Rebul Kolonyaları
Dark spice olanını bugün edindim. Tam kışlık bir kolonya gibi geldi. Ice veya Aqua olan nasıl yaz için uygunsa bu da soğuk havalarda sıcacık bir ferahlama veriyor... Tıraş sonrası kullanmıyorum. Tıraştan 3-4 saat sonra cildim kendisini aradı.
Dark spice benim en sevdiğim rebul kolonya oldu.bence son derece başarılı bir ğrün,hatta aldıgımda bu yana tıraşta değişmeyen tek ürün bu oldu.şişe bitmek üzere diye yeni siparişe ekleyeceğim kesinlikle.diğerlerne yorum yapmak gerekirse rebul yasemin fazlasıyla ağır geldi.normal kolonya gibi kullanmak mümkün değil.ben oda parfümü niyetine kullanıyorum,birkaç damla odaya birkaç damla koridora harika. Ben bu kadar kalıcı bir kolonya görmedim.rebul ice ise bildiğin arko tıraş kolonyası gibi geldi bana.hem duş jeli hem de kolonyası hayal kırıklığı yarattı bende.bu arada ürünlerin hepsini mustafa beyden temin ettim,piyasanın çok altında sattıgını söylemeden geçmeyeyim dedim(en azından benim gördüğüm ve bulabildiğim siteler veya mağazalardan)
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
Dark Spice modelini ben de bu hafta başında edindim. Üstteki komşularıma hak veriyorum, gerçekten çok iyi.
So far so good..
Tıras olayı ile alakalı As. ve balm haric normal kolonya kullanmıyorum ama koku olarak cok sevdigim bir urundu. Uzun suredir alıskanlık olmustu her aksam boynuma azıcık surer oyle yatardım. Bugun itibari ile bitirdik. Rafta onunh yerini stoktan Clubman lime aldı.
2j29ht2.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
@dikdik_s Serdar hocam ben de inadına tıraştan sonra düşük dereceli bir kolonya kullanmak istiyorum nedense. Akşam tıraş olduysam sabahına da 80 derece ile girişiyorum. Tabii tahrişsiz tıraş sonları oluyor bu. Tatsız bir tıraş olduysam yine çare balm oluyor.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(02/07/2019, Saat: 10:43)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s Serdar hocam ben de inadına tıraştan sonra düşük dereceli bir kolonya kullanmak istiyorum nedense. Akşam tıraş olduysam sabahına da 80 derece ile girişiyorum. Tabii tahrişsiz tıraş sonları oluyor bu. Tatsız bir tıraş olduysam yine çare balm oluyor.

Bu konuda bende de benzer durum. Arko tıraş kolonyasıni cok seviyorum ama yuksek alkol canimi acitiyor ozellikle de tahrisli tirasta. Mecburen daha az alkollu veya balsamlar devreye giriyor, yada yogun kivamli kremler
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(02/07/2019, Saat: 10:47)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuda bende de benzer durum. Arko tıraş kolonyasıni cok seviyorum ama yuksek alkol canimi acitiyor ozellikle de tahrisli tirasta. Mecburen daha az alkollu veya balsamlar devreye giriyor, yada yogun kivamli kremler
Akşam mild bir aletle tek perde tıraş oldum. Sonrasında hafif bir kolonya kullandım. Bu sabah direkt arko tıraş kolonyasına yöneldim kalkınca. Kokularını başarılı buluyorum ben de.

90 - 95 arası Rebul Lavanta ve Rebul Saç Losyonu ürünlerini yoğun olarak kullandım. Sonrasında gelişen endüstrileşme süreci sonrası ürünlerde o güzelliği bulamıyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Yuksek alkol aslında cilt saglıgı acısından iyi birsey degil, ama verdigi ferahlik ve psikolojik temizlik dusuncesi yuzunden genelde tercih ediliyor. Alkolu yuksek kolonya, benim gibi kuru ciltli olanların aslında uzak durması gereken birsey. AS tarzı urunlerde yumusatıcı katkılar oldugu icin aslında mantık olarak daha faydalı. Tıras sonrasında alkolsuz veya bu ise uygun nispeten az alkollu AS tarzı urunler yada balm kullanmanız daha iyi olur. Elde bu tarz bir urun yoksa, Rebul gibi bir kolonya icine gliserin, gul suyu gibi katkılar katarak alkol oranını dusurup kullanabilirsiniz. Benim sahsen Rebulu tıras sonrası onermemem, alkol oranından cok o kuru sentetik hissiyatı.

Tabi bunlar oneridir, senelerdir 80 derece Selin'i alırım yuzume vurur, cas diye yanar rahatlarım diyende vardır. Nasıl memnunsanız nasıl mutluysanız oyle devam edin dostlar.
Tişikkirlir Sipirmin.
(02/07/2019, Saat: 10:55)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuksek alkol aslında cilt saglıgı acısından iyi birsey degil, ama verdigi ferahlik ve psikolojik temizlik dusuncesi yuzunden genelde tercih ediliyor. Alkolu yuksek kolonya, benim gibi kuru ciltli olanların aslında uzak durması gereken birsey. AS tarzı urunlerde yumusatıcı katkılar oldugu icin aslında mantık olarak daha faydalı. Tıras sonrasında alkolsuz veya bu ise uygun nispeten az alkollu AS tarzı urunler yada balm kullanmanız daha iyi olur. Elde bu tarz bir urun yoksa, Rebul gibi bir kolonya icine gliserin, gul suyu gibi katkılar katarak alkol oranını dusurup kullanabilirsiniz. Benim sahsen Rebulu tıras sonrası onermemem, alkol oranından cok o kuru sentetik hissiyatı.

Tabi bunlar oneridir, senelerdir 80 derece Selin'i alırım yuzume vurur, cas diye yanar rahatlarım diyende vardır. Nasıl memnunsanız nasıl mutluysanız oyle devam edin dostlar.
Serdar hocam tıraştan hemen sonra değil yüksek alkollü olan yaklaşık 12 saat falan geçiyor. Serinlik ve temizlik hissini sevdiğim için kullanıyorum. Cildim kuru değil. Tıraş sonrası bazen gülsuyu da deniyorum. Ama dediğim gibi bir 12 saat falan geçince yüksek derece iyi hissettiriyor..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,592 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Atalier Rebul Gkn17 21 12,861 24/01/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: mennan
  Pomellos Kolonyaları MetsGo 52 22,307 17/12/2020, Saat: 19:30
Son Yorum: sohayli
  Zeytin Çiçeği Kolonyaları MetsGo 17 8,730 04/07/2020, Saat: 22:48
Son Yorum: nakres35
  Gratis'te bulunan ORİEN marka Tıraş Kolonyaları AsakiR 8 5,716 17/05/2020, Saat: 16:03
Son Yorum: Serjames
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,616 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Tariş Tıraş Kolonyaları mikail_505 4 10,119 24/07/2019, Saat: 00:25
Son Yorum: JohnLocke
  Kertil Çam Kolonyaları tamer26 22 34,626 07/03/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: Soner
  Dore Kolonyaları Fermanbey 2 3,039 16/01/2019, Saat: 01:49
Son Yorum: Fermanbey
  Geleneksel Osmanlı kolonyaları DelikanliTiras 18 38,552 05/07/2016, Saat: 18:04
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: