Rebul Kolonyaları
İşin aslı ben de "esans" kelimesini kısmen yanlış kullandım. Sağlık olsun Big Grin.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(02/05/2013, Saat: 19:18)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: perejanın tütün ve lavantasını deneyen varmı arkadaşlar litrelik bidon almadan
sizlere danışmak istedim

eyup sabri tuncer stoklarım tukendi

yaz gedi kolanyasızım

tütündede lavantadada aradığım özellik eski usul
içinde başka kokular olmayan saf tütün ve saf lavanta kokuları olması

est de tutun kolanyasında 7-8 farklı baska koku
lavantadada 3-4 farklı baska koku mevcuttu

bunu istemiyorum açıkcası

(02/05/2013, Saat: 19:30)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pereja tütün (cam şişe) kullanıyorum. geleneksel piyasa kolonyaları gibi ağır esans içermiyor. hafif yani. ben bu halini daha çok seviyorum. lavantalısını da denedim. hatırladığım kadarıyla keskinliği alınmış, uysal bir lavantaydı. tabi bu da cam şişeydi. bidon formunda formulasyon değişir mi hiç bilmiyorum. kolonyada olsa illa ki yardımcı notalar kullanılır. en iyi kararı yine sizin burnunuz verecektir Smile

zamanında geltir'in seyir defterine not düşmüşüz Wink
rebulün son kolonyaları olan aqua ve dark spice i kullanma şansım oldu bu vesile ile birkaç tane rebule kendimce yorum yapayım.

Aqua
aob68p.jpg
öncelikle orco başkanın başka bir konudaki yorumunu alıntılayalım, konu bütünlüğü olsun
(15/08/2014, Saat: 19:05)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beklentilerimin uzerinde bir kolonya. Birseylere benzeterek anlatmak sanirim en kolayi olacak davidoff cool water ile polo sport arasi bir kokusu var. kokusu oldukca kalici kolonya olmasina ragmen. Tiras sonrasida deneyecegim. Cildime iyi gelirse favorim olabilir. Fakat malum rebul urunleri arasinda tercih yapmak cok zor. Cocuklugumuzdan hatiralar tasiyan lavantayi mandalinle aldatmak bile zor gelirken ice cikti simdide aqua biri rebulu durdursun... Ozetle onerebilecegim bir urun piyasada 18 n11de 12 tlden bulmak mumkun
Bu da rebulün tanıtımı
Alıntı:Mavi Suların Canlandırıcı Etkisi

Hikayemiz, serin mavi suların Rebul Kolonyası ile buluşmasıyla başlar. Bu uyumlu buluşmanın sonucunda nesiller boyu beğeni ile kullanılan ve bir klasik haline gelen Rebul Aqua Kolonyası ortaya çıkar. Taze aromatik kokularla sıcak odunsu kokuların bir araya gelmesiyle serinletici ve aynı zamanda büyüleyici bir dünyanın kapıları açılır. Bu eşsiz kokuyla tanıştığınızda, yeşil yaprakların ve taze limonun ferahlatıcı etkisiyle su tonları sizi canlandırır. Devamında doğanın taze aromatik kokuları yerini sıcak ve egzotik odunsu kokulara bırakırken akılda kalıcı erkeksi bir iz bırakır. Böylece Rebul Aqua nesilden nesile geçen vazgeçilmez bir tutkuya dönüşürken, aynı zamanda hiç bitmeyen ve dilden dile dolaşan bir hikayenin kahramanı olur...
Bence rebul bu son ürünlerde erkekleri hedef almış, çünkü kokular oldukça erkeksi. aqua çeşidi esans yönünden oldukça karışık notalar içeriyor. Sürdükten sonra zaman içerisinde farklı kokular arasında geçiş yapıyor.
Baştaki ferahlatıcı kokusu sonrasında yeşil tıraş kolonyası kokusuna daha sonrasında ise parfüm kokusuna benzer bir kokuya bürünüyor. Kalıcılık yönünden rebul ice ın bir tık gerisinde gibi dursa da bence tıraş sonrası için ice dan daha başarılı çünkü biraz daha ferah. Koklattığım kişilerden olumlu tepkiler aldım genelde ama bana göre koku oldukça sentetik. Benim gibi kolonyayı kendi burun zevki için kullanan ve geleneksel kolonyayı sevenler beğenmeyebilir. Öte yandan beğeneni çok olacağını tahmin ediyorum. özellikle rebul ice ı sevenler bunuda denesinler

DARK SPİCE
2ibkqxf.jpg

Alıntı:Baharatların Gizemli Dünyası

Hikâyemiz, Asya'nın egzotik baharatlarının Rebul Kolonyası ile buluşmasıyla başlar. Bu uyumlu buluşmanın sonucunda nesiller boyu beğeni ile kullanılan ve bir klasik haline gelen Rebul Dark Spice Kolonyası ortaya çıkar. Modern çekici erkeğin kolonyası Rebul Dark Spice, ilk anda taze limon ferahlığı verirken enerji verici karabiber ve keskin anason kokusuyla duygularınızı uyandırır. Orta notalarında ise Hindistan'ın güneyinden gelen kakulenin sıcaklığı ve Akdeniz ile özdeşleşen sardunyanın yumuşak dokunuşu teninizi sarar. Odunsu tonlara sahip bu özel kokuyla tanıştıktan sonra vazgeçilmez bir bağ kurarsınız. Böylece Rebul Dark Spice nesilden nesile geçen vazgeçilmez bir tutkuya dönüşürken, aynı zamanda hiç bitmeyen ve dilden dile dolaşan bir hikayenin kahramanı olur...
Artık bu ürün kolonya denemeyecek kadar kolonyadan farklı kokuyor.
ilk andaki serinleticiliği çok kısa sürüyor ve hemen kokusu oturuyor. sonrasında da koku karakteri değişmiyor. Adı üstünde baharatlı bir koku. Old spice gibi ama daha şekerli-tatlı karakterde. Axe ın aftershavelerine benzettim biraz. Koku oldukça kalıcı. Old spice tarzı kokuları sevenler beğenecektir. Kış kullanımına ve esmer tenlilere daha uygun gibi.

LIME
33ufl6w.jpg
Alıntı:Bir Akdeniz Serinliği

Hikâyemiz, Akdeniz’in egzotik kokusuyla etkileyici bir ferahlık veren meyvesi Sicilya Limonu’nun, Rebul kolonyasıyla buluşması ile başlar. Bu uyumlu buluşmanın sonucunda nesiller boyu beğeni ile kullanılan ve bir klasik haline gelen Rebul Lime Kolonyası ortaya çıkar.

Sicilya limonu esansı, aromatik bergamot, vücuda enerji veren turunçgiller ve baharın taze kokusunu içinde hapseden müge çiçeği ile Rebul Lime kolonyasında bir araya gelerek sizlere benzersiz bir serinlik ve tazelik sunar.

Bu enfes birleşimin yanında Rebul Lime sizlere, sofistike sandal ağacı özlerinin yumuşaklığını ve beyaz muskla harmanlanmış mistik amber kokularını keşfetme deneyimini de yaşatır. Böylece Rebul Lime, nesilden nesile geçen vazgeçilmez bir tutkuya dönüşürken, aynı zamanda hiç bitmeyen ve dilden dile dolaşan bir hikâyenin de kahramanı olur...
Yeni bir koku değil lakin benim en çok beğendiğim rebul kokusudur,lavantasını da severim ama sürekli kullanım için lime tercihimdir. Ferah, keskin ve biraz buruk bir koku. Kalıcılık çoğu kolonyaya göre iyi fakat diğer rebullerden bence düşük. Kokuda sentetiklik pek hissedilmiyor.
Limon kolonyası sevenler bence bunuda denesinler.Klasik limon kolonyalarından farklı bir koku ama aynı tarzda. Benim favori kolonyalarımdan biri oldu bile.
@ooppss Hocam
Makalenin takibindeyim
isteğiniz üzere tıraş sonrası foruma transfer edilmiştir.
Rebul ice rebulun en başarılı cocuguSmile
(28/08/2014, Saat: 19:07)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ooppss Hocam
Makalenin takibindeyim
isteğiniz üzere tıraş sonrası foruma transfer edilmiştir.
Rebul ice rebulun en başarılı cocuguSmile
Şimdilik bu kadar üstad. Smile
ice seviyorsanız aqua yı mutlaka deneyin derim. Kolonya karakteri biraz daha belirgin. Bir de yeşil tıraş kolonyası diye tarif ettiğim koku bir çok markada yeşil ambalajda sunulan bir koku ve sanırım pinaud kokusuna benzer esintiler taşıyor. Pinaud kullanmadım ama forumda konusu geçmişti bir ara.
Tabi ben limeyi başarılı buluyorum orası ayrı Big Grin
Burun ve koku olarak çok kotuyumdur sigaradan ötürü Rebul lime bana sanki yeşil limon kokusu gibi hissettiriyor ve çok hoşuma gidiyor
Rebul Dark Spice'ı çok merak ediyordum. Oturduğum yerde hiçbir parfümeri ve eczanede bulamayınca internetten sipariş ettim. Kolonya bugün elime ulaştı. Tam da tahmin ettiğim ve istediğim tatda bir kolonyaymış. Uzun süre kullanabilirim. İlk dökümde ince ve sert bir aroması var fakat koku oturduğunda baharat ve şekerli bir aromaya dönüşüyor. Yukarıda da anlatıldığı gibi Axe kokularını seven arkadaşların mutlaka hoşuna gideceğini tahmin ediyorum. Bir de incir (fig blossom) siparişi vermiştim o da geldi fakat onu henüz test etme imkanım olmadı. Dark Spice'ı sevdim.
Arkadaşlar rossman'da rebul kolonyalarda indirim var.
270 ml 12.50 TL fiyatla satılıyor. Bu boyutta ilk defa alıyorum ama sanırım fiyat uygun...
Ben lavanta, mandalina ve yeşil çay aldım.
(08/09/2014, Saat: 18:00)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar rossman'da rebul kolonyalarda indirim var.
270 ml 12.50 TL fiyatla satılıyor. Bu boyutta ilk defa alıyorum ama sanırım fiyat uygun...
Ben lavanta, mandalina ve yeşil çay aldım.

Beğeni listemin en altındakileri almışsınız Hocam,Tebrikler Smile
Ice,aqua,yasemin
(08/09/2014, Saat: 18:05)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beğeni listemin en altındakileri almışsınız Hocam,Tebrikler Smile
Ice,aqua,yasemin

biraz farkımız olsun Big GrinBig Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,591 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Atalier Rebul Gkn17 21 12,861 24/01/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: mennan
  Pomellos Kolonyaları MetsGo 52 22,304 17/12/2020, Saat: 19:30
Son Yorum: sohayli
  Zeytin Çiçeği Kolonyaları MetsGo 17 8,729 04/07/2020, Saat: 22:48
Son Yorum: nakres35
  Gratis'te bulunan ORİEN marka Tıraş Kolonyaları AsakiR 8 5,716 17/05/2020, Saat: 16:03
Son Yorum: Serjames
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,614 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Tariş Tıraş Kolonyaları mikail_505 4 10,118 24/07/2019, Saat: 00:25
Son Yorum: JohnLocke
  Kertil Çam Kolonyaları tamer26 22 34,625 07/03/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: Soner
  Dore Kolonyaları Fermanbey 2 3,039 16/01/2019, Saat: 01:49
Son Yorum: Fermanbey
  Geleneksel Osmanlı kolonyaları DelikanliTiras 18 38,550 05/07/2016, Saat: 18:04
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: