Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura
(25/09/2018, Saat: 16:43)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ikisine de aynı anda jilet taktığınızda jiletin gözüken mesafesi eşit mi ikisinde de?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Kırmızı saplı olan Sedef, krem saplı olan Ali Bıyıklı.

Sonuçlarda pek de bir fark yok gibi.

f7fdec650d8ce770c2cfb5cc0543573b.jpg0559324051fd33abb7b0d1b9c7f04eb3.jpgb7ba1450f7a19341ed3af464b952954c.jpg

~SB
Hocam işte bu bende ciddi derece farklı. Bu akşam tıraşa ne kadar yansıyacak onu da görelim bakalım..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Geçen sene gittigidiyordan markasız sürgülü bir ustura satın almıştım.daha evvel ustura kullanmamıştım,açılçası berberlerde de hijyen durumlarından dolayı hiç usturayla tıraş olmadım,hatta usturanın yüzüne dahi bakmadım.aradan geçen başarısız denemelerden(jileti kaydırıyor,sürgüsü hareket ediyordu) sonra usturayı kırıp attım.sonra sedef ustura aldım ve denemeye karar verdim.evet harika bir alet değil elbette ancak jilet tutuşu son derece sıkı ve başarılı(bana göre).tek perde kabul edilebilir,kesiksiz,tahrişsiz bir tıraş oldum hem de işe gitme öncesi aceleyle.bence fiyatına göre güzel alet.
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
Bence sedefle veya ali bıyıklıyla rahat tıraş olabilen herkes herhangi bir DE ile veya başkaca jiletli usturayla çok güzel işler çıkarabilir Smile. Hafif olmaları ve jilet tutucu kısmın ince ve dar yapılı olması nedeniyle ustalık isteyen usturalar..
Uzun bir aradan sonra bugün emektar ali bıyıklı usturama shark jileti takıp tıraş oldum. Sabun da proraso kırmızı idi. Çok keyifli sıfır tahrişli bir tıraş oldu. Artık hikmet sabunda mı, jilette mi yoksa artan tecrübemde mi bilemiyorum. Bu usturayı aldığım ilk günün tıraşını hatırlıyorum, yüzüm kan revan içinde kalmıştı. Zaman hızlı geçiyor dostlar..
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
2 yıldır geleneksek yöntemlerle tıraş olurum. Bugün gittim sedef ustura aldım. Kırdım elimdeki sharpı ikiye ve taktım usturaya. Sabunladım yüzümü arko ile ve daldım yüzüme. 2 perde tıraş oldum 15 dakika sürdü. Çenemin altında bir noktada tahriş oldu ve hafif kanama. Ama çok keyifli bir tıraştı gerçekten. Herkese tavsiye ederim. Mühle ve Yuma ile de tıraş oluyordum ama ustura bambaşka bir keyif...
Şu soruyu sormak istiyorum. Diyelim usturaya takılan jileti başka tıraşta kullanmak istiyorsunuz. İlk tıraş sonrası jileti ne şekilde temizleyip bırakmak gerekiyor? Su teması iyi değil deniliyor? Jilette yapışık kıllar kalıyor onu nasıl temizliyorsunuz?
(13/01/2019, Saat: 15:40)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu soruyu sormak istiyorum. Diyelim usturaya takılan jileti başka tıraşta kullanmak istiyorsunuz. İlk tıraş sonrası jileti ne şekilde temizleyip bırakmak gerekiyor? Su teması iyi değil deniliyor? Jilette yapışık kıllar kalıyor onu nasıl temizliyorsunuz?

Ben tıraştan sonra fırça ile köpürtme kabını temizler, sonra suya tuttuğum DE'yi su doldurduğum köpürme kabında temizleyip, parçalara ayırıp kaba bırakırım.

Sabun karakterine bağlı olarak değişse de kalıntı kalmadıysa kıl yapışma durumu olmaz bu şekilde. En son jileti de yandan tutarak suyun içinde temizlerim, bir havlunun üstüne bırakıp havlunun diğer tarafıyla bastırarak kurularım. Başka türlü jilet havluya zarar verecektir.

Ben de ıslak kalmasının iyi olmadığını okudum, metal için her türlü zararlıdır zaten ama keskinliği de azalıyor diye biliyorum.

Böyle kurulduktan sonra kendi kağıdında muhafaza edebilirsiniz.

Bu şekilde Voskhod'u DE ile 5-6 defa sorunsuz kullandım, son tıraşta beni ıskartaya ayır artık diye sinyal veriyor tabii.

Kartuşluları kot kumaşına sürterek bileyip kullandıkları bir video vardı, jiletle de denemek lazım.
(13/01/2019, Saat: 16:17)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tıraştan sonra fırça ile köpürtme kabını temizler, sonra suya tuttuğum DE'yi su doldurduğum köpürme kabında temizleyip, parçalara ayırıp kaba bırakırım.

Sabun karakterine bağlı olarak değişse de kalıntı kalmadıysa kıl yapışma durumu olmaz bu şekilde. En son jileti de yandan tutarak suyun içinde temizlerim, bir havlunun üstüne bırakıp havlunun diğer tarafıyla bastırarak kurularım. Başka türlü jilet havluya zarar verecektir.

Ben de ıslak kalmasının iyi olmadığını okudum, metal için her türlü zararlıdır zaten ama keskinliği de azalıyor diye biliyorum.

Böyle kurulduktan sonra kendi kağıdında muhafaza edebilirsiniz.

Bu şekilde Voskhod'u DE ile 5-6 defa sorunsuz kullandım, son tıraşta beni ıskartaya ayır artık diye sinyal veriyor tabii.

Kartuşluları kot kumaşına sürterek bileyip kullandıkları bir video vardı, jiletle de denemek lazım.

Komşum sen jileti ıslatıp kurutuyorsun. Ancak benim bildiğim jilete suyun hiç temas etmemesi gerektiğidir. Acaba ben yanlış mı biliyorum?

Birde ben jileti usturadan çıkarmadan bir sonraki tıraşa kadar tutmak istiyorum. Usturada jileti takıp çıkarmak biraz zor biliyorsunuz.
Jileti tekrar kullanacaksam finalde durulayıp havlu ile kurulayıp kalorifer peteğine koyduğum mıknatısa yapıştırıyorum. Sürekli ısı olduğu için kuru bir şekilde sonraki tıraşı bekliyor. Jilete tıraş esnasında da durularken illa ki su değiyor.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,392 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,162 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,575 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,645 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,629 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,335 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,868 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,371 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,288 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: