Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Yaklaşık bir aydır ıslak tıraşa geçmeme rağmen en çok hoşuma giden olayın jileti 1 defa kullanıp atmak olduğunu keşfettim komşum Big Grin

Tabi bu bir jiletin adet fiyatının max 0.25 kuruş olduğunu düşünürsem mantıklı geliyor. Bu limitin üstündekileri de en fazla 2-3 kere kullanıp atmak cazip geliyor. Bakalım zaman ne gösterecek.
Ben bu kadar ince hesap yapılmasının mantıklı olmadığını düşünüyorum. Jileti 2 kere kullanmak kafi bence..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(30/12/2015, Saat: 00:41)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık bir aydır ıslak tıraşa geçmeme rağmen en çok hoşuma giden olayın jileti 1 defa kullanıp atmak olduğunu keşfettim komşum Big Grin

Tabi bu bir jiletin adet fiyatının max 0.25 kuruş olduğunu düşünürsem mantıklı geliyor. Bu limitin üstündekileri de en fazla 2-3 kere kullanıp atmak cazip geliyor. Bakalım zaman ne gösterecek.
Tanesi 0.25 kurustan jilet neredeyse Ben de istiyorum komşum lütfen markası önemli değil 100lugu 25kurusa geliyor her sakal için ayrı jilet kullansam bile benimkilerden ucuza geliyor. Smile takipteyim.
(30/12/2015, Saat: 21:00)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tanesi 0.25 kurustan jilet neredeyse Ben de istiyorum komşum  lütfen markası önemli değil 100lugu 25kurusa geliyor her sakal için ayrı jilet kullansam bile benimkilerden ucuza geliyor. Smile takipteyim.

Komşum impa ticaretin extrashaving sitesinde yeşil astra ve treet platinum gibi sevilen jiletlerin 100 lük fiyatlarına bak istersen. Bu şekilde uygun fiyatlı başka jiletlerde var. Tek kullanımda bile kartuş fiyatlarına göre gayet iyiler bence. Bu bahsettiğim iki jilet için hem keskinlik hem de konfor açısından güzel yorumlar okuyorum. Ben treet platinum denemedim ama yeşil astrayı nispeten keskin ve konforlu buldum, memnun kaldım. Siz ne kullanıyorsunuz?

(30/12/2015, Saat: 16:21)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu kadar ince hesap yapılmasının mantıklı olmadığını düşünüyorum. Jileti 2 kere kullanmak kafi bence..

Aynen komşum katılıyorum size.
Dostlar buyuklerimiz yilbasi dolayisi ile bizde misafir birkac gun. Bir iki gun uzagim foruma. Bilginize.

Konuyu actigimda, hic kurus hesabi gibi birsey yoktu aklimda, Bir jileti 2 kere kullanmayi seviyorum, 4-5 makinanin hepsinde jiletler karisiyordu. Benim gibi kullanip bir sistem oturtan vardir belki dediydim. Cok tesekkurler cevaplar icin.
(29/12/2015, Saat: 09:10)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jiletin üzerine küçük noktalar koysak nasıl olur komşum? Kalemin yapısını bilmiyorum ama, su ile çıkar mı? Eger çıkmayan bir kalem ise bence jilete iz koymak güzel olabilir. Ben bir düşüneyim bunu

Komsum her kirtasiyede cd kalemi diye isteyince verirler. Sudan etkilenmez. Benim aklim hep makinaya gidiyordu. Jiletin ustune dediginiz gibi olur. Jiletin ustune her kullanimda 1 cizik veya nokta atalim. Ben bu yolla devam edicem. Tesekkurler
(31/12/2015, Saat: 01:29)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum her kirtasiyede cd kalemi diye isteyince verirler. Sudan etkilenmez. Benim aklim hep makinaya gidiyordu. Jiletin ustune dediginiz gibi olur. Jiletin ustune her kullanimda 1 cizik veya nokta atalim. Ben bu yolla devam edicem. Tesekkurler

Tamamdır üstadım, su ile çıkmıyorsa güzelmiş. Ben de gün sayarak hesaplıyordum jiletin ömrünü, ama bazen karışıklık olabiliyor, insan hatırlayamıyor araya tıraşsız günler girince.

Dedemin tıraş dolabında açıla açıla bitmiş serçe parmağın son boğumu büyüklüğünde bir kurşun kalem vardı, rahmetli onunla jiletin kağıdına çizik atardı Smile
ben jilet kağıdının köşesine ufak bir kesik atıyorum. her tıraşta bir kenar böylece kaç kez tıraş olduğunu saymak daha kolay oluyor
Jileti kağıdından çıkartıyorum. Tıraşımı olduktan sonra jileti makineden çıkartıp silkeledikten sonra tekrar kağıdına koyuyorum kağıdın üstüne kalemle çentik atıyorum veya rakam yazıyorum. ( her çentik veya rakam tıraş sayısını hatırlatıyor ) . İlk geleneksel tıraşa başladığım zamanlarda Çok sayıda jilet markası kullandığım için bu yöntemle kafa karışıklığını ortadan kaldırıyordum. Basit ve kolay bir çözüm...
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Ben genelde jileti bir haftaya yakın kullanıyorum. Süresini takip etmiyorum. Köreldiğini hissettiğimde, ertesi gün bir daha tıraş oluyorum. Gerçekten körelmişse, o tıraşın sonunda atıyorum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: