Tesbih Meraklıları Varmıdır
(29/08/2020, Saat: 14:25)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimdeki damla kehribar tesbihlerden toplu gösterim

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hay maşşallah maşşallah

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(29/08/2020, Saat: 14:25)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimdeki damla kehribar tesbihlerden toplu gösterim

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bu nedir ya, masallah diyelim aboooo kafa gitti bende nasil bir koleksiyondur bu. Big Grin
@tarkaner Teşekkür ederim
@İsmetaltan Eyvallah hastalık benimkisi biraz. Daha ateşiydi sıkmasıydı kukasıydı bi 300 civarı daha var.
Bugün fındık yağı ile tesbihlere temizlik yaparken aklıma geldi damlaları çekeyim atayım dedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
Ben şurdaki, yok yok ta şooordaki köşede misket oynuyorum Big Grin
@40tansonra sonunda topluca görebildik güzellikleri, maşallah. Küçük bir servet yatıyor yahu...
@Samet Kıymet bilen için Servet ama bilmeyen için de sorarsan incik boncuk.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
GzIMKa.jpg

Öncelikle tesbihten pek anlamadığımı belirteyim. Bu tesbihi rahmetli babama bir akrabamız hediye etmişti. Kullanılan malzeme ve değeri hakkında bu işten anlayan komşularım yorum yaparsa memnun olurum. Sadece merak ettiğimden soruyorum yoksa hatıra olduğu için satmayı düşünmüyorum, şuan kullanma alışkanlığım olmasa da ileride kullanırım belki.
TemeT NoscE
(31/08/2020, Saat: 00:33)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: GzIMKa.jpg

Öncelikle tesbihten pek anlamadığımı belirteyim. Bu tesbihi rahmetli babama bir akrabamız hediye etmişti. Kullanılan malzeme ve değeri hakkında bu işten anlayan komşularım yorum yaparsa memnun olurum. Sadece merak ettiğimden soruyorum yoksa hatıra olduğu için satmayı düşünmüyorum, şuan kullanma alışkanlığım olmasa da ileride kullanırım belki.

Komşum faset kesim akik taşı, işlemeler 925 ayar gümüş ise 200 TL civarında, metal ise 50 TL civarında bulunabilir
(31/08/2020, Saat: 00:33)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: GzIMKa.jpg

Meşkle çekesin komşum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(31/08/2020, Saat: 01:22)Rob Bobstein Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum faset kesim akik taşı, işlemeler 925 ayar gümüş ise 200 TL civarında, metal ise 50 TL civarında bulunabilir

Komşum tabii bu benim görüşüm, rengi ve donukluğundan muhtemelen akik taşı. Üstatlar da bi baksınlar, fotoğraf yanıltıcı olabiliyor, birazcik daha parlasa safir de olabilir diyeceğim, işte o zaman işin rengi değişir Smile 700-800 TL den bahsedebiliriz
xPqcvf.jpg

Komşularıma yorumları için teşekkür ederim. Bir tane daha fotoğraf ekledim, belki daha iyi anlaşılır tam olarak ne olduğu. 6-7 yıldır kapalı kutuda duruyor.
TemeT NoscE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: