Ali bıyıklı ve Sedef ustura
@sfenks

Çok tok ve ağır abi bir durumu var.

Elinize aldığınız zaman gerçek bir ustura hissiyatı veriyor.

Hafif olanlar oyuncak gibi, adeta sakalların "Bu mu beni kesecek" demelerini bekler gibi zayıf ve cılız.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Komşularım seder ve ali bıyıklı gibi usturalarda jileti çıkarıp muhafaza etmek uygun değil. Üstten açılan ustura olursa olur. Genel kanı sirkeleyip silmeden kaldırmak gibi.
(14/01/2019, Saat: 12:41)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım seder ve ali bıyıklı gibi usturalarda jileti çıkarıp muhafaza etmek uygun değil. Üstten açılan ustura olursa olur. Genel kanı sirkeleyip silmeden kaldırmak gibi.

@informatiker komşum yorumunuza bakarak benimde katılıp uyguladığım yönde karar verdiğinizi gördüm. Bu usturalarda çıkarırken jilete hasar verme olasılığı var ve hasarlı jileti takıp tıraş olma düşüncesi bile korkutucu. Jilete yapışan kılları dert etmeyin usturanızı biraz sıcak suya tutunca yapıştığı sabun artıkları ile birlikte çıkıyorlar. Buna rağmen çıkmıyor ise usturanız esnemiş jilet ile arasında boşluk oluşmuş diye düşünürüm ve usturanızı değiştirmenizi öneririm.

Paslanmayı önlemek için suya tutmayayım diyorsanız o kadar çekinilecek bir durum değil bence. İşyerindeki usturamla bazen haftalarca tıraş olmasam da paslanma ile karşılaşmadım. Yanılmıyorsam Sedef ve Ali Bıyıklı paslanmaz malzemeden üretiliyor. Ben usturamı durulayıp bırakıyorum uzun süre kullanmayacaksam arada jilete bakıyorum paslanma görürsem jileti değiştiriyorum.

@manuple komşumun resimdeki usturası gibi modelleri kullanmadım bu tip usturaların paslanması ile ilgili yorum yapamam.
Son iki tirastir Ali Biyikli ile tiras oluyorum kendimi alistirana kadar da devam edecegim..forumda biri yazmisti kopuk civik olmali diye cok guzel bir nüans ustura tirasi hakkinda diye dusunuyorum..veya kayganligi iyi bir tiras sabunu veya kremi kullanacaksiniz..o vakit yag gibi kayiyor cildinizde alet.tam istedigim kivamda degil bu konudaki tecrubem fakat kendimi de kesmiyorum..dikkatli olursaniz kesmezsiniz yeter ki el hafifligini ve her an kesik atabileceginizi akildan cikarmayin jiletli ustura kullanacaksaniz.Ömur boyu kullanilabilir bu usturalar bana gore.Yapi itibariyle de basitligin saheseri kanimca.Tamamen kisinin el yetenegini gelistirici bir alet.Alisirsaniz her turlu DE aletten daha yakin tiras keyfini yasayabilirsiniz..boyle bir aleti tasarladiklari icin ureticilerini tebrik etmek lazim..bizim berberlerimizin sinek kaydi tiras basarisinda aletin basit ve sade yapisinin etkisinin buyuk oldugunu dusunuyorum..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ustura ile tıraş olmak. ahmet67 190 108,103 15/02/2019, Saat: 13:46
Son Yorum: manuple
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 35 7,897 14/02/2019, Saat: 13:19
Son Yorum: Berberbey
  Zaza Focus Ahşap Desenli Ustura donniebrasco 10 473 07/02/2019, Saat: 10:36
Son Yorum: manuple
  Equinox Profesyonel Jiletli Ustura shkoksal 15 865 16/01/2019, Saat: 00:21
Son Yorum: shkoksal
  Zazor Çift Taraflı Ustura arandur 87 37,707 05/08/2018, Saat: 01:32
Son Yorum: FearOfATG