muaynesiz araç alımı
(06/12/2012, Saat: 18:05)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/12/2012, Saat: 17:05)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/12/2012, Saat: 14:34)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamamda noterde evrak işlerini bitirdikten sonra iş bitmiş araba onun olmuş oluyor. Dışarda parayı vermeyebilir. Neyi nasıl kanıtlayacaksınız?

Ya bankaya gidilip para kontrol ettirilecek, ya da noterde evrak işlerini yaparken son imzaları attıktan sonra evrakları almadan, parayı bankaya yatıracağız, sonra makbuzla gelip evraklarımızı alacağız diyerek kağıtları noterde bekletmek.(tabi noter kabul ederse)

Ya da oluyorsa noteri bankaya çağırmak işlemleri orada halledip, ödemeyi bankada hesaba aktararak o şekilde satmak. Bu da oluyormu, noter gelip bu şekilde hallediyor mu bilmiyorum. Bilgisi olan var mı?

O da olmadı forumdan bildiğimiz birine satacaz. Smile

Muayene konusunda şimdi artık noterde satış yaparken direk çıkıyor vergi borçu olup olmadığı, muayene eksiği falan. Bunlar eksik olursa noter satışını yapmıyor zaten. Tüm bu külfetler satıcıya aittir, satıcı aracını borçsuz ve muayeneli şekilde satışa çıkarmakla yükümlüdür. Ben muayenesi olmayan aracı, hele hele söylememe rağmen muayeneye yanaşmayan adamın aracını hayatta almam. Demek ki var birşeyler araçta. Nah satar aracı o kafa yapısıyla. Şark kurnazı.

Muayeneyi geçtim çok eski bir araç değilse sahibine sormak lazım yetkili serviste ekspertiz yaptırabilir miyiz diye, mırın kırın ederse direk sallayacaksın. Arabasına güvenen adam hiç bir şeyden çekinmez.

fazla kelepır buldumda ondan kacırmıyayım dıyorum Smile

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ot...854/detay/
gercı arac bellı saglam kazalı on kaput ve camurluk cekıclenmekten bı hal olmus boya komple galerıcı boyası jantlarda macunlu kaynaklı beyaz boyalı gıbı Smile on jantlarda bujonlarda eksık vsvs ama 3.500 ıste Smile

O paraya araba alınmaz. Arabamsı alınır. Bari bir 2 kağıt daha toparla da renault 9,şahin, uno falan al. Bu arabayla viraj alırken sağ tekerlek bir yere sol tekerlek bir yere gider, direksiyon da elinde kalır. 3-4binleirn arabası değil swift. Ağzınla söylüyorsun -fazla- kelepir diye..

butce 7.500 hocamda hersey dahıl
devrıydı ılk bakımlarıydı derken
6 gıbı bısey kalıcak

cımrılıkde kanımda var malum Smile

bıraz arttırabılırsem lpg ısınede gırısme umudum var Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(06/12/2012, Saat: 18:10)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1000 beygir motoru olduğu için ucuz. Kalitesiz olduğunu sanmam. Şehir içinde kullanılabilir.

dimi hocam yarın bakayım suna alayım gıtsın enazında yuruyorsa Smile

1 motor azmı Big Grin

704 cc bis
800cc alto maruti idi idealım

bi samara dustu curuksuz carıksız ondada satıcı kactı

bu 1 motor cıtanın en yukseltılmıs halı yanı Big Grin
(06/12/2012, Saat: 18:36)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/12/2012, Saat: 18:10)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1000 beygir motoru olduğu için ucuz. Kalitesiz olduğunu sanmam. Şehir içinde kullanılabilir.

dimi hocam yarın bakayım suna alayım gıtsın enazında yuruyorsa Smile

1 motor azmı Big Grin

704 cc bis
800cc alto maruti idi idealım

bi samara dustu curuksuz carıksız ondada satıcı kactı

bu 1 motor cıtanın en yukseltılmıs halı yanı Big Grin

Hocam zaten kasa ufak. 1000 motora göre kasa. Motor o kasayı rahat çeker bence. Hemde fazla benzin yakmaz. Araba japon arabası. Kalitesi kötü olmaz. Mazda kullanıcısı ve Japon arabası sever olarak kötü diyemem. Big Grin

Lada Samara'da güzel araba. Bizim ilk araba. Smile Mesela soğukta Ankara sogugugunda mükemmel çalışırdı. Jiklesi var. Smile Ama çok kalitesiz. Yani iç kısımları, iç gövdede ki plastik, kapı kolları falan dogal olarak kalitesiz göstergelerde motor saati yok işlevsellik için değil de görsellik acısından motor saati olmaması kötü. Nasılsa vites değiştirmek gerektiği saate bakmadan anlasılıyor Big Grin Ama motorunun iyi oldugunu düşünüyorum. O arabayla KM'ler ce uzun yola gitmiştik. Smile Sonra kaza yaptı araba ciddi büyük bir kaza. Okul servis aracı koca minibüs yokuş aşağı inerken bindirdi arabaya önden. Ama içinden ufak yaralarla çıkıldı . (Sacı çok sağlam) Tekerlek kısmından ve önden darbe yediği için balansı yamuldu düzelmedi eskisi gibi olmadı, iflah etmedi satmıştık. Smile
devir artık 80 lira gibi bir bedele bitiyor, bu tarz bir arabayı da servise değil sanayiye götüreceğinizi düşünerek çok yüklü tutmayacağı kanaatindeyim, 2000 öncesi accent, taunus, 19 gibi birşey de düşer belki.
valla ben bunu alıyorum muaynesız alımda sorun cıkarmazlar ınsallah Smile yarın gorucez

baktıgım araclar ıcınde yıne en derlıtoplusu bı tampon degısır bınerım

belkıde degıstırmem Big Grin once epoksı sonra normal macunlar zımparalar mat sıyah atarım ıkı kat ıdare ederım Smile
muyanesi geçmiş aracın satış tescili yapılmaz diye biliyorum

telefonla bir notere yada satış işleri yapan bürolara sorun
Allahın cimrisi. Big Grin Madem o kadar paran var şöyle birşey alsana:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ot...2249/detay
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
tum parayı arabaya verırsem
cıkması muhtemel terslıklerde ortada kalma ıhtımalıme karsı kendımı saglama almalıyım hocam

dervırde zaten sanırım 700 cıvarı bırsey gıdıyor
ordan oraya ordan oraya benle pınpon oynamaarı
yada muamelecıye odeyeceklerımde gıttı 1 Big Grin

bellı olmaz
conta yanar

taslamaydı contaydı hop gıttı 700 Smile

rod balansıydı subap ayarıydı egsoz puluydu suydu buydu derken
butcenın mınımum 2k altında arac almak en mantıklısı

ortada kalmamak ıcın Blush

(ben mantıklı bı cımrıyım Smile hem bu cok yakar yazık gunah Big Grin)
muaynesı gecmıs aracın satısı oluyormus arkadaslar
1 ay muayne ıcın sure
10 gun zorunlu trafık sıgortası ıcın sure verıyorlarmıs

ruhsat adıma cıkmıyormus
muayne sonrası ruhsatı adıma gecırebılıyormusum

satısı almama manı degılmıs

benımde aynı rezıl durumlara dusecek arkadaslar ıcın
faıdelı bır bılgı

borçalrına nerden nasılbakılır onuda bılmıyorum
sımdılık tek ogrenebıldıgım kopruden kacak gecememıs hıc Big Grin
dıgerlerı ıcın tescıl tarıhı fln ıstıyor onu yarın ruhsatın bı fotosunu ceker
bakarım aracı gorunce
Devir 700 falan değil, plaka değişmeyecekse 80 küsür, değişecekse 160. Bu kadar. Takipçiyede plaka işlemleri dahil 80-90 verirsin totalde.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sizce 2. El Araç Fiyatları Düşer mi? Kecelan 29 7,390 29/12/2020, Saat: 20:06
Son Yorum: Kecelan
  Otomobil Alımı Yardım Monsieur 41 17,692 14/09/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: lim10
  Araç İçi Kamera 3RD1 24 9,000 19/07/2020, Saat: 00:37
Son Yorum: Kacak
  Araç Bakımı ve Genel Temizliği Hk. Hakann 23 12,178 03/06/2020, Saat: 12:22
Son Yorum: GecayS
  Doğal Araç Kokusu Yapımı Arkomani 3 3,182 13/03/2018, Saat: 08:59
Son Yorum: posicor
  Araç İçi Temizliği nikitherat 2 2,518 20/06/2017, Saat: 20:42
Son Yorum: nikitherat
  Araç İçin Hoparlör Tavsiye Kendineözgü 3 5,348 06/11/2015, Saat: 15:45
Son Yorum: Kaan
  Araç Kullanırken Oluşan Güneş Yanıkları ihtilaf 14 15,707 06/05/2014, Saat: 20:15
Son Yorum: emre-sti
  Araç için GPS navigasyon tavsiyesi istiyorum ihtilaf 20 35,175 03/10/2013, Saat: 18:01
Son Yorum: zaprican
  Araç muayene ile ilgili Lord Sparhawk 6 8,381 27/09/2013, Saat: 10:40
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: