Sorunlu sakal ve cilt için öneri lütfen
Hogeldiniz

benim tavsiyem sakın kötü veya agresif jilletlerle işe başlamayın

size başlangıç için tavsiyem

Gilette 7 O'clock yellow sharp edge
veya bolzano

sabun olarak da mutlaka cella ya da MWF bulamazsanız daha ucuz olan Palmolive Stick kullanın yoksa cildinizde gerilme hissedersiniz

Şimdilik ortalama bir fırça işinizi görür ama cildiniz sorunlu olduğundan porsuk olsa daha iyi olur. Rossman Isena alabilirisiniz Türkiyeden

keyfili ve acısız tıraşlar dilerim

Martin Amca
İlgi ve alakanıza teşekkür ederim şu an için yakından forumu takip etmeye çalışıyorum ürünler konusunda karar vermiş değilim ama bazı şeylerde kafamda şekillenmeye başladı.

(08/12/2012, Saat: 01:35)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim kullandığım formül,nemlendirmesi fena değil gerekirse hafif bir balsam yada kremide üzerine sürebilirsiniz

Traş sonrası balsam yada krem fark edermi hangisi daha fazla rahatlatır.

(08/12/2012, Saat: 03:09)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumumuza hoşgeldiniz. Umdugunuzdan fazlasini bulmanız dileğiyle.
Domuz kılı olarak da jaguardan şaşmayın.

Bir tavsiye daha, iyi bir berberde sakal tıraşı olun, cildinizin tepkisini önceden görme şansınız olabilir zira alışana kadar bir süre sıkıntılı tahrişli tıraşlar yaşama ihtimaliniz bulunuyor.

Edit: imla ve düzenlemeler.

Sanırım tercihim Porsuk kılı fırçalar olucak forumdaki yorumlardan cildime daha uygun gibi.Tıraş sorununa artık son noktayı koymalıyım diye düşünüyorum bu sorun eğer buradaki tavsiyelerle çözülecekse birazcık daha cebimizi zorluycaz artık Smile Berberlerde malesef tıraş olamıyorum kendim daha rahat oluyorum en azından sinek kaydı olmasamda en az tahrişle kurtulmaya çalışıyorum.berberler bunu yapamıyor yada ben henüz iyi bir berbere denk gelemedim.

(08/12/2012, Saat: 03:19)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tutulan aletlerden bir tanesiini satın alın. 89 olabilir, Progress olabilir HD 34C olabilir Merkur 1904 olabilir. (Son iki tanesini kullanmadım ama iyi diyorlar) 89 mu Progress mı derseniz Progress derim. Sonsuz ayar imkanı sağlıyor. 5 de 6 da acaip bir alete dönüşüyor çok yakın tıraş sağlıyor. Tam orman gibi sakala göre... (Sapı çevirdim rakamların karşılıkları değişti)

Sakalımın değişik yönlerde çıktığını düşünürsem ayarlı bir makine almak dahamı avantajlıdır mesela Mekur Progress gibi?

(08/12/2012, Saat: 04:00)kardioid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz Delidumrul;

Reaksiyon ala ala geliştiriyoruz bakalım.(Ama kalkıp usturaya bulaşmayın hemen ve uzunca bir süre)

Ben aslında sadece tek bir şey söylemek istedim: Bu işe başlarsanız sakın ola ki sinek kaydı olmaya çalışmayın ve kesinlikle bastırmayın. Sadece makineyi savrulmaya mahal vermeyecek şekilde(yani uygun şekilde bileği kilitleyerek) yüzünüze teğet hareket ettirin. Yavaş yavaş düzelecek el becerisi. Ben hala sakallarımı tanımış değilim mesela. O boyundakiler var ya, çıldırtıyor resmen beni...

Bir de geçen gün bir havlu tekniği uygulayayım dedim, çok verimli oldu. Havluyu sıcak suyla ıslatıp sıkarak yüzünüze 5-10 dakika arası uygulama yapıp fırçayla köpüklerseniz sakallar çatır çatır geliyor vallahi.

Makine olarak da herkesin önerdiği Wilkinson'u deneyin. Verim alamazsanız da piyasada satılan diğer ucuz makineleri denemeyin, direk benim niyet ettiğim işi yapıp EJ89 ve muadili ürünleri araştırın; forumda bu konuda çok bilgi var.

Buradaki arkadaşlar çok bilgililer ve yazdıkları çok şey var. Ben sadece giriş aşamasında düştüğüm hataları eleyerek ufak bir öneride bulundum size.

Keyifli tıraşlar. Smile

Önerilerinizi dikkate alacağım Smile Usturayı gençlik yıllarımda denemiştim elim böyle şeylere yatkındır.Ama sol elimle zor oluyordu o yüzden ufak kesiklerden dolayı onuda bırakmıştım Smile Ucuz ve kalitesiz malzeme kullanamyı düşünmüyorum yukarıdada dediğim gibi noktayı burada koymak istiyorum gözümü kararttım artık.

(08/12/2012, Saat: 05:07)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.
Genel olarak ıslak tıraşın cildinizi düzene sokacağından şüpheniz olmasın. İlk tıraşlar biraz sıkıntılı olabilir ama yılmayın. Açıkçası iyice alıştıktan sonra sakallarım çıksa da tıraş olsam diyorum artık, o derece zevkli bir uğraş.

Saygılarımla...

Yorumunuz korkularıma ışık oldu Smile umarım o günleride görürüm

(08/12/2012, Saat: 17:47)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hogeldiniz

benim tavsiyem sakın kötü veya agresif jilletlerle işe başlamayın
size başlangıç için tavsiyem

Gilette 7 O'clock yellow sharp edge
veya bolzano
sabun olarak da mutlaka cella ya da MWF bulamazsanız daha ucuz olan Palmolive Stick kullanın yoksa cildinizde gerilme hissedersiniz

keyfili ve acısız tıraşlar dilerim

Martin Amca

Teşekkür ederim,kötü malzeme ile zaman kaybetmek istemiyorum açıkçası.Önermiş olduğunuz jilet ve sabun markalarını dikkate alacağım.Hatta sabun konusunda bu iki marka da karar kılmak üzereyim.Fakat sabunmu yoksa krem olarakmı almam gerektiğine karar veremedim hangisi daha maksimum düzeyde nemlendirme yaparki ?
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

6906.jpg
Taylor-of-Old-Bond-Street-St-James-After...-Cream.jpg
05.02.00.00001321_019d86_1px.jpg
nivea-for-men-sensitive-after-shave-bals...100-ml.jpg
loccitane-men-loccitan-after-shave-balm-...50x650.jpg
Tend-Skin-Kil-Donmesi-ve-Batik-Onleyici-...6185_0.jpg
images?q=tbn:ANd9GcRN5kVau1Xj0S1N0Jomb8V...UammN8OpSE
Alıntı:Sakalımın değişik yönlerde çıktığını düşünürsem ayarlı bir makine almak dahamı avantajlıdır mesela Mekur Progress gibi?

Ayarlı makine her açıdan avantajlıdır. Benimde çene ve boyun altında olan kıllarım soldan sağa doğru çıkıyor. Orada makineyi tam yatırmadan ters yöne gitmek imkansız. Ancak agresif bir ayarda çok dikkatli olarak oldukça yatay şekilde çapraz gibi tıraş olarak o sorunu aşabiliyorum. Yoksa elime kıl kökü geliyor.
Çene altını ters alan bir video izlediğimde fenalık geçiriyorum. Yan aldım, hafif aldım ve ikinci gündür hala yanıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeniyim öneri bekliyorum enesburukoglu 29 7,876 08/02/2020, Saat: 03:00
Son Yorum: dimitraki
  Merhabalar, yeni başlayanlar için Cella Mı Arko Mu GeraltofRivia 56 25,327 26/08/2019, Saat: 20:33
Son Yorum: ugur10
  Yeni Başlayan Birisi İçin Sabunla Tıraş esatakgul 26 11,282 05/02/2019, Saat: 17:11
Son Yorum: 3RD1
  Acemiden Merhabalar (YARDIM LÜTFEN) vaadeden 19 8,022 17/03/2017, Saat: 17:22
Son Yorum: vaadeden
  Merhaba- tavsiye lütfen garga 7 3,779 11/02/2017, Saat: 01:56
Son Yorum: Tahir
Question Islak tıraşa geçiş-öneri?? Kalem3 3 3,479 23/03/2016, Saat: 11:42
Son Yorum: mancho
  Yeni başlayan için jilet seçimi mustafayazar 24 24,373 21/03/2016, Saat: 10:58
Son Yorum: agatam
  Sakal folikulit sorunı muratadana 5 4,504 15/03/2016, Saat: 20:57
Son Yorum: ehkaa
  Yardım lütfen Fajkyo 11 7,563 10/12/2015, Saat: 09:35
Son Yorum: totto
  Benim için Edwin Jagger DE89 uygun mudur? Çipetpet 11 9,670 24/11/2015, Saat: 10:29
Son Yorum: Hakann

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: