Gifts and Care
teşekkürler mesaj için.
impaya peki muhtelif şeyleri ithal ettirebilir miyiz acaba?
yani bizim siparişleri gümrükten onlar çekse, arada bir marj alsa?
toplu sipariş ama gümrük işlerini onlar halledicek gibi.

benim esnafım bunu yapar.
Yapilir tabi uzak birsey degil yeter ki ayni dili konusup orta noktada bulusulusun asilmayacak sorun yok teklif edilebilir her turlu
(06/04/2014, Saat: 01:22)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda Gümrük yada PTT çalışanı Arkadaşımız varsa mutlaka bana ulaşır ve bilgi verir diye ümit ediyorum.Bilgi alırsam sadece bilgiyi sizinle paylaşırım.

Son zamanlarda dediğiniz gelişmeler yaşanıyor doğrudur.
bunda en büyük etken posta işleme merkezlerine alınan x-ray cihazlarıdır.
önceden muayene memuru iş yükünden dolayı tam tespit yapamazken şimdi oturduğu yerden tüm ayrıntıyı görüp işlemleri yapabiliyor.
Ayrıca yetkilendirilmiş hızlı kargo firmalarına da gümrük tarafından son zamanlarda artan baskı nedeni ile onlarda artık daha dikkatli inceleme yapıyorlar.
şu an için yolcu beraberi limitlerine uygun olarak yurtdışından getirmek dışında bir alternatif kanunen görünmüyor.
ayrıca aslında sadece kozmetik ürünleri değil aynı zamanda kesici ve delici alette aslında yasak..
geçen hafta yurt dışından aldığım polsilver ları iade etmek zorunda kalınca artık bu yasağında acı bir şekilde uygulandığını gördüm..
aslında birazda şans işi olabiliyor.. o anki muayene memurunun tarifeyi yorumlaması, o günki yoğunluğu, özel hayatı, vs. bir sürü etken bizim kargolarımızın akıbetini belirliyor.

bir gümrük personeli olarak diyebileceğim kanunen yasak, şansımı denerim diyene ise saygı duyarım..

tavsiyem ise yolcu beraberi..
(08/04/2014, Saat: 16:07)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bilgiler hocam teşekkür ederim hepimize hayırlı olsun mesaj alındı Smile

Arkadaşımız çok güzel izah etti,sağolsun.
İlgili konu burada açılmıştır.

http://geltir.com/thread-4270.html
Kotu olmus... Pek siparis veremeyecegiz herhalde artık

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
http://geltir.com/thread-4270-post-79588.html#pid79588

Buradan devam edelim: )
bu siteden 1 nisanda yola çıkan paketim uzun ve yorucu bir seyahatten sonra sonra nihayet 23 mayısta anayurduna dönmüş fakat paypal hesabımda herhangi bir iade işlemi yok. Durumu siteye bildirmek için ingilizcesi iyi olan bir arkadaş yardımcı olabilirmi rica etsem? Benim google translate terk ingilizcem ile olacak iş değil bu iş.
Ekleme: Yardımcı olundu. Teşekkür ederim
Benim de paketim giftsandcare e geri dönmüştü yaklaşık 1 ay önce. İade istedim, hemen aynı gün iadeyi yaptılar paypale. Hiç sorun etmiyorlar.
Gerçekten hiç sıkıntı yapmadılar. Anında dönüş yapıp parayı iade ettiler.
Fırça ve tıraş aleti göndermeye devam edeceklerini ama artık gümrük sorunları nedeniyle Türkiyeye kozmetik ürün göndermeyeceklerini belirttiler.
G&C fiyatları biraz zıplatmış görünüşe göre..
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gifts and Care'den Geltir Uyelerine Ozel Promosyon Linq 3 7,208 07/03/2013, Saat: 19:34
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: