bir "sample pack" oluşturun. Zamanla kendinize en uygun olanları keşfedersiniz. Bir de cihankeskin üstadın belirttiği üzere bir tanışma konusu açarsanız hem sorduğunuz konuda hem de diğer konularda (sabun, fırça vs.) daha detaylı yardım/bilgi alabilirsiniz.
@cihankeskin
@Kea.aksoy
@ms_1907 Hepinize teşekkürler arkadaşlar... Yaprakla hayatımda traş olmadım bir deneyeyim diyorum... Berberde de ustura ile olmam... Mach3 e alışmışım rahat geliyor diye evde oluyorum birazda hijneğim ondan... Bir deneyeyim diyorum yaprağı...
Bir sürü makina aldık bir işe yaramıyor Braun790/cc aldım 500 liraya almaz olaydım kullanamıyorum... Sivilce çıkartıyor... Fusion Power kullanıyoruz oda tahriş ediyor...Bu jilet nasıl sizce fiyat olarak? Kalite olarak?
http://www.amazon.com/gp/product/B003ZJI...K2GA1QQBHU
(13/12/2015, Saat: 13:49)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin
@Kea.aksoy
@ms_1907 Hepinize teşekkürler arkadaşlar... Yaprakla hayatımda traş olmadım bir deneyeyim diyorum... Berberde de ustura ile olmam... Mach3 e alışmışım rahat geliyor diye evde oluyorum birazda hijneğim ondan... Bir deneyeyim diyorum yaprağı...
Bir sürü makina aldık bir işe yaramıyor Braun790/cc aldım 500 liraya almaz olaydım kullanamıyorum... Sivilce çıkartıyor... Fusion Power kullanıyoruz oda tahriş ediyor...Bu jilet nasıl sizce fiyat olarak? Kalite olarak?

Ben feather'ın sarı renkli paketini kullandım. Bunu bilmiyorum, ancak feather jiletler dünyanın en keskin jiletlerinden biri (hatta belki de en keskini) olarak bilinir ve başlangıç için önerilmez.
(13/12/2015, Saat: 13:49)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin
@Kea.aksoy
Hocam bu jilet ve sarı kutu birebir aynı. İmpadan sarısını alabilirsin yurtdışıyla uğraşma. Ben iş gereği hergün traş olduğum için makine - 3lü - 5li hepsini kullandım ama yaprak başka bir olay. Şimdi ustura sipariş ettim bakalım ona nasıl alışacazSmile
Ws klasik makina ile başlamak mantıklı. Ama teknik oturuncaya sakin ve bastirmadan yapana dek tahrişlere aldırış etmemek lazim. Bir de teknik oturmadan jiletleri de tam degerlendiremiyorsun aslinda ama bir yerden başlamak lazım. Yurtdışında da bi kaç forumu ve youtube videolarını ve en önemlisi geltiri manyakcasına takip edip bir miktar araştırma ile son dönemde kolanyağı sürmeme rağmen yüzümü yakmayan traşlar olmaya başladim. Aynı yaştayiz gür ve sık sakallarım var ve boyun bölgem kendimi bildim bileli tahriş manyağıdırSmile. bence kısa süre sonra sizde iyiki geleneksele dönmüsüm diyeceksiniz.

Sabun için ben kendimce kendi sabunumu yaptim ama arastirmanizda fayda var o konuda cok bilgili değilim.

Fırça içinse tipsoft tavsiye ederim. @onur98 isimli üyemizle temasa geçin; mail ile size fiyat listesi atar ne tarz bir isteğiniz oldugunu söylerseniz yardımcıda olur; bana desteği çok oldu şahsen.

İmpa ticarrti extrashaving sitesinde rahat alışveriş yapabilirsiniz. Ben dün muhtelif jiletler ve tabac sabun aldım 2 güne elimde olur. Fiyat ve bulunurluk olarak araştirmadan yurtdısina yönelmeye gerek yok. Ben sadece mühle r89u yurtdısından tratidionalshaving.com.uk dan aldım.

Sevgiler.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kea

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 704 823,185 1 saat önce
Son Yorum: layken
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 403,967 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 117,973 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,776 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,876 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,708 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 50,738 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 101,812 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,716 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,449 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: