Yeni Clio 4
Hyundai grubunda normal
Reno biraz daha az yakar
eyvallah ihtilaf
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Oralarda dizel arabaya gerek yok
Benzin ucuz ,yerini bilirsenIdea
(12/03/2013, Saat: 22:49)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şehir içi kullanım bilgisayar yakıtı 100kmde ort. 6.7 ile 7lt arası sonuç veriyor. Araba dizel normal mi nasıl arkadaşlar ilk defa dizel kullanıyorum.

Hocam benzer şanzuman-debriyaj sorunu bizim arabada başımıza geldi, araba geri vitese rahat girmiyordu sanayide düzelttiler bu sefer 1'den 2'ye ve 2'den 1'e rahat girmiyordu öyleki bazen vites düşürmek için yavaşlamak hatta durmak gerekiyordu bizi çok sıkıntıya soktu, dolayısıyla şanzuman sorunu arabanın normalden daha fazla yakmasına sebep oluyor ve beraberinde birtakım farklı arızalara da sebep oluyor. Eğer arabaya stressiz binmek istiyorsan ne gerekiyorsa serviste yaptır(garantilidir) , paraya da kıy yine sen kazançlısın.
Zift dolu gözlerde karanlık kat kat...
Yalnız seccademin yönünde şefkat
Beni kimsecikler okşamaz mâdem;
Öp beni alnımdan, sen öp seccadem! (Necip Fazıl)
(14/03/2013, Saat: 00:46)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oralarda dizel arabaya gerek yok
Benzin ucuz ,yerini bilirsenIdea

Arabadan memnunum be ihtilaf. Anasını atasını biliyorum ben o benzinin be Big Grin

(14/03/2013, Saat: 01:13)Miraç63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/03/2013, Saat: 22:49)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şehir içi kullanım bilgisayar yakıtı 100kmde ort. 6.7 ile 7lt arası sonuç veriyor. Araba dizel normal mi nasıl arkadaşlar ilk defa dizel kullanıyorum.

Hocam benzer şanzuman-debriyaj sorunu bizim arabada başımıza geldi, araba geri vitese rahat girmiyordu sanayide düzelttiler bu sefer 1'den 2'ye ve 2'den 1'e rahat girmiyordu öyleki bazen vites düşürmek için yavaşlamak hatta durmak gerekiyordu bizi çok sıkıntıya soktu, dolayısıyla şanzuman sorunu arabanın normalden daha fazla yakmasına sebep oluyor ve beraberinde birtakım farklı arızalara da sebep oluyor. Eğer arabaya stressiz binmek istiyorsan ne gerekiyorsa serviste yaptır(garantilidir) , paraya da kıy yine sen kazançlısın.

Eyvallah hocam. Burda bi usta buldum serviste ki adam pek güven vermedi. Usta şanzuman yağında sarı talaş gördü senkromeçlerden olabilir dedi ama ben baskı-balatada değiştirecem. Aynı sendeki sorun ilk aldığımda böyle değildi ne ettiysem ben ettim. 1-2, 2-1 arası çok sıkıntılı vites katur kutur geçiremiyorsun. Araba o ara zıpır zıpır zıplıyor... Siz neler yaptırmıştınız??
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Reno clio : Fransız öpücüğünün otomobil formu

Hyundai : İtalyan dizayn,Kore mühendisliği artı Türk karoser kalitesi,daha ne olsun,Japon arabaları gibi olmasa da biraz uzak doğulu

Peugeot : Yetkili servislerinde, yolda olanlardan daha çok araç var

Citroen : Bu arabayı alana kadar Fransızlara kinim yoktu

Opel Vectra : Almanlar böyle bir araç yapamaz,yanlışlıkla olmuştur

Fiat : Plastik,metal ve boyanın en ekonomik hali,eldeki plastik ve teneke malzemeyi atmaya kıyamadık araba yaptık

Ford : Bir dönem ASM viteslisini alanlara ücretsiz psikiyatri tedavisini sunuluyordu

B M W : Bavyeralı değilim ama para bende

Mercedes : O kadar abartılan marka sanki eski Yunan da Binek araba tanrısı

Lada : Elegant paketindeki kalorifer daha sıcakmış

Skoda : Komünizm diretmesiyle araba yaptırırsan ancak bu kadar olur

Chevrolet : Eskidendi,şimdi aveo yada kalos

V W : Das Auto ,Ja,yaa yoo bir turbo değişim parasıyla bir Çin arabası alırdım.

Volvo : Okumuş adam arabası,O tespihi biraz aşağıda salla arabanın camından görüyorlar

Toyota : Garantici adamların arabası,sahiplerine sorsan araca yakıtta doldurmaya gerek yok,hiç abartmazlar

Mitsubishi : Çok ekonomik,yedek parçaları Japonya dan gelene kadar benzin masrafı yok

Nissan : O şimdi biraz Fransız

Honda : Kaportası da motoru gibi sağlam olsa almaya değer

Audi : 60 bin km bakım faturasını görünce ,o mağrur halinden eser kalacak mı
Çok güzel bir yazı sevgili İhtilaf, çok güldüm Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Arkadaşlar happy hour yapsın diye yazdımSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Yıl taskind 30 16,616 01/01/2023, Saat: 00:01
Son Yorum: Mecanica
  Yeni başlayanlar için bisiklet ENDER3470 36 15,295 06/07/2022, Saat: 16:37
Son Yorum: mixfruit
  Yeni başlayanlar için oto çocuk koltuğu ENDER3470 10 3,079 28/08/2020, Saat: 18:04
Son Yorum: rating
  Yeni Bir Arama Motoru: DuckDuck dikdik_s 12 5,435 31/01/2020, Saat: 01:01
Son Yorum: edward
  Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım ckeskin 30 14,505 02/07/2018, Saat: 16:53
Son Yorum: laktik
  Yeni Vergimiz Hayırlı olsun: Yurtdışı Alışveriş Stopaj Vergisi izbe 35 20,110 18/12/2017, Saat: 19:30
Son Yorum: FurkanY
  Clio - Fiesta - Getz - Punto? informatiker 4 4,224 18/06/2017, Saat: 23:07
Son Yorum: xanimate
Bug dikkat yeni bir zaafiyet shellshock DelikanliTiras 0 3,722 30/09/2014, Saat: 12:32
Son Yorum: DelikanliTiras
  Yeni Ebay Hesabı Açmak eggman 7 15,247 17/02/2013, Saat: 13:51
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: