Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Tıraştan hemen sonra kolonya ya da alkol sıkıp sonra kurulayıp (kurularken dikkat edelim kimsenin yaralanmasına sebep olmayalım) kuru bir yere koyduktan sonra kullanan kişiyi memnun etmeyene kadar kullanılabilir diye düşünüyorum. Ve bazı jiletler 2.-3. kullanımda daha verimli oluyor. Tamam çok pahalı bir ürün değil, cilde temas ediyor ancak iş gören bir ürünü atmak çok içime sinmiyor. Hijyen açısından da sorun olur mu emin değilim. Ancak çok bıçaklıların 10 defa kullanılabilir şeklindeki reklamları karşısında doktorların, uzmanların kullanmayın dediğini duymadım. Yine de kişisel kararlar içine sinmeyen kullan at yapar.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
İlk kullanımda jiletler bir nevi honlanıyor. İkinci ve üçüncu kullanımda ise tam karakter veriyorlar. Bu nedenle ben her jileti 3 veya 4 sefer kullanıyorum.
Orta kesinlikteki jiletleri ön-arka şeklinde kullanıp atıyorum.Keskin jiletleri ise 2 ön 2 arka şekilde kullanıp atıyorum.
(19/04/2020, Saat: 17:24)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraştan hemen sonra kolonya ya da alkol sıkıp sonra kurulayıp (kurularken dikkat edelim kimsenin yaralanmasına sebep olmayalım) kuru bir yere koyduktan sonra kullanan kişiyi memnun etmeyene kadar kullanılabilir diye düşünüyorum. Ve bazı jiletler 2.-3. kullanımda daha verimli oluyor. Tamam çok pahalı bir ürün değil, cilde temas ediyor ancak iş gören bir ürünü atmak çok içime sinmiyor. Hijyen açısından da sorun olur mu emin değilim. Ancak çok bıçaklıların 10 defa kullanılabilir şeklindeki reklamları karşısında doktorların, uzmanların kullanmayın dediğini duymadım.  Yine de kişisel kararlar içine sinmeyen kullan at yapar.

bazı markaların ambalajında kurulamayın yazıyor. alkol veya herhangi bir kimyasal da zarar verebilir. suyla temizleyip kendinin kurumasını bekliyorum. şimdi baktım 80tl civarı fiyatları 5 bıçaklı kullan at olanlar, altında not yazmışlar 1 yedek tıraş bıçağı ile bir aya kadar tıraş olabilirsiniz. yaprak bıçaklardan farkı nedir, antibakteriyel mi gümüş mü kaplı. silver blue isimli bıçakta adında ki gibi gümüş var mıdır? neden içeriğe yazmıyorlar, belki de hepsi 1 ay süreli kullanılabilir, çekiştirme hissedilir hissedilmez yeni bıçağa geçilebilir.
(17/02/2020, Saat: 02:13)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuan deneme aşamasındayım. Feather, 7 o clock, mühle dahi 1 defa kullan at yapıyorum. En beğendiğim jiletleri deneme aşaması bittikten sonra en fazla 2 defa kullanmak üzere denicem. Jilet fiyatlarının uygun olduğu düşünülürse çokta abartmamak lazım diye düşünüyorum.

Ben de henüz jiletleri deneme aşamasındayım ama kullan at yapmaya yüreğim el vermiyor. Her jileti 2 kere kullanıp öyle atıyorum. Böylece beğenmediğim jiletlere bir şans daha verirken, beğendiklerimle bir tıraş keyfi daha yaşıyorum.
Derby usta jiletin yarısını usturada 6kez kullandım. 6.ci tıraşta kalıntılar oldu çene altında.
Bence ustura
(19/05/2020, Saat: 19:23)Tony Soprano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de henüz jiletleri deneme aşamasındayım ama kullan at yapmaya yüreğim el vermiyor. Her jileti 2 kere kullanıp öyle atıyorum. Böylece beğenmediğim jiletlere bir şans daha verirken, beğendiklerimle bir tıraş keyfi daha yaşıyorum.

Komşum bu yazımın üstünden birçok jilet denedim. Deneme aşamasında hep kullan at yaptım. Şuan uyum sağladığım jiletler ile tıraş oluyorum ama yinede kullan at yapıyorum. Çünkü jiletler geleneksel tıraşın en ucuz ekipmanı.

Jiletler ikinci, üçüncü kullanımda farklı karakterlere evrildiği için kullanılabilir belki, bazı komşularımın daha çok hoşuna gidiyorsa olabilir ama ben bir sonraki tıraşta keskinliği azaldığı için tek kullanmayı tercih ediyorum.
(19/05/2020, Saat: 21:33)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bu yazımın üstünden birçok jilet denedim. Deneme aşamasında hep kullan at yaptım. Şuan uyum sağladığım jiletler ile tıraş oluyorum ama yinede kullan at yapıyorum. Çünkü jiletler geleneksel tıraşın en ucuz ekipmanı.

Jiletler ikinci, üçüncü kullanımda farklı karakterlere evrildiği için kullanılabilir belki, bazı komşularımın daha çok hoşuna gidiyorsa olabilir ama ben bir sonraki tıraşta keskinliği azaldığı için tek kullanmayı tercih ediyorum.

Evet komşum, gerçekten de jiletler geleneksel tıraşın en ucuz tarafı. Ama aşağıdaki linkini verdiğim tabloda, çoğu jiletin ikinci kullanımda ilkine göre daha keskin bir hale geldiği görülüyor. Hatta bazı jiletlerin keskinliği üçüncü kullanımda daha da artıyor. Öğrenmek için soruyorum, bunun sebebi ilk kullanımdan sonra kaplamalarının aşınması olabilir mi? Fakat bu da pek mantıklı gelmiyor çünkü bildiğim kadarıyla kai gibi jiletler kaplamasız olmasına rağmen, onlarda da sonraki kullanımlarda keskinliğinin arttığı görülüyor.

https://muehle-shaving.com.tr/blogs/blog...ir-her-sey
Bence jilet keskinliği azalması sakal tipi, cilt tipi, köpük kalitesi vs. bağlı olarak değişen bir durum, ben bir jileti 3 kere kullanıyorum ama neredeyse ilk tıraş ve üçüncü tıraş arasında fark olmuyor. Tabi 1-2 kere de kullanılabilir bence, sonuçta ıslak tıraştaki en ucuz ekipmanlar.
Üst kalite jiletler birden fazla kullanılabilir rahatlıkla.Özellikle feather veya Kai gibi jiletleri tek kullanım yapmam.Tabi tercih meselesidir.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: