Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura
@kalantorxl, @DeaKeN, @marek ve @KASSAM komşularım çok teşekkürler.

@pilotic üstadım geçmiş olsun bununla. Siz de ucuz atlatmışsınız. Ben ustura kullanırken büyük bir parça tuvalet kağıdı alıp ona siliyorum köpüğü, elime silmeye cesaret edemedim hiç.

@marek komşum ayrıca size de geçmiş olsun. Gerçekten aceleye getirmemek lazım tıraşı. Gerçi benimkisi bile bile lades oldu ama olacağı varmış diyorum.

@Tahir, @dikdik_s ve @kokopelli üstadlarım, 1 senedir DE aletler ile tıraş oluyorum. 34C ile başladım ama daha agresif tıraş olmak istediğim için Progress ile devam ettim. Bu açıdan Feather'ın pro jiletlerinden memnun kalacağımı düşünüyorum. Bir de geleneksel tıraşa başladıktan sonra kullandığımız kaliteli çelik DE makinaların hissiyatını aradım Ali Bıyıklı'da. Çelik usturaya bir an önce geçeyim diyerek malzeme açısından daha kaliteli bir shavette arayışına girmedim bugüne kadar. Ama işe elimi kesince shavette konusunu baştan aşağı inceledim. Gene malzeme kalitesi açısından beni tatmin edecek shavette'in Feather olduğunu gördüm. Gerçi Feather de Türkiye'de neredeyse bir çelik ustura fiyatına satılıyor ama tabi çelik usturanın yan ekipmanları ve tıraştan daha büyük maharet olarak gördüğüm bileme ve bakım işlerini de dikkate alınca Feather ucuz kalıyor. Öte yandan Ebay üzerinden Japonya fiyatının 55-60 Dolar civarında olması ve forumda okuduğum kadarıyla geçen senelerde siparişlerin 4-5 gün içerisinde teslim alınması Japon satıcıları cazip kılıyor. Fakat değişen gümrük sınırı ve paypal nedeniyle gene en optimum seçenek İmpa gibi duruyor.
@Dr.Fahrenheit
Komsum daha gecen hafta aliexpressden gelen dandirik usb kablo ve usb coklayıcılarım icin 50 dolarlık siparise 40kusur lira vergi odedim ptt merkezde.

En son aklımda kalan feather 70usd civarıydı ebayde. İmpada 300lira. Bence ugrasmaya degmez, 1 gun sonra garanti elinize gelecek urun icin o riske degecek bir fiyat farkı yok. İmpadaki urunler resmi ithalatla geliyor, fiyat farklarının hepsini kar gibi dusunmeyin vergisi osu busu, o kadar da fiyat farkı cok ama cok normal. Niyetiniz olursa benim tercigim impa olurdu. Bendeki sabit saplı kamusori modeliydi, sizin gonlunuz normal usturalarda oldugu icin ve shavette tarafından geldiginiz icin, ben katlanabilir olan modelini tavsiye ederim size.
Saygılar.
(03/09/2017, Saat: 01:08)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dr.Fahrenheit
Komsum daha gecen hafta aliexpressden gelen dandirik usb kablo ve usb coklayıcılarım icin 50 dolarlık siparise 40kusur lira vergi odedim ptt merkezde.

En son aklımda kalan feather 70usd civarıydı ebayde. İmpada 300lira. Bence ugrasmaya degmez, 1 gun sonra garanti elinize gelecek urun icin o riske degecek bir fiyat farkı yok. İmpadaki urunler resmi ithalatla geliyor, fiyat farklarının hepsini kar gibi dusunmeyin vergisi osu busu, o kadar da fiyat farkı cok ama cok normal. Niyetiniz olursa benim tercigim impa olurdu. Bendeki sabit saplı kamusori modeliydi, sizin gonlunuz normal usturalarda oldugu icin ve shavette tarafından geldiginiz icin, ben katlanabilir olan modelini tavsiye ederim size.
Saygılar.

Yok üstadım son derece haklısınız. İmpa'nın fiyatını asla çok bulmuş değilim. Resmi kanaldan ithalat, vergi, depolama, dükkan masrafları derken 300TL'ye satılması son derece normal. Şimdi kullanıcı adımla giriş yapınca ben de 70USD altına bulamadım, sanırım dün gördüğüm 55 Dolarlıklar TR gönderim yapmayanlardı. Vergi ve paypal olayı olmasa bile aradaki 60TL'lik fark için İmpa'dan vazgeçmeye değmez. Dönünce İmpa'dan edineceğim sanırım Smile
Geçmiş olsun komşu
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(01/09/2017, Saat: 01:02)Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili komsular,
Arefe gecesi, oglani uyutmusken gireyim banyoya da soyle guzel bir bayram tirasi olayim istedim.
Yuzumu yikadim, tiras oncesi yag ile yuzume masaj yaptim, bir yandan da caydanlikta su isitip fircami sicak suya bastim.
Bu arada tatildeyim, aslinda gelirken yanima sadece DE bir makine alayim demistim ama usturadan vazgecemedim.
Neyse tum bunlar olurken Ali Biyikli'ya gecen tiraslardan arta kalan yarim Feather'i takmak istedim. Evde olsam kutuya denk getirirdim, artik seytan mi durttu noldu bilmem Feather'in kagidini birkac sira dolayip onunla jileti iteyim dedim. Iste sonuc; Didim Devlet Hastanesi'nde atilan 2 dikis, tetanoz asisi ve 10 gun boyunca denizlerden hak mahrumiyeti bu arada dikis atilirken de cok canim yandi komsular, esim de evde oglani beklemek zorunda oldugundan yalniz gitmek zorunda kaldim hastaneye.
b395cabbf894a9f968e64d3b6209ed89.jpg
Bayramin ilk "acemi kasap" haberi benden geldi. Aman siz dikkat edin.

Not: Celik ustura alana kadar bununla devam edecegim demistim ama yeni bir shavette alacagim artik. Soyle jileti rahat takilan guvenli birsey.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arefe gecesi hastaneye yalnız gidişiniz,denize giremeyişiniz,tatilinizin ziyan olması,çektiğiniz acılar hepside olumsuz olaylar ama ondada vardır bir hayır deyip tatlıya bağlayalım.
Çok büyük geçmiş olsun....
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Dr.Fahrenheit komşum geçmiş olsun .
@impaticaret Mustafa Bey dediginiz gibi her iste var bir hayir. Isan bazen bile bile lades derler ya, oyle hatalar yapiyor. Neyseki daha iyi simdi parmagim. Cok tesekkur ederim.

@Serjames komsum cok tesekkur ederim.
Değerli arkadaşlar, ustura tıraşında çok bilgili ve yetenekli olduğumu söyleyemeyeceğim ne var ki gözlemlerim sonrası denk gelene faydası dokunur diye birkaç tavsiye paylaşacağım nacizane.

1) Jiletin çok dışarıda olması kesikler için uygun ortam yaratıyor. Bunun için, makinanıza jiletin sonuna kadar (çok az kısmı dışarıda kalmış olacak şekilde) takılmış olacağı şekilde yükleme yapmak gerekiyor.
Bunun için uygun üretilmiş makinalar bakının.

2) Tıraştan önce kahve içmeye çalışın. Dikkatiniz ve konsantrasyonunuz artacaktır.

3) Boş zamanlarda jilet takılmamış ustura ile yüzünüzde simülasyon turları yapın. Daha sonra sol elinizle çalışın bu taktiği.

4) Jilet sapı ve elinizin ıslak olmamasına özen gösterin tıraş esnasında.

5) Çalışma ortamınızın çok dağınık olmaması dikkatinizi toplamanıza yardımcı olacaktır.
Bu yüzden gerekli olmayan şeyleri arka planda tutun.

Hayırlı tıraşlar Smile
@Dr.Fahrenheit öncelikle büyük geçmiş olsun.

Benzer bir hatayıda usturaya ilk başladığımda bende yapmıştım. Hatta küçük bir çizgi olarak sol elmacık kemiğimin üzerinde durur. Aslında usturaya merak eden ve nereden başlayacağını bilmeyen ek olarak başlangıçta yüksek miktarda para ayırmak istemeyen kullanıcılar olarak hepimizin başvurduğu usturadır Ali Bıyıklı. Ama shavette camiasının belkide en zalım en Malkoçoğlu aletidir. Affı yoktur. İsterseniz 40 yıllık tecrübeniz olsun en ufak bir dikkatsizliğiniz kesiklere sebep olur. Ben ilk başta jileti oturttuktan sonra diş fırçamın sapıyla sonuna kadar iterek kendimce
bir çözüm buldum ve hala da böyle yaparım. Eğer kolay jilet takılabilen shavette arıyorsanız Parker, Dovo ve Bluebeards Revenge gibi markaların ürünlerine bakmanızı tavsiye ederim.
Aylar önce berber ürünleri satan malzemecide 3 TL diye ucuz görüp aldığım, kullanmaya çekindiğim bir sedefim vardı. Bugün bir deneyeyim dedim. Sakalım bir günlüktü. Adetimdir, yeni denediğim aletlerde sevmediğim jiletleri kullanırım, bunda da raceri denedim. De lerde pek beğenmediğim bir jilet olmasına rağmen sedefte iki perdede temiz tıraş çıkardı. Kesik ve tahriş olmadığı için acemi şansından mıdır diye düşünüp bir daha kullanmaya çekiniyorum ama aleti ve tıraşını beğendim. Hafif, minimalist ve zarif bir alet. Berberler işini biliyor, f/p ürünü.
Nedir, ne değildir?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,370 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,159 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 973 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,571 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,633 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,626 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,331 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,364 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,269 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: