Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Bana göre, kullanıcının sakal yapısına ve markaya göre değişir. Burada her ikisi de etkendir. Ben, Gillette 7 O'clock Sarı ile 3-4 defa olurken, sakalı yumuşak ve yoğun olmayan bir kullancı bu jileti daha fazla kullanabilir.
Aynı jiletle 108 kez tıraş olabilmek inanılmaz adamı tebrik etmek lazım. Bir ara inat edip Perma-Sharp ile ne kadar tıraş çıkartabilirim diye bir deneme yaptım ve fazla 10 tıraş çıkarabildim.
Nacet kullanıcısı eleman abartmış, suratı betondan mı acaba Geçen aylarda yüzümde devamlı sivilce oldu, cilt doktoru enfeksiyon olduğunu tıraş şeklimi değiştirmem gerektiğini söyledi. Ben de düşündüm bir jiletle bir kaç kez tıraş oluyordum ama her zaman jileti makine dışına almıyordum, sanırım bu bende enfeksiyon yaptı, çözümü ise her tıraşta jilet değiştirmekte buldum.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her tıraş için jilet değiştiriyorum. Denediğim jiletler içinde aynı jiletle ikinci tıraşı olurken çekiştirme başlıyor,Feather ve Kai hariç.İdeal makine-jilet kombinasyonunu bulunca zaten ona göre ayarlıyorum kendimi.Özellikle günlük kullanımda orta agresif bir makine ile iyi uyum yakaladığım Rapira mavi-beyaz-kırmızı ile tıraş olurken her gün jilet değiştiriyorum.
Cogito, ergo sum Dodgy
eminim daha çok kullanabilirim ama çok fazla kasmadan daha konforlu olabileceğini düşündüğüm için, 3 günde 1 tıraş olup her tıraş 2 perde olacak şekilde 2 tıraş kullanıyorum.
(07/01/2019, Saat: 10:19)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 günde 1 tıraş olsa tek jilet ile yılı kapatacak abimiz. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Bileyliyordur belki!

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(08/01/2019, Saat: 08:33)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bileyliyordur belki!

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu bir ihtimal tabii. Bu durumda nacet'ı vurgulaması gereksiz olur ama bence bileyleme durumu yoktur komşum..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Merhaba, 2-4 gün arasında traş olurum.Sakalım ortanın üzerinde sert.Polisilver jileti ön yüz 4 traş, arka yüz 4 traş şeklinde rekorum var.Tabi bu kadar abartmamak lazım.Şimdi yeşil astra deniyorum.Ön 2, arka 2 şeklinde kullandıktan sonra atmayı planlıyorum.Bence ideal kullanım ön 2, arka 2 olmalıdır.Bunun dışındaki kullanımlarda edindiğim izlenim, keskinlik düşmese de konfor ciddi anlamda düşüyor.
Haftanın iki günü günü Çelik Ustura ile diğer günler ise jiletli ustura(100 adet yarım kesik Derby jileti) kullanıyorum.

Ustura'ya taktığım jileti sorun olmaz ise 3 kez kullanıyorum(O anki durumuma göre Bazı kullanımlarım tek perde bazı kullanımlarım ise 2 perde oluyor).

Jileti genellikle tırnak muayenesi yaparak kullanıyorum.

Faydası olur mu bilmiyorum ama ustura ve jiletleri bazen kaynar su dökerek bazen de keskin limon kolonyası ile steril hale getirmeye çalışıyorum.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(08/01/2019, Saat: 11:06)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftanın iki günü günü Çelik Ustura ile diğer günler ise jiletli ustura(100 adet yarım kesik Derby jileti) kullanıyorum.

Ustura'ya taktığım jileti sorun olmaz ise  3 kez kullanıyorum(O anki durumuma göre Bazı kullanımlarım tek perde bazı kullanımlarım ise 2 perde oluyor).

Jileti genellikle tırnak muayenesi yaparak kullanıyorum.

Faydası olur mu bilmiyorum ama ustura ve  jiletleri bazen kaynar su dökerek bazen de keskin limon kolonyası ile steril hale getirmeye çalışıyorum.

Komsum gecenlerde forumda sedef usturaya jileti tirnaginiza bastirarak oturtun diye bir yorum gormustum.Deneyim derken jilet ust tirnagimi yarip parmak etime girmez mi Confused Big Grin hala izi duruyor,ya benim tirnaklarim cok yumusak ya da farkli bir sekilde denemek lazimdi
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: