Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
(29/12/2017, Saat: 21:15)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiçbir şekilde kurulamayın. Durulayıp silkelemek kafi. Çocukların erişemeyeceği, göremeyeceği dolap kapağı içi gibi bir yere çift taraflı bir bant ile bir mıknatıs yapıştırın. Mıknatısı ince bir kat folyo  ile de kaplarsanız daha temiz olur. Arada da kolonya ile dezenfekte edersiniz. Hem ortada birini kesecek korkunuz olmaz hemde düzgünce kurur. Ben ayrıca mıknatısa yapıştırdığım tarafı da sıralayarak sağ, sol, alt, üst, orta gibi kaçıncı kullanım olduğunu da unutmuyorum.

Tavsiye ederim deneyin. Discovery kanaldaa yanılmıyorsam Croma jilet fabrikasında nasıl yapılır belgeselinde bir jiletin ortalama 5-6 kez kullanım ömrünün olduğunu söylemişti .

Hocam, miknatis icin bir sekil yapacagim. Suan banyo dolabinda atik jilet kutusunun uzerine koyuyorum. Ben genelde jiletleri 2 gun kullaniyorum, yuzumun yarisini jiletin bir diger yarisini da ikinci agziyla tiras ediyorum. Boylece kac perde tiras olursam olayim jiletin iki yuzunu de esit kullanmis oluyorum. Yine yanlis hatirlamiyorsam bir forumdasimizin yazdigi gibi “hayat ayni sabunu iki, ayni kileti uc kere kullanmak icin cok kisa” diye. Suan ust uste iki kere ayni jileti kullanmiyorum. Surekli farkli bir jilet deniyorum. Ayrica bu jiletleri bir excel dosyasinda degerlendirip listeliyorum. Bir jileti uc kereden fazla kullanabilecegimi hic dusunemiyorum.
Cevapla
(30/12/2017, Saat: 00:11)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, miknatis icin bir sekil yapacagim. Suan banyo dolabinda atik jilet kutusunun uzerine koyuyorum. Ben genelde jiletleri 2 gun kullaniyorum, yuzumun yarisini jiletin bir diger yarisini da ikinci agziyla tiras ediyorum. Boylece kac perde tiras olursam olayim jiletin iki yuzunu de esit kullanmis oluyorum. Yine yanlis hatirlamiyorsam bir forumdasimizin yazdigi gibi “hayat ayni sabunu iki, ayni kileti uc kere kullanmak icin cok kisa” diye. Suan ust uste iki kere ayni jileti kullanmiyorum. Surekli farkli bir jilet deniyorum. Ayrica bu jiletleri bir excel dosyasinda degerlendirip listeliyorum. Bir jileti uc kereden fazla kullanabilecegimi hic dusunemiyorum.

Ben de benzer kereler kullanıyorum. Bazen çok para verdiğim jiletlere pintiliğim tutuyor 3-5 kullanıp mıknatısı kerteriz yapıyorum Big Grin
Çok büyük olmayan iyi tutan bir mıknatıs ve hiç sevmesmde arada işe yarayan bir mutfak folyosu ile kaplamak bayağı iş görecektir ...
Jilete pas girecek derken excel dosyasına virüs girmesin Smile

Sağlıcakla,
komşu değilim ...
Cevapla
Mıknatısa tutturmanızın özel bi sebebi varmı ? ben ikinci kullanım için kurulayıp kağıdına geri sarıyorum.
Cevapla
Kağıda koyarken ister istemez kağıdın kenarlarına sürtüp köreltiyormuşum gibi geliyor bana.
Cevapla
Rotasyonda makinalar oldugu icin ben bir makinayı el alıskanlıgı da olsun diye 2 kere kullanıyorum. İlk kullanım sonrası, jileti makinanın ustunde oldugu gibi bırakıyorum. Ufleyip havlu ile kabasını alıyorum. Elimde palm strop gibi elimin yagınla makinanın ucundaki jileti avucumda 5-10 kere kayıslama hareketi yapıp, makinayla askıya asıyorum. 2ci tırasta oldugu gibi kullanıp, jileti atıp makinamı temizleyip kaldırıyorum.
Cevapla
Hocam ballistol diye bir yag markasi var. Urunleri her yuzey icin kullabilir hatta cilt tahrisinde bile. Temizleme harici bakim amaci ile her seye kullaniyorum. Tavsiye ederim.

ballistol-spray-50ml.jpg
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi