SON OKUDUĞUNUZ KİTAPLAR
8595521032_f6da62c480.jpg
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
2e3976e.jpg
William Gibson
ALTIKIRKBEŞ YAYINLARI
Cyber-punk'ın popüler kültürde yer edinmesinin ve gündelik hayata girmesinin öncüsü William Gibson'ın ilk romanı 1984'de yayınlanan Neuromancer'dir... Cyber-punk çevreyi sınırlayan gerçekliğin sorgulanması bakımından virtual reality destekçisidir... Teknolojinin akıllara zarar bir biçimde ve hızda ilerlemesinin ürkütücülüğünü kabul etmekle beraber, teknolojiye de kurtarıcıymış gözüyle bakar... Yüksek teknolojiyle donatılmış aynı zamanda çökmekte olan bakımsız kent panaromaları, cyborglar, androidler, uyuşturucu, hackerlar... Kısaca Tekno Anarşizm...
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(13/12/2015, Saat: 15:28)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 8595521032_f6da62c480.jpg

Nasıl üstadım bu kitap? Keyifli bir okuma vaad ediyor mu?
Kur'an-ı Kerim. Insanligin kilavuzu.
(16/12/2015, Saat: 16:43)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasıl üstadım bu kitap? Keyifli bir okuma vaad ediyor mu?

Ben beğendim, resim müzik gibi diğer sanat dallarına da bolca atıf var.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
21807b52afdbcd8a787aa5116cb0f813.jpge6233d95612a57cd347007765b1c686f.jpg
i6lb2r.jpg
1zr2c7l.jpg
“Bugün okulda ne öğrendin / Benim güzel yavrucuğum? … // Washington’ın hiç ölmediğini öğrendim. / Askerlerin pek ender öldüğünü öğrendim. / Herkesin özgür olduğunu öğrendim, / Öyle dedi bana öğretmenim. … // Öğrendim ki hükümetimiz güçlü olmalıymış; / Hep haklıymış, hiç yanılmazmış; / Üstün insanlarmış liderlerimiz, / Onları seçip durmakmış bizim işimiz…”
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
2n67n1l.jpgEn son ve yine "Martin Eden"..
(17/05/2016, Saat: 03:13)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son ve yine "Martin Eden"..
Oo Martin Eden favori kitaplarimdandir..herkese tavsiye edilir ayrica.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: