Çelik ustura bileme olayı
(13/04/2012, Saat: 21:46)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: krom oksit, demir oksit veyahut bakır oksit macunu bulabilirseniz aynı oluyor. ben toz olarak krom oksit bulmuştum ancak kayış emmiyor tam. macun halinde bulursanız 150-200 gram birkaç yıl işinizi görür.
selamlar.
kromoksiti nerden bulmustunuz?
sirkecide bakırcıların arasında kimyasal ürünler satan dükkanlar var. onlardan birinden almıştım, isim falan kalmadı tabii aklımda. orada bulursunuz yine.
selamlar.
Arkadaşlar macun olarak demir oksit veyahut bakır oksit olmaz. Bunların grit dereceleri farklıdır. Piyasadaki bakır veya demir oksit macunları genelde 3 mikron civarı oluyor ki bu çok düşük bir değer. Demir oksit'in içinde çok az olmakla beraber kurşun ve arsenik de bulunabilir. Krom oksit ise idealinde 0,5 -0,3 arasında partiküller içerir. Bundan dolayı da ustura son işleminde idealdir.

Ayrıca macundan ziyade her zaman toz kullanmak daha mantıklı bu ürünlerde. Çünkü içinde yapıştırıcı ve diğer bazı metal kalıntıları olabiliyor ve sonucu olumsuz etkiliyor. En güzeli toz kromoksit. Mümkünse 0,3 mikron. Kremer pigmentd. de satıyor. Bunu taze planyalanmış balza üzeirne su veya yağ ile güzelce yedirip kullanabilirsiniz. Kayışa sürülmez varsa kayışın arkasındaki pamuk ya da keten kayışa sürülür. Yoksa kot pantalon da olur.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(13/04/2012, Saat: 21:19)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kayis icin pasta yazilmis mesajlarda. yurticinde var mi kendisi veya muadili olabilir. cesidi falan da varsa aciklayabilir misiniz?

Ince taslarla bilerken üzerinde bir camur olusuyor ya...senin icin en iyi pasta bu camur olacaktir.Tasin üzerindeki o tozlar aslinda cok degerli bir pasta görevini üstlenir,dikkat edilmesi geeken sey ise toz veya camurun icine yabanci maddelerin karismamasi,aksi taktirde bicagin agzi cizik cizik olabilir.
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
(06/06/2012, Saat: 02:20)Ustura Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/04/2012, Saat: 21:19)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kayis icin pasta yazilmis mesajlarda. yurticinde var mi kendisi veya muadili olabilir. cesidi falan da varsa aciklayabilir misiniz?

Ince taslarla bilerken üzerinde bir camur olusuyor ya...senin icin en iyi pasta bu camur olacaktir.Tasin üzerindeki o tozlar aslinda cok degerli bir pasta görevini üstlenir,dikkat edilmesi geeken sey ise toz veya camurun icine yabanci maddelerin karismamasi,aksi taktirde bicagin agzi cizik cizik olabilir.

ama coticule tozu 5-15mikron novaculite sanirim 3mikron. nasil olacak bu is?
(06/06/2012, Saat: 10:37)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/06/2012, Saat: 02:20)Ustura Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

ama coticule tozu 5-15mikron novaculite sanirim 3mikron. nasil olacak bu is?
O sekilde bir karsilastirma gercekci olmaz,bileme esnasinda hem tasi,hem de celigi ögütüyorsun.Ortaya cikan tozlar tasin gercek giritinden daha incedir,camuru parmaklarinin arasinda ezdigin zaman pudra gibi bir hisse kapilirsin.Selamlar
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
usturam yogun kullanimdan oturu epey koreldi. en son cr-ox ile kayislamistim yola cikmadan once. sanirim bir hafta kayislamadan gunde uc perde tiras oldum. simdi kayis da fayda etmiyor. tiras etmiyor degil ama istedigim duzeyde degil malesef.
demekki yolculuklarda yedek ustura ya da kucuk bir tas veya pasta bulundurmak lazimmis. yedek olarak sedef ustura getirmistim bundan sonra sedefle devam etmem gerekecekSad
Türkiye'de, tercihen Ankara'da ustura bileyen var mı ücreti karşılığında?
(13/09/2013, Saat: 00:34)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye'de, tercihen Ankara'da ustura bileyen var mı ücreti karşılığında?

Lord'un imzasına bakın. Smile
Eyvallah Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 719 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,141 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,190 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,677 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,559 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,158 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,778 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,031 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,836 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,280 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: