Tesbih Meraklıları Varmıdır
@40tansonra komşum nutkum tutuldu resimleriniz karşısında. Keyifle iyi günlerde kullanmanızı dilerim.
@"40tansonra" hocam naptın iyi koleksiyon olmuş valla Smile
(21/09/2020, Saat: 17:29)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"-mali" kehribar gibi pek bir güzelmiş fırça, hatta forumda gördüğüm en güzel fırçalardan birisi, güle güle kullanın. Sıhhatler olsun...

Big Grin çakma kehribar hedefi mi var, bu saptan da tespih yapılır mı diyosun..
(21/09/2020, Saat: 18:36)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin çakma kehribar hedefi mi var, bu saptan da tespih yapılır mı diyosun..

Vay arkadaş iki goygoy yaptırmıyor zalım modlar, hemen şutlamışlar Big Grin yok abi oricinıldan yanayım ben
(22/09/2020, Saat: 01:03)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vay arkadaş iki goygoy yaptırmıyor zalım modlar, hemen şutlamışlar Big Grin yok abi oricinıldan yanayım ben

Ben direk alinti yapip buradan cevap yazdim sotd basligini kirletmeyelim diye ve direk zalım benim Big Grin belli oluyosa ne mutlu bana, ama şu tüneme işini sevmedim.

Aslinda kehribar, tespih, goygoy veya benzeri bir cumle olunca bi abimiz gelirdi ama, ozletti kendini. Sad

Orcinalci oldugunu tahmin ettiydim, gerçek, sabunda bile tabac orjinalden yanasin.

Tespih iside fiyatlar geldi, arkadas maaşi istedi, maske vardi agzimda bişey demedim.

En son kredi cekecem tespih almak icin. Big Grin
(22/09/2020, Saat: 01:13)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben direk alinti yapip buradan cevap yazdim sotd basligini kirletmeyelim diye ve direk zalım benim Big Grin belli oluyosa ne mutlu bana, ama şu tüneme işini sevmedim.

Aslinda kehribar, tespih, goygoy veya benzeri bir cumle olunca bi abimiz gelirdi ama, ozletti kendini. Sad

Orcinalci oldugunu tahmin ettiydim, gerçek, sabunda bile tabac orjinalden yanasin.

Tespih iside fiyatlar geldi, arkadas maaşi istedi, maske vardi agzimda bişey demedim.

En son kredi cekecem tespih almak icin. Big Grin
Komşum sen maaştan uçak bileti fiyatını ayır, mardine geç. Hem mardini gezmiş olursun, hem de hatırladığım kadarıyla çok güzel kehribarlar var. Hatta tanıdık bulabilirsen fiyatları batıya göre çok da uyguna denk geliyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(22/09/2020, Saat: 01:28)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sen maaştan uçak bileti fiyatını ayır, mardine geç. Hem mardini gezmiş olursun, hem de hatırladığım kadarıyla çok güzel kehribarlar var. Hatta tanıdık bulabilirsen fiyatları batıya göre çok da uyguna denk geliyor.

Gitmeye gerek yok hocam, davet eden hatirli bi tanidik var ama tesbih icin degil gel gez diye, tespih icinde teklif var ama yine fazla hocam hersey yabanci bir para birimine endeksli olunca ne yazik ki.

.
(22/09/2020, Saat: 01:47)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gitmeye gerek yok hocam, davet eden hatirli bi tanidik var ama teslih icin degil gel gez diye, tespih icinde teklif var ama yine fazla hocam hersey yabanci bir para birimine endeksli olunca ne yazik ki.

.
Haklısın komşum, doğru söylüyorsun, içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar pek iç açıcı değil, ama aklında olsun, tespih mezatları bile yapılıyor diye biliyorum. Fiyat ve kalite olarak gerçekten zor bulunacak ürünleri (osmanlı kesimler, telkari işçilikler vs.) bulma şansını çok rahat yakalsrsınız.

@"İsmetaltan" demişlerdi abi Antalya tarafında dahada pahalı diye.
Mardin kehribarda ilk tercih yeri, lâkin;
Kehribar tesbih alınacaksa kehribara âşina olunmalı. (İlk tesbihi almadan önce bir iki ay tesbihçi gezdim, ne kadar kehribar varsa tek tek baktım) Hangisi iyi kalite hangisi orta kalite, hangisinin çekimi daha iyi, ve asıl mesele hangi taş size uygun, enerjinizi alıyor rahatlatıyor bakmak lazım. Yoksa orta gelirli için pahalı tecrübe olur. Maddi manevi kıymeti düşük olan bereli lekeli simli habbeye sahip tesbihler özellikle fosilli diye daha pahalıya satılabiliyor bilmeyen bir alıcıya.
(23/09/2020, Saat: 03:41)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"İsmetaltan"  demişlerdi abi Antalya tarafında dahada pahalı diye.
Mardin kehribarda ilk tercih yeri, lâkin;
Kehribar tesbih alınacaksa kehribara âşina olunmalı. (İlk tesbihi almadan önce bir iki ay tesbihçi gezdim, ne kadar kehribar varsa tek tek baktım) Hangisi iyi kalite hangisi orta kalite, hangisinin çekimi daha iyi, ve asıl mesele hangi taş size uygun, enerjinizi alıyor rahatlatıyor bakmak lazım. Yoksa orta gelirli için pahalı tecrübe olur. Maddi manevi kıymeti düşük olan bereli lekeli simli habbeye sahip tesbihler özellikle fosilli diye daha pahalıya satılabiliyor bilmeyen bir alıcıya.

Pahali mi? Nispeten bana da pahali geliyo ne yalan soyleyim, ama iste bi tsnede olsun istiyo insan. Soyle bide kazaz yada gumus degisik bi puskulle elde cekmek nasip olurmu bilinmez ama anladivim sen ne diyosan dogru cikti bastan sona alacak olursam direk arayip iban yolla diycem. Alirmiyim onuda bilemedim garip bi huyum var birine borc verdiysem gwlen parayi boyle seylere harciyorum bi 500 tl var ama ona kehribar almak icin baya bi kurun düşmesini beklemek lazim ki once gelmesi lazim o da zor.

Velhasil bilmedigin konuysa dedigin gibi yardim.almakta fayda var bu kehribar meselesinde yoksa adami fena öperler. Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: