Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura
@sfenks

Çok tok ve ağır abi bir durumu var.

Elinize aldığınız zaman gerçek bir ustura hissiyatı veriyor.

Hafif olanlar oyuncak gibi, adeta sakalların "Bu mu beni kesecek" demelerini bekler gibi zayıf ve cılız.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Komşularım seder ve ali bıyıklı gibi usturalarda jileti çıkarıp muhafaza etmek uygun değil. Üstten açılan ustura olursa olur. Genel kanı sirkeleyip silmeden kaldırmak gibi.
(14/01/2019, Saat: 12:41)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım seder ve ali bıyıklı gibi usturalarda jileti çıkarıp muhafaza etmek uygun değil. Üstten açılan ustura olursa olur. Genel kanı sirkeleyip silmeden kaldırmak gibi.

@informatiker komşum yorumunuza bakarak benimde katılıp uyguladığım yönde karar verdiğinizi gördüm. Bu usturalarda çıkarırken jilete hasar verme olasılığı var ve hasarlı jileti takıp tıraş olma düşüncesi bile korkutucu. Jilete yapışan kılları dert etmeyin usturanızı biraz sıcak suya tutunca yapıştığı sabun artıkları ile birlikte çıkıyorlar. Buna rağmen çıkmıyor ise usturanız esnemiş jilet ile arasında boşluk oluşmuş diye düşünürüm ve usturanızı değiştirmenizi öneririm.

Paslanmayı önlemek için suya tutmayayım diyorsanız o kadar çekinilecek bir durum değil bence. İşyerindeki usturamla bazen haftalarca tıraş olmasam da paslanma ile karşılaşmadım. Yanılmıyorsam Sedef ve Ali Bıyıklı paslanmaz malzemeden üretiliyor. Ben usturamı durulayıp bırakıyorum uzun süre kullanmayacaksam arada jilete bakıyorum paslanma görürsem jileti değiştiriyorum.

@manuple komşumun resimdeki usturası gibi modelleri kullanmadım bu tip usturaların paslanması ile ilgili yorum yapamam.
Son iki tirastir Ali Biyikli ile tiras oluyorum kendimi alistirana kadar da devam edecegim..forumda biri yazmisti kopuk civik olmali diye cok guzel bir nüans ustura tirasi hakkinda diye dusunuyorum..veya kayganligi iyi bir tiras sabunu veya kremi kullanacaksiniz..o vakit yag gibi kayiyor cildinizde alet.tam istedigim kivamda degil bu konudaki tecrubem fakat kendimi de kesmiyorum..dikkatli olursaniz kesmezsiniz yeter ki el hafifligini ve her an kesik atabileceginizi akildan cikarmayin jiletli ustura kullanacaksaniz.Ömur boyu kullanilabilir bu usturalar bana gore.Yapi itibariyle de basitligin saheseri kanimca.Tamamen kisinin el yetenegini gelistirici bir alet.Alisirsaniz her turlu DE aletten daha yakin tiras keyfini yasayabilirsiniz..boyle bir aleti tasarladiklari icin ureticilerini tebrik etmek lazim..bizim berberlerimizin sinek kaydi tiras basarisinda aletin basit ve sade yapisinin etkisinin buyuk oldugunu dusunuyorum..
Sedef usturayı 3 tl milyoncudan aldım.Berberde bile ustura ile traş olunca yanma oluyor.Rapira pembe mavi siyah ile bir denedim bana göre degil.Cildimi fazla yıpratıyor.
(14/03/2019, Saat: 18:25)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedef usturayı 3 tl milyoncudan aldım.Berberde bile ustura ile traş olunca yanma oluyor.Rapira pembe mavi siyah ile bir denedim bana göre degil.Cildimi fazla yıpratıyor.
Jiletli ustura ile tıraş olmayı seviyorsanız bazı kozmetikçilerde(özellikle ankara , istanbul gibi) italyan malı focus markalar satılıyor, yanılmıyorsam 40-50.-TL arası .
Ustura hissiyatı verebilecek şekildeler.
Onları alıp kullanabilirsiniz.
Bir de ustura kullanımında diğer jiletli makinelere göre daha az tahriş ve yanma oluyor.
Acaba usturayı fazla mı bastırarak tıraş oldunuz , ya da usturayı tutuş açınız mı sorun yarattı billmiyorum.
Bu tür denemelerde jileti değiştirerek deneme yapacağınız gibi farklı bir ustura ile de deneme yapabilirsiniz. En azından tanıdık bir berberden günübirlik alabileceğiniz bir ustura işinizi görür. veya bulunduğunuz şehirde var ise geltir üyesi bir arkadaştan da temin edebilirsiniz.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(14/03/2019, Saat: 18:25)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedef usturayı 3 tl milyoncudan aldım.Berberde bile ustura ile traş olunca yanma oluyor.Rapira pembe mavi siyah ile bir denedim bana göre degil.Cildimi fazla yıpratıyor.

Komşum Sedef ustura iyidir ama Mavi, Siyah Rapira benim gözümde teneke. Isterseniz ortalama bir jilet ile deneyin mesela Yeşil Astra.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Yaklaşık olarak 3 aydır DE aletlerle tıraş oluyorum geçen hafta sedef ustura aldım bugünde ekipmana bakarken usturaya gözüm ilişti bir günlük sakala arko sabun ve rapira ile giriştim, yanakları alırken bu hiçte zor değilmiş diye içimden geçiriyordum sonra çeneyi nasıl alsam diye düşünürken ve usturayı tutarken bir anda dik olarak jilet çeneme değdi ve kestiğimi hissettim ama acayip kan akıyordu, hemen elimden attım usturayı ve kan taşı sürdüm umarım iz kalmaz Smile
(27/04/2019, Saat: 16:34)Mülkİdare Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık olarak 3 aydır DE aletlerle tıraş oluyorum geçen hafta sedef ustura aldım bugünde ekipmana bakarken usturaya gözüm ilişti bir günlük sakala arko sabun ve rapira ile giriştim, yanakları alırken bu hiçte zor değilmiş diye içimden geçiriyordum sonra çeneyi nasıl alsam diye düşünürken ve usturayı tutarken bir anda dik olarak jilet çeneme değdi ve kestiğimi hissettim ama acayip kan akıyordu, hemen elimden attım usturayı ve kan taşı sürdüm umarım iz kalmaz Smile
Geçmiş olsun, iz kalmaz umarım.. 10 ay kadar oldu ağırlıklı ustura kullanıyorum, ilk başlarda hamle düşünürken bende de farkında olmadan çok yaklaşıyordu ustura ama hiç değmedi de kesik atmadım çok şükür. Nazar olsun diyelim, el alıştıktan sonra bu durumlar daha az olur kısmetse..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(27/04/2019, Saat: 17:24)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun, iz kalmaz umarım.. 10 ay kadar oldu ağırlıklı ustura kullanıyorum, ilk başlarda hamle düşünürken bende de farkında olmadan çok yaklaşıyordu ustura ama hiç değmedi de kesik atmadım çok şükür. Nazar olsun diyelim, el alıştıktan sonra bu durumlar daha az olur kısmetse..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Teşekkür ediyorum ancak bir iki ay kadar yanına yaklaşmam Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,375 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,159 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 974 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,571 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,634 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,626 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,331 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,366 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,271 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: