Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura
(22/08/2017, Saat: 14:49)Köse123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler @Niko üstadım elinize sağlık.

Ne demek @Köse123 üstat, rica ederim.
Bir süredir Sedef ve Ali Bıyıklı usturalarım olmasına rağmen jileti takamadığım için pek de kullanamıyordum. Geçenlerde jiletin kulaklarını da kırmam gerektiğini öğrenince bu usturaları tekrar elime aldım.

Jilet takılan ağzın aslında oldukça uzun olduğunu görünce aklıma Çin malı bazı usturalarımda kullandığım 6cm boyundaki jiletler geldi. Antelope ve Cloud gibi markalar altında AliExpress`te bulunabilen bu jiletlerden oldukça memnun olduğum için bir de Sedef Ustura'da denedim. Sadece 5mm kadar kesmem gerekti ama neredeyse tam bu jiletler için yapılmış gibiydi.

2w3rleb.jpg
Sevgili komsular,
Arefe gecesi, oglani uyutmusken gireyim banyoya da soyle guzel bir bayram tirasi olayim istedim.
Yuzumu yikadim, tiras oncesi yag ile yuzume masaj yaptim, bir yandan da caydanlikta su isitip fircami sicak suya bastim.
Bu arada tatildeyim, aslinda gelirken yanima sadece DE bir makine alayim demistim ama usturadan vazgecemedim.
Neyse tum bunlar olurken Ali Biyikli'ya gecen tiraslardan arta kalan yarim Feather'i takmak istedim. Evde olsam kutuya denk getirirdim, artik seytan mi durttu noldu bilmem Feather'in kagidini birkac sira dolayip onunla jileti iteyim dedim. Iste sonuc; Didim Devlet Hastanesi'nde atilan 2 dikis, tetanoz asisi ve 10 gun boyunca denizlerden hak mahrumiyeti bu arada dikis atilirken de cok canim yandi komsular, esim de evde oglani beklemek zorunda oldugundan yalniz gitmek zorunda kaldim hastaneye.
b395cabbf894a9f968e64d3b6209ed89.jpg
Bayramin ilk "acemi kasap" haberi benden geldi. Aman siz dikkat edin.

Not: Celik ustura alana kadar bununla devam edecegim demistim ama yeni bir shavette alacagim artik. Soyle jileti rahat takilan guvenli birsey.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Geçmiş olsun komşum kötü olmuş. Umarım kısa zamanda parmağınız eski sağlığına kavuşur
@Dr.Fahrenheit üstad çok çok geçmiş olsun. Akacak kan damarda durmuyor işte, olacağı varsa oluyor.

Siz direkt çeliğe terfi edin isterseniz. Zira jiletli usturanın yüzde bırakacağı izler de kötü oluyor. Benim bıyık bölgemde jiletli usturadan kalma bir iz var, neredeyse iki yıl oldu, daha yeni yeni görünürlüğünü yitirmeye başladı. Çelikle yine bıyık bölgeme çok çizik atmışlığım var ama hepsi iz dahi bırakmadan kanayıp geçiyor. Bıyık bölgesindeki kıllar kıl değil odun olduğu için bazzen takılıp atlama yapabiliyor.

Çeliğe zaman var derseniz, jilet yüklemesi kolay ustura alma fikrinizi uygularsınız.

Tekrardan çok geçmiş olsun
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Geçmiş olsun komşum.Bu arife gününün azizliğinden midir bilmem ama ben de bugün sedef ile yüzümün 3 yerine hafif dokandım.Dikkat gerekiyor gerçekten.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Çok geçmiş olsun. Böyle şeylere (kesik, yanık) dayanamayan birisi olarak içim cız etti, elim, kolum boşaldı okurken.
@Dr.Fahrenheit, çok geçmiş olsun. İnşallah en kisa zamanda iyileşir.
En kötüsü deniz mahrumiyeti olmuş. Smile Orada olup denize girememek.
Sağlık olsun, beterinden korusun.
@Oguzhan53, @onurcakmak, @Köse123 ve @crionics komsularim cok tesekkur ederim. Ayrica @Köse123 komsum size de cok gecmis olsun.

@onurcakmak ustadim aslinda hemen bir celik ustura alasim var da malum kayis ve tas isleri cok dusunduruyor. Aslinda kendime bir program cizmistim. Once taslari ogrenecek, o sirada bir celik ustura alacak, yavas yavas da taslari temin edecektim. Elimde hazir bir shavette varken aceleye getirmeden ogrenerek gideyim istiyordum. Usturadan keyif aldigim icin bu isin sonu celige cikacak belliki. Ama iste bu donemi hizla gecemeyecegim. Hem bilemeyi ogrenme acisindan hem de usturadan ayri kayis ve tas temini acisindan. 16'sinda Istanbul'a donecegim. O zamana kadar biraz daha arastirayim.

Hayir bir de eve dondum guluyorum halime. Olacak is mi jileti kagida sarip bastirayim demek. Insanin basireti baglaniyor demek ki. Neyse kendim ettim kendim buldum. Simdi isin yoksa hergun pansumana git, 10 gun sonra dikisleri aldir.

@pilotic komsum cok tesekkurler. Sormayin bir de kesik fotolarini cektim bir arkadasa danismak icin. Onlari hic yayinlamiyirum.
@bayercy ustadim cok tesekkutlet. Valla parmaga takilan koruyu malzeme varmis yarin bir nobetci eczane bulup soracagim. Olursa yirttim, olmazsa cok kotu olacak. Oglumla yuzuyorduk, bundan mahtum kalmak uzecek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,396 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,162 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,575 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,649 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,629 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,336 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,868 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,371 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,291 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: