Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura
(31/07/2013, Saat: 16:42)jazzmo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geçen gün bir tanede ben satın aldım sedef ustura Smile fakat jilet takmak çok zor,ayrıca jiletin ağzı taktıktan sonra çok açıkta kalıyor gibi.deneme yapmak için bıyık çevresini düzeltim,şuan fena şekilde jilet yanıklarım mevcut.sanırım bundan sonra elime kolay kolay almam Big Grin

Çok kolay aslında jilet takmak.

Bi kaç deneme yapın. vazgeçmeyin. bu keyif kaçmaz. jileti dik sokun ileriye itin, incecik yapın ağzını en son jileti tuttuğunuz yeri bastırın ileri dışarıda kalan kısmı da tırnakla ittirin. Alıştıktan sonra sorun yok.
jilet kesinlikle kurulanmaz

(15/02/2012, Saat: 14:19)burakoner0681 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jılet konulan kısmının kayarak cıkan modellerı var
dolaysıyla ıcınden jıletı cıkarıp krulamak kolay oluyor
jılet takmakta cok basıt
(31/07/2013, Saat: 16:44)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/07/2013, Saat: 16:42)jazzmo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geçen gün bir tanede ben satın aldım sedef ustura Smile fakat jilet takmak çok zor,ayrıca jiletin ağzı taktıktan sonra çok açıkta kalıyor gibi.deneme yapmak için bıyık çevresini düzeltim,şuan fena şekilde jilet yanıklarım mevcut.sanırım bundan sonra elime kolay kolay almam Big Grin

Bi kaç deneme yapın. vazgeçmeyin. bu keyif kaçmaz. jileti dik sokun ileriye itin, incecik yapın ağzını en son jileti tuttuğunuz yeri bastırın ileri dışarıda kalan kısmı da tırnakla ittirin. Alıştıktan sonra sorun yok.
teşekkürler üstad.
dediğiniz yöntemle çok daha kolay oturdu. yine de çakı ucuyla biraz genişletmemem gerekti Smile daha önce tam oturtamamışım, o yüzde ucu çok açıkta kalmış. Undecided
(31/07/2013, Saat: 17:00)jazzmo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/07/2013, Saat: 16:44)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

teşekkürler üstad.
dediğiniz yöntemle çok daha kolay oturdu. yine de çakı ucuyla biraz genişletmemem gerekti Smile daha önce tam oturtamamışım, o yüzde ucu çok açıkta kalmış. Undecided

Büyük keyifler dilerim..
İzmir Metro Çiğli de 4 farklı renk 8,90'a satılıyor. İlgilenen varsa haber vereyim istedim.
Bugun Ankara dan Anafartalar carsisinin alt katindaki bir milyoncudan 2,5 tl ye Sedef ustura ve yaninda ilk defa denemek icin Sark 5 li jilet aldim aksam eve gidince deneyecegim bakalim ne olacak. yillar evvel elim titreyerek bir kere Ali Biyikli ile tiras olmustum insaallah bi kaza olmaz
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
usturayla tıraşı oldum olası merak etmişimdir, berberlerde görürdümde
kendi kendime bunu yapmak epey zor olur diye hiç elimi atmamıştım bu işe.
ta ki geçenlerde tıraş sabunu aldığım yerde sedef usturayı görene kadar,bunu kullanan varsa bende kullanırım diye işe giriştim ilk tıraşta biraz çekinerek personna jiletle kullandım yanakları yavaş yavaş gayet güzel aldım çene altınıdanda alnımın akıyla çıktım çeneye ve bıyık kısmına gelince ki benim çenem oldukça girintili çıkntılı bir coğrafyaya sahiptir ustura adeta stop etti, kaymıyor takılıyor zorlamadım bıraktım. kalan kısmı rimei ile alarak bitirdim ilk tıraş için gayet iyiydi aslında.
ikinci tıraşta personnanın diğer yarısını kullandım gene aynı bölgeye gelene kadar herşey iyiydi,güzeldi çeneye geldim tıkandım ikinci tıraş olması sebebiyle cesaret buldum bu sefer bırakmadım kısa hareketlerle usturayı ilerletmeye çalıştımki çenemi çizdim 1,5 cm yatay çizik attım çok az bir kanama oldu kantaşına rağmen çizik bariz şekilde ortadaydı, her görene birşeyler anlatmak biraz sinir bozucu oldu,işyerinde bütün gün dalga dümen eksik olmadı bu da benim ustura tecrübem.
pes ettimmi hayır , düşünüyorumda galiba en iyisi top sakal bırakmak bu sayede usturayıda kullanmak daha kolay olacaktır.Smile
Geçmiş olsun siralexf üstadım. Ben de geçenlerde boynuma aynı çiziğin dikey olanından attım. Yavaş yavaş öğreneceğiz inşallah. Smile
Gecmis olsun hocam.ustura alisincaya kadar biraz fazla dikkat istiyor.ama eliniz alisdiktan sonra vazgecemiyorsunuz.youtubedan ustura trasi videolari izlemisdim ben Smile yarari oldu.bir de forumumuzdaki veteriner bir arkadasin videosu cok isime yaramisdi sag elle sol tarafi ve ceneyi nasil alacagim konusunda.
(03/06/2014, Saat: 14:29)merakli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun siralexf üstadım. Ben de geçenlerde boynuma aynı çiziğin dikey olanından attım. Yavaş yavaş öğreneceğiz inşallah. Smile

(04/06/2014, Saat: 12:43)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gecmis olsun hocam.ustura alisincaya kadar biraz fazla dikkat istiyor.ama eliniz alisdiktan sonra vazgecemiyorsunuz.youtubedan ustura trasi videolari izlemisdim ben Smile yarari oldu.bir de forumumuzdaki veteriner bir arkadasin videosu cok isime yaramisdi sag elle sol tarafi ve ceneyi nasil alacagim konusunda.

sağolun arkadaşlar,ufak tefek oluyor işte acemilik.
gerçi bu işin ustaları dahi zaman zaman bir iki çizik atıyorlar.
kabul etmek lazımki ustura kontrolü en zor,güvenliği az bir tıraş aleti,risk her zaman var.
youtube ki videolara gelince dikkatimi çekiyor adamlarda öyle bir sakal varki 1080p videoda dahi belli olmuyor santimetre kareye 1 kıl pardon tüy düşüyor,kesmesi problem olmaya gerek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,361 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,159 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 972 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,569 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,631 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,626 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,331 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,362 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,265 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: