Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Ben 3 kez kullanıp ters çeviriyorum 3 daha kullanıyorum. Her tıraştan sonra güzelce temizleyip kurutuyorum. Bazen 2. tıraştan sonra daha güzel kestiğini bile hissediyorum Smile bunu rapira ve 7 o'clock ile denedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
(09/08/2015, Saat: 14:10)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jiletine gore degisiyor. cekme yapincaya kadar devam.

Tondeo 20 tras
Muhle 7
Gillette 3
Feather 3
Tondeo Smile o nasıl jilet öyle 20 defa kullanabiliyorsunuz, uçları titanyum falan heralde Smile
Suana kadar kullandigim hic bir jilette 5 i gecmedim. Ama deneme amacli olarak Feather ve Kai de 10 a kadar deneyecegim Smile
enfeksiyon riski var suyla temas eden jileti 1-2 haftadan fazla kullanmayın benim önerim
tabi size kalmış.
deneme amaçlı permasharp ile 8 kez traş olmuştum gün aşırı en son traşında hafiften sivilce gibi
oluşumlara sebep oldu . bunu ya jilet paslanma sürecinde kötüleşiyor ya da kirlendiği için mikrobik bir şey bulaştırıyor
bu denemeden sonra herhangi bir jiletle 4 den fazla veya 2 haftadan uzun süren bir denemem olmadı.
(09/08/2015, Saat: 13:02)fatih4342 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad ben de jileti tek sefer kullanıyorum.Ama senin metod hiç aklıma gelmemişti.Helal osun. Big Grin Senin metodu bundan sonra ben de uygulayacağım.

Bu metot forumda daha önce de konuşulmuştu. Bu metot biraz riskli bir metot. DE aletler jiletin kırılarak kullanılması için üretilmiş aletler değildir. Kendinize zarar verebilirsiniz. DE aletin bir tarafını bir tıraş, diğer tarafını diğer tıraş kullanmak aynı görevi görecektir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Tıraş sayısı jilete ve sakalın sertliğine göre değişir ama bir reklamda 6 tıraşa kadar kullanılabildiğini duydum ben bu konuda pro deyilim ama (permasharp)ilk tıraşta çok keskin olduğunu anlıyorum 2. tıraşta daha kolay oluyo hafif keskinliği gidiyo belkide benim sakalımın yumuşak olması yada jiletin iyi olması 3 tıraş çok rahat olabiliyorum hangi jiletle ortalama olarak kaç kere tıraş olunabilir ?

jiletlere bakarken bişey farkettim jiletin bi tarafı daha ince bilenmişti farklı jiletlerede baktım dikkatlice ışığa tutup bakın sizde farkedersiniz belkide kafamdan üretiyom sadece başkalarıda fark ettimi onu farkettim aşağıda bi görsel var ordan anlatıyımgörselin kötülüğüyle dalga geçmeyin 1. çizimde bıçağın ağzının bilenme açısını gösteriyo iki taraftanda aynı tabi temsili 2.çizim ise jiletlerin biri daha geniş açıyla bilenmiş buda akla şunu getiriyo jileti 30 dereceyle yada daha az açıyla kullandığımız için bu çok mantıklı oluyo keskinliğinden daha fazla yararlanabiliyoruz  kırmızı çizgi yüzü temsil ediyo belki bi tarafı daha az biliyolar çünkü jilet tek taraflı kesiyo o tarafıı o kadar bilemesine gerek yok ve firmaların milyonlarca jilet ürettiğini düşünürsek mantıklı en sağdaki japon aşçı bıçağının ağzı adı deba balık işlerinde kullanılıyo hem çok keskin hemde sağlam öylesine deyim dedim eğer haklıysam yada tamamen saçmaladıysam lütfen söyleyin
2lkvfph.png
(09/08/2015, Saat: 23:17)barış Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2.çizim ise  jiletlerin biri daha geniş açıyla bilenmiş buda akla şunu getiriyo jileti 30 dereceyle yada daha az açıyla kullandığımız için bu çok mantıklı oluyo keskinliğinden daha fazla yararlanabiliyoruz  kırmızı çizgi yüzü temsil ediyo belki bi tarafı daha az biliyolar çünkü jilet tek taraflı kesiyo o tarafıı o kadar bilemesine gerek yok

Peki bu durumda siz makinaya jileti takarken hangi tarafın bilenmiş olduğunu kontrol ederek takıyor musunuz ?
Bana mantıksız geldi.

Konunun daha genişi de burada http://www.geltir.com/thread-1886.html
www.BarbarosRazors.com

Bir jilet ile iki kere tıraş oluyorum. Jileti önce kırıyorum. Yarısı ile birinci perdeyi olduktan sonra jileti ters çevirip ikinci perdeyi oluyorum. Bu yarımı böylece tüketiyorum ve uygun bir şekilde bertaraf ediyorum. Diğer yarımı bir sonraki tıraş için saklıyorum. Jiletin her tarafını birer kere kullanmış oluyorum. Kafam rahat.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Değerli cihankeskin üstat komşum; Eski konuyu hortlatmaya niyetim yok ancak ben bu yöntemi Feather Popular TTO ile sürekli olarak uyguluyorum. Yaklaşık iki yıldır bir olumsuzluk yaşamadım. Başka makinalarda sıkıntı olabilir size katılıyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Estafurullah komşum. Sadece bu yöntem genel olarak kullanım amacının dışında bir yöntem olduğu için temkinli yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum. Son takdir elbette sizin.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: