SON OKUDUĞUNUZ KİTAPLAR
Orhan Pamuk - Benim Adım Kırmızı

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dovo Shavette Straight Razor Steel Handle
Edwin Jagger DE89
Cella
Simpsons Berkeley 46 Pure Badger
Müthiş!

GBzYEN.jpg
153mjpw.jpg
@ayha-al

Ustad, kitabı okuduktan sonra, okunabilir bir kitap mı bir kısaca yorumlarsanız cok sevinirim.
Zira daha once bazı paşaların kitaplarını okumustum, adamların yogun egitiminden midir, askeri analitik dusunce tarzlarındanmıdır nedir anlayamadım, beni yazıları cok zorluyor. Uzun uzun bitmeyen cumleler, karısık cumle dizilimleri, bilemiyorum benim egitimim/zekammı yetmiyor adamları okumaya o da olabilir de, siz okuduktan sonra bir satır ile haberdar ederseniz sevinirim, rahat okunabilinir bir kitap mı. Tesekkurler
(19/03/2017, Saat: 15:19)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ayha-al

Ustad, kitabı okuduktan sonra, okunabilir bir kitap mı bir kısaca yorumlarsanız cok sevinirim.
Zira daha once bazı paşaların kitaplarını okumustum, adamların yogun egitiminden midir, askeri analitik dusunce tarzlarındanmıdır nedir anlayamadım, beni yazıları cok zorluyor. Uzun uzun bitmeyen cumleler, karısık cumle dizilimleri, bilemiyorum benim egitimim/zekammı yetmiyor adamları okumaya o da olabilir de, siz okuduktan sonra bir satır ile haberdar ederseniz sevinirim, rahat okunabilinir bir kitap mı. Tesekkurler

Jilet seçimi, alet seçimi ya da bisiklette sele seçimi gibi bir şey bu dediğiniz.
Ancak ne kadar öznel olursa olsun bir kitap için bir iki cümle yazılacaksa, bunu okunabilirliğe indirmek çok acı.
Kendim icin, kendime ozel ictenlikle birsey sormustum, kitaplara sanatcıya saygıya getirip felsefe yapmıssın. Eminim buyuk okuyucusundur. Ben degilim.
Cok haklısın, ben zavallıyım, sen beni oyle tanı arkadas saglık olsun.
@ayha-al, ben kitap okumamayla ilgili bir şey demedim zaten. Basite indirgenmesin dedim. Yanlış anlamışsınız olayı.
(19/03/2017, Saat: 21:16)yokon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ayha-al, ben kitap okumamayla ilgili bir şey demedim zaten. Basite indirgenmesin dedim. Yanlış anlamışsınız olayı.

@yokon Komşum siz iki yakın görüşen arkadaşımızın birbirleri arasındaki muhabbete müdahil olduğunuzun farkında olmadan,genel bir ''görüş bildirme'' olarak algıladınız sanıyorum ..bu sebeple müdahaleniz biraz itici görünüyor uyarayım..ayrıca kitap okuru olabilmek insan okuru olmayı sağlamıyor tabiiki ama en azından kısmen biraz gayret gösterip yargılamadan önce kimdir bu yorumu yapan kişi diyerek Dikdik kardeşimin forumdaki paylaşımlarına bakabilirdiniz..Bir kitap okuru standartı belirlemek bence kimsenin haddi değil neticede... edebiyat dünyasının yıllardır üzerinde tartışıp ideal okur belirlemesine ulaşamaması buna bir örnektir, mesela H.Hesse üç tür okur olduğundan söz eder: “Biri, yargılamaksızın keyfini çıkaran; biri, keyfini çıkarmadan yargılayan; bir başkası, keyif alırken yargılayan ve yargılarken keyif alan. Sonuncu sınıf, hakikaten bir sanat eserini yeniden üretir ve üyeleri fazla değildir.Bu konuyla alakalı daha ayrıntılı bilgilenmek isteyenler için birde link verelim..... http://www.dunyabizim.com/alinti/1489/he...-anlatiyor
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@neoromancer Siz de olayı yanlış anlamışsınız. Ben bir okur standardı belirlemiyorum. Sadece bu kadar basite indirgemeyin, bu konu tıpkı jilet seçimi gibi çok öznel diyorum. Forumda aktif paylaşımda bulunmasam da her gün girer okurum. Dolayısıyla dikdik_s üstadı da bilirim paylaşımlarından. Ancak geleneksel tıraş konusunda zengin bir bilgiye sahip olmak, kimseye bir kitabı "okunabilir bir kitap" olarak indirgeme hakkını vermiyor. Vermemeli.
arkadasım kusura bakma sende beni anlamamısın. Ben okunabilirlik le ne demek istedigimi detaylı yazdım. Sadece ictenlikle birsey sormustum, kitapları yazarları kucumsedigime olayı indiren sensin.
Soner yalcın, okudunmu bilmem, Soner Yalcında aynı bahsettigim pasalar gibidir yazım sekli, uzun cumleler kullanır, paragrafın sonuna geldiginde, bası nasıl baslıyordu diye donup bakarsın. Soner Beyin isim dagarcıgı fazla oldugundan bircok kisinin ismini ardı ardına sıralar, falat benim gibi isim ozurluler, o isimler kimdi diye arada acıp bakmak geregi duyar.Okurken seni yorar, calıstırır anlatabiliyormuyum.
Bazı yazar vardır, aklıma gelen Yılmaz Ozdil, Muazzez İlmiye Çıg gibi, basit cumle dizilimleri kurar, gunluk konusma dilinde akıcı yazar. Zorlanmadan sayfalar pesi sıra gelir, 70-80 sayfayı hemencecik su gibi okur gecersin. Yukarıda bahsettigim tüm yazarlardan cok sey ogrenirsin, ama okuma olarak verdikleri his farklıdır.

Ben nacizane dostum ayhal kardesime basit bir soru sormustum, bunu kendimle dalga gecerek yazmıstım, araya girip beni basit gorup acıyan sensin.
Saglık olsun, yanlıs anlasıldım herhalde, bosver onemli degil, ben zaten bu saatten sonra bu kadar laf isittikten sonra alır okurum kitabı, kendi soruma kendim cevap veririm.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: