Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
(26/10/2019, Saat: 12:59)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son zamanlarda kullandığım jileti ters çevirip tekrar kullanıyorum. eskiden her jileti 1 defa kullanır atardım. jilet ters çevirince körelmenin önüne geçebilir miyiz yoksa psikolojik bir durum mu?

Komşum körelmeyi engellemez.İnce yapıya sahip oldukları için yön farketmeksizin kullanımla birlikte jilet körelir.Bende çok denedim sonuç bu.
(26/10/2019, Saat: 12:59)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son zamanlarda kullandığım jileti ters çevirip tekrar kullanıyorum. eskiden her jileti 1 defa kullanır atardım. jilet ters çevirince körelmenin önüne geçebilir miyiz yoksa psikolojik bir durum mu?

Gecemezsin komsum,herhangi bir fark yok.Korelme dedigimiz olayi etkilemez.En basit tarifle jiletin agzi v seklinde acildigink dusunursek bir taraf korelince v bozuluyor haliyle korelmis oluyor.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Bu işe ilk başladığımda tek sefer kullan at yapıyordum. Ama artık markasına göre 5'e kadar çıktığım oluyor, ancak halen daha tek sefer kullan-at yaptığım modeller mevcut.
"A Samurai always wears two swords."
Kullan at yaptığım da var 5 kere kullandığımda
Makineye jilete ve keyfime göre değişiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
GEnellikle 3 defa kullanıyorum. Bazen tek kullanımlık yaptığımda oluyor.
hijyen ve konfor ve tahrişin önüne geçmek adına bildiğimiz çift traflı jiletleri tek seferde sarf etmek gerektiği kanaatindeyim.
uzun ömürlü özel ustura jiletleri hariç.
The Riddle of Steel
jiletten memnunsanız tek seferde atılmasına karşıyım.Kullanabildiginiz kadar kullanın.Sonuçta blue3 tarzı aletlerde bile reklamlarda en az 10 traş gidecegi iddaa ediliyor.
gillette wilkinson yaprak jilet 2 defa kullandiktan sonra cekmeler basliyor, seyrek ve orta sert sakal profiline sahibim
Cilt ve sakal yapıma uygun jiletleri genelde maximum sayıda kullanmaya çalışıyorum. Sevdiğim jiletlerle en az 4-5 tıraş çıkartabiliyorum. Bana uymayan jiletleri ise en fazla 1-2 tıraşta kullanıyorum. Hiç uymayacak olanları direk birinci perdenin sonunda eliyorum Smile
Büyüklerim jilet kesmeyene kadar kullan evlat derlerdi, zamanının perma-sharplarını bayağı uzun bir süre kullandığımı hatırlıyorum. Hoş tabi 1980 ve 90 ların jiletlerinin kalitesi/ömrüyle bugününkiler aynımıdır bilemiyorum... Benim hissiyatıma göre kaliteli, kalın ve omurgalı jiletlerin ömürleri daha uzun, tabi bu işin duayenleri araştıranları daha iyi bilirler.

Günümüz jiletlerinde mesela dovonun ustura jiletinde 30. tıraşı gördüm, keza personna blue da 20 leri geçtim. Perma-sharplarda Gillettelerde 10'u görüyor ve bazen geçiyorum, diğer ucuz jiletlerde de 5i rahat görüyorum.

Not: Sert, düz çıkan orta yoğunlukla sakallarımve hassas yağlı bir cildim var ve en az 1 perde 1 rötuş ama genelde full 2 perde tıraş olurum. 3 perdeye hiç çıkmam
... Jilet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: