Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
2 kere.
Aletlerim arasından o gun ki, hissiyatı makbul ume gore makinamı secerim. 2 gun askımda kalır tırasımı olurum. Jileti atar makinamı temizler rafa koyarım.

Not: 3-4 tıras cıkar mı tabiki, ama buradan bir komsum yazmıstı, hayat jiletleri tekrar tekrar kullanmak icin cok kısa diye, cok hosuma gitti.
O sozden sonra tek degil ama 2 sefer kullanmaya basladım. Bazı jiletlerde 2ci kullanımda daha yumusak tıras verdigini gozlemledigim için.
Bana göre bu sorunun cevabı çok öznel. bir kişinin olduğu yada olabildiği tıraş ile bir başkasının vereceği sayı birbiri ile örtüşmeyecektir.

Farklı sakal yapısı, farklı safety razor/shavette, farklı tıraş hazırlığı vs. gibi unsurlar kişinin tıraş olabileceği sayıyı değiştirirken burada kişinin "keyifle içine sinen" şekilde olduğu tıraşı sorarsanız bu bir önceki yanıttan bambaşka bir sayı olabilir.

örneğin hijyenik açıdan her tıraşta sıfır jilet kullananlar olduğu gibi, bir yaprak jiletle bir ay ve üzeri tıraş olan insanlar olduğunu söyleyebilirim (abarttığımı düşünenler varsa yurtdışı forumlarda benzeri bir başlık altında astronomik rakamlar bulabilirsiniz).

Kısacası bu sorunun doğru ve kıyaslanabilecek bir sayısı olmadığını, kişinin kendi kombinasyonu ile yukarda @martin amca gibi bir liste yapabileceğini söyleyebilirim.

Önerim siz içinize sinen şekilde "keyifle" tıraş olmaya devam edeceğiniz sayıdan vazgeçmeyin, kendinizi başkaları ile kıyaslayarak mutsuz etmeyin, tasarruf edeceğim diye cildinizin limitlerini zorlamayın.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Rocnelden önce makina jiletten bağımsız 2 tıraş
Rocnel sonrası 2*2 olacak gibi gözüküyor. Jileti bölmenin böyle bir etkisi oldu.
İlk defa Kullandığım jileti makinadan çıkarıp hafiften kurutup, Permanent kalemle 1 yazıyorum,
Bir sonrakinde diğer tarafa 2 deyip sırayla gidiyorum.
Haftada 3 kez tiras oluyorum pazartesi carsamba cuma her hafta 2 jilet degistiriyorum.
Merhaba arkadaşlar bir jilet kaç tıraş çıkarır sorusu aklımda hep yer etmiştir. Bence bu tamamen tıraş olacak kişinin sakal yapısına, tıraş öncesi yaptığı ön hazırlığa ve kullandığı DE aletin agresifliğine bağlı. mesela çoğu kişi Derby Extra jileti beğenmezken ben çok iyi bir tıraş öncesi ön hazırlık ve R41 gibi agresif makinada 5 mükemmel tıraş çıkarırım. sakallarımda çalı gibi valla. yumuşak başlı jiletler agresif makinalarda, keskin jiletler oldukça mid makinalarda daha çok tıraş çıkarır. benim düşüncem bu.
(28/12/2015, Saat: 14:11)damascus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayat bir jileti iki kez kullanacak kadar uzun olmaya bilir o yüzden tek sefer kullan at en güzel yanida bu değil mi bu makinaların....

Katiliyorum. Bir jileti 1 den fazla kullanmak mantıklı değil bana görede çünkü performans kaybı olduğunu da düşünüyorum. Maliyette de bisey yok. Hem ne derler bilirsiniz alın verin ekonomiye can verin Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
Babamdan öğrendiğim ve sonra başka kaynaklardan da doğrulattığım bir sırrı paylaşmak istiyorum. Jiletin keskin tarafına HİÇBİR ŞEKİLDE elinizi sürmeyin. Takarken ve çıkarırken kısa kenarlardan tutun ama keskin kenara dokunmayın. Sözkonusu kalınlık atomlar düzeyinde yani dokunduğunuzda o bölgede hasara neden oluyorsunuz. Bazıları jileti çıkarıp havluya sürtüyorlar veya iki parmak aradında tutuyorlar; jiletin ömrünü kıdaltıyorlar. Babam bir jileti 10 defadan fazla kullanırdı.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
(29/07/2016, Saat: 21:58)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Babamdan öğrendiğim ve sonra başka kaynaklardan da doğrulattığım bir sırrı paylaşmak istiyorum. Jiletin keskin tarafına HİÇBİR ŞEKİLDE elinizi sürmeyin. Takarken ve çıkarırken kısa kenarlardan tutun ama keskin kenara dokunmayın. Sözkonusu kalınlık atomlar düzeyinde yani dokunduğunuzda o bölgede hasara neden oluyorsunuz. Bazıları jileti çıkarıp havluya sürtüyorlar veya iki parmak aradında tutuyorlar; jiletin ömrünü kıdaltıyorlar. Babam bir jileti 10 defadan fazla kullanırdı.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Bu havlu konusu hakikaten benim de dikkatimi çekti. Ne zaman ıslak bırakmamak için havluysa kurulasam bir sonraki tıraşda jiletin keskinliği ciddi anlamda azalıyor.
(30/07/2016, Saat: 00:10)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu havlu konusu hakikaten benim de dikkatimi çekti. Ne zaman ıslak bırakmamak için havluysa kurulasam bir sonraki tıraşda jiletin keskinliği ciddi anlamda azalıyor.

Aman kurulamayın jilet zaten 3-4 keullanımdan sonra değiştireceksiniz.Bu jiletler paslanmaz çelikten yapılıyor öyle kolay kolayda paslanmaz,suya tutun yeterlidir.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: