Anket Başlığı: Pazar sabahları saat kaçta kalkıyorsunuz
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
6:00'dan önce
7.14%
2 7.14%
6:00 - 7:00
17.86%
5 17.86%
7:00 - 8:00
7.14%
2 7.14%
8:00 - 9:00
14.29%
4 14.29%
9:00 - 10:00
28.57%
8 28.57%
10:00'dan sonra
25.00%
7 25.00%
Katılımcı sayısı: 28 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Pazar sabahları kaçta kalkıyorsunuz
(25/11/2012, Saat: 17:43)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sabah 8:30da uyuyup
oglen 14:37de uyandım bugun

sabahları erken kalkmama vesıle olan varolus amacımı kaybetmem vesılesı ıle bu bir suredir boyledır

O kadar soyutlama kendini, iyi kafayla git askere. Zaten öyle ya da böyle geçiyor. İnanır mısın askerden eve döndüğüm hafta, sanki hiç askere gitmemişim, çok kötü bir rüya görmüşüm, ya da yıllar öncesinde gitmişim, hiç bir şey hatırlamıyormuşum gibi hissettim. Çok çok acayip.

Çarşı iznim olmadığı için 4 ay dışarı çıkamadığımda hayata, insana hasret kalmıştım. Elezığa varır varmaz kesin çok fena olurum kadınları görünce diye düşünüyordum, ama beni asıl şoke eden apartmanlar olmuştu. Caddelerde yürürken ağzım açık apartmanlara bakıyordum "aaa ne kadar yüksek yahu" diye. Smile

Şunu da itiraf edeyim,Blush acemilik sonu kastamonudan usta birliğine teslim olmaya giderken, Ankaraya vardığımızda, o gün gezerken ankara kızlarından bir fena olduk. 28 yaşında insanım, istanbulda doğdum büyüdüm ama artık nasıl olduysa, resmen sokaktaki kızlara ağzımın salyaları akarak baktım. Blush Ki kastamonuda çarşıya da çıkıyorduk. Bu nasıl birşey anlamadım, yanımdaki arkadaşlarımda öyle olmuşlardı. O gün kendimi de, sarışın ankara kızlarını da tanıyamadım. Burdan hepsine selam ederim. Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
yıllar herşeyi değiştirmiş
okuyana saygı askerde de vardıUndecided

kesinlikle kısa dönem erlerin temizlik yaptığına şahit olmamıştım
çok şaşırdım şimdi

yaşlı olmak avantajdı,bir de oturmasını kalkmasını subaylarla konuşmasını bildin mi...hem asker sayar hemde erat

halk arasında bir tabaka şöyle der '' tekrar askere çağırsalar giderim ''
yok öyle bir şey,gitmem

askerlik ferrarisi olmayanların yaptığı bir angarya

ferrari+enzo.jpg
ben taşındığım için kalkamıyorum hocam
hergun erken kalmamı gerektırecek benım yolumu gozleyen abı bıze mama getırse abı bıze su koysa dıye bekleyen sahıpsız kopekler kedıler yok Sad ılgılenenler vardır ıllakı hala ama bır kısının eksılmesı kotu Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(25/11/2012, Saat: 17:43)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/11/2012, Saat: 17:21)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam gözlerim faltaşı gibi açık bir şekilde okudum bittikten sonra bile ekrana baka kaldım Smile Bilmiyorum beni nereye atacaklar ama umarım en kötüsü sizinki kadar olur, kendimi çok çok kötü şeylere de hazırladım ama yaşamadan bilinmez tabi. Umarım şansım yaver gider Confused

Merak etme, ben hayatta çok şansız olduğumda heralde bu kadar kötü bir askerlik de çıktı şansıma. Misal başka yerlerde kısa dönemler çavuş olur, bizde uzun dönemler oluyordu. E haliyle onlar da kendi adamlarını kayırır hep. Koskoca bölge komutanlığına gidiyorum dedim bir internet odası bile yoktu. Berberi bulamazdın, terzi yoktu, çay ocağı, tost vs yoktu. Başka yerlerde hepsi var. Doğuya gittim, yetmedi doğuya gidiyorum diye eğitim alayına gittim ağır eğitimden geçtim. Millet 3 tane mermi sıkar geçer, bize 3. günde silah teslim edildi 5. günde atışlara başladık, askerlik boyunca haftada 2-3 kere düzenli atışa gittik gece ve gündüz ayrı olmak koşuluyla. Gece intikallerimiz, teröri patlayıcı konusunda eğitimlerimiz oldu. Benim gittiğim tuncelideki uzun dönemler bile bizim kadar atış yapmamışlardı, şaşırıyorlardı. Gittiğim yerde çok fazla rütbeli vardı. Önüne gelen kafası bozuk biri, birini çarpardı. Çarşı iznim olmadı. 100 uzun dönemin arasında 10 kısa dönemdik. Ezilmedik ama yabancıydık, kendi aramızda da günde 20 dakika birbirimizi anca görebildiğimiz(aynı koğuşta) için kaynaşamadık. Personel şubeye verildim görev yerim revirin içindeydi. Personel şubeden sen revir askeri değilsin, bizim askerimizsin, revire karışmayacaksın dendi defalarca, her seferinde revirdeki komutanlar sen de yardımcı ol, telefona baki muayene kaydı tut, serum tak muamelesi çektiler, her seferinde personel şube rütbelilerinden fırça yedim niye yapıyorsun diye. Derdimi iki tarafa da anlatamadım, ikisi de güzelce kullandı amele olarak. -23 derecede ısıtması olmayan olmadık yerlerde allaha emanet nöbetler tuttum. Ne silahta gece görüşlü dürbün vari ne mevside. Gelsin de vursunlar diye keklik gibi boş mevzide silahla uçurum ormana bakıyorsun. Daha neler neler. Yani benim kadar şanssız olup benim kadar kötü askerlik yaşaman çok da mümkün değil. İkramiye gibi ama kötüsü. Kimse bana sen kısa dönemsin, rahat askerlik yaptın diyemez. Sleepy

Ama şunu da bil, rahat bir yere bile gitseni rahat bir askerlik bile yaşıyor olsan askerlik hep zordur. Misal arkadaşım aynı dönemde denizliye turizm jandarması gitti. Oh adam rahat mis dedik o da orada trafik kazalarının cesetlerini toplamış hep, biraz kafası çizik geldi.

Biz de şansımıza konservatuvar mezunlarını bandoya verirler eidrneye bilmemne, kamuflaj bilmezler gömlek, pantalon papyon, bütün gün enstürman çalar her gün oraya buraya konsere gider, askerlik yaptım deyip sırıtarak anlatırlar, bize de tuncelide revirde rdm askerleriyle uğraşmak düşer..

Hocam baya dolmuşunuz ama "askerlik" yapmışınız. Öbür türlü "güzel" bir yere düşen kısa dönem asker sadece 6 ay kamuflaj giymiş olacaktı. Anısı olmayacaktı ama sizin her gününüz ayrı bir anıya sahip. Böyle düşünün bardağın dolu tarafından bakın, o bardağı sistemin birşeyine birşey yapmayın Smile
Bugun 15.00 civari uyanabildimBig Grin
İzmir Nato'da (Or general vecihi akın kışlası Şirinyer) Koğuşlar 12 kişilik Karyolalı (Ranza yok) Klimalı. Motorpool kısmında millet sabahtan akşama kadar oturuyor tv izliyor iş çıkarsa şöförler arabayla çıkıyorlar sonra geri dönüyorlar. Eğer yapacak hiçbir işin yoksa yani elinden birşey gelmiyorsa nöbet mangasına geçip 2 saatten 4 saat gündüz nöbeti tutuyorsun gece nöbetlerini zaten gündüz işi olanlar tutuyor ve tüm gün bomboşsun. Vücut geliştirme salonu, yüzme havuzu (Eskiden değilmiş sonradan ere yasaklanmış) ve buna benzer yığınla imkan olanak mevcut. Tek eksisi eğer Er isen akşamları eve gidemiyorsun. Kısa dönem asker ve asteğmen eğer torpili falan çok yüksek değilse orada askerlik yapamıyordu. Hatta Teğmen bile yoktu. Subaylarda rütbe genelde Üsteğmenden, Astsubaylarda Üst çavuştan başlıyordu. (Nato LSE kıdemli subaylığı) Bu anlattıklarım 10 sene önce. Bir asteğmen bir kısa dönem vardı ama kısa dönemin dayısı general miydi neydi. Böyle uç örnekler dışında askerlik demek amelelik ve uzun bir süre ezilmek demektir. Kaç aysa 6 ay mı ne yapın bitsin. Sonra askerlikle ilgili ne varsa unutun. Babam sıradan 4 yıllık bir üniversite mezunu 1978 de asteğmenlik yapmış. Artık milyonlarca insan üniversite mezunu. O yüzden asteğmen olmak zor olamadım diye üzülmeyin.
(25/11/2012, Saat: 19:44)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzmir Nato'da (Or general vecihi akın kışlası Şirinyer) Koğuşlar 12 kişilik Karyolalı (Ranza yok) Klimalı. Motorpool kısmında millet sabahtan akşama kadar oturuyor tv izliyor iş çıkarsa şöförler arabayla çıkıyorlar sonra geri dönüyorlar. Eğer yapacak hiçbir işin yoksa yani elinden birşey gelmiyorsa nöbet mangasına geçip 2 saatten 4 saat gündüz nöbeti tutuyorsun gece nöbetlerini zaten gündüz işi olanlar tutuyor ve tüm gün bomboşsun. Vücut geliştirme salonu, yüzme havuzu (Eskiden değilmiş sonradan ere yasaklanmış) ve buna benzer yığınla imkan olanak mevcut. Tek eksisi eğer Er isen akşamları eve gidemiyorsun. Kısa dönem asker ve asteğmen eğer torpili falan çok yüksek değilse orada askerlik yapamıyordu. Hatta Teğmen bile yoktu. Subaylarda rütbe genelde Üsteğmenden, Astsubaylarda Üst çavuştan başlıyordu. (Nato LSE kıdemli subaylığı) Bu anlattıklarım 10 sene önce. Bir asteğmen bir kısa dönem vardı ama kısa dönemin dayısı general miydi neydi. Böyle uç örnekler dışında askerlik demek amelelik ve uzun bir süre ezilmek demektir. Kaç aysa 6 ay mı ne yapın bitsin. Sonra askerlikle ilgili ne varsa unutun. Babam sıradan 4 yıllık bir üniversite mezunu 1978 de asteğmenlik yapmış. Artık milyonlarca insan üniversite mezunu. O yüzden asteğmen olmak zor olamadım diye üzülmeyin.

hocam tatilköyü gibi anlattınız valla Smile gönüllü olarak yazılıyordum bir an o ne güzel olanaklardı öyle değil 6 ay 36 ay askerlik yapılır orada Smile
Emir hocam
forumda herkes şaka yapıyor
nizamiye girişte form dolduruyorsun

sabah kalkmak istediğin saat,kahvaltı da ne yersin soruyorlar
GYM club için kayıt yapıyorlar
wireless acces için şifre veriyorlar,ipad i kendin getiriyorsun
subayların sana nasıl hitap etmesini istiyorsan form da işaretliyorsun,Mr.beyfendi,dostum,body
silah ne kullanmak istersin;tüfek falan seçme ,tabanca al taşıması kolaySmile

boşuna kafanı yorma,askerlik piyangoSmile
(25/11/2012, Saat: 20:36)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/11/2012, Saat: 19:44)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzmir Nato'da (Or general vecihi akın kışlası Şirinyer) Koğuşlar 12 kişilik Karyolalı (Ranza yok) Klimalı. Motorpool kısmında millet sabahtan akşama kadar oturuyor tv izliyor iş çıkarsa şöförler arabayla çıkıyorlar sonra geri dönüyorlar. Eğer yapacak hiçbir işin yoksa yani elinden birşey gelmiyorsa nöbet mangasına geçip 2 saatten 4 saat gündüz nöbeti tutuyorsun gece nöbetlerini zaten gündüz işi olanlar tutuyor ve tüm gün bomboşsun. Vücut geliştirme salonu, yüzme havuzu (Eskiden değilmiş sonradan ere yasaklanmış) ve buna benzer yığınla imkan olanak mevcut. Tek eksisi eğer Er isen akşamları eve gidemiyorsun. Kısa dönem asker ve asteğmen eğer torpili falan çok yüksek değilse orada askerlik yapamıyordu. Hatta Teğmen bile yoktu. Subaylarda rütbe genelde Üsteğmenden, Astsubaylarda Üst çavuştan başlıyordu. (Nato LSE kıdemli subaylığı) Bu anlattıklarım 10 sene önce. Bir asteğmen bir kısa dönem vardı ama kısa dönemin dayısı general miydi neydi. Böyle uç örnekler dışında askerlik demek amelelik ve uzun bir süre ezilmek demektir. Kaç aysa 6 ay mı ne yapın bitsin. Sonra askerlikle ilgili ne varsa unutun. Babam sıradan 4 yıllık bir üniversite mezunu 1978 de asteğmenlik yapmış. Artık milyonlarca insan üniversite mezunu. O yüzden asteğmen olmak zor olamadım diye üzülmeyin.

hocam tatilköyü gibi anlattınız valla Smile gönüllü olarak yazılıyordum bir an o ne güzel olanaklardı öyle değil 6 ay 36 ay askerlik yapılır orada Smile

Öyle ama hafif kafadan kırık bir Yarbay vardı. Salı ve Perşembe günleri 500 küsür er erbaş (Zaten bildiğimiz anlamda askerlik yapan Türk tarafının er mevcudu o kadardı ve Subay Astsb ları dikip 1.5 saat kendince birşeyler anlatırdı. Hiç de yorulmazdı. Kendisi de o kadar süre ayakta dururdu. Birde pass card denen bişey vardı yabancıların oldugu binaya girmeye yarıyor ve üzerinde hangi katlarda dolaşılabilecek yetki varsa o kadar yuvarlak açık oluyor onu kaybetmenin cezası acaip büyüktü. Birde yine fazla ayak altında görünmemek gereken yerler vardı (Yabancıyla karşılaşma ihtimalinin yüksek oldugu yerler) oralarda şapkasız dolaşmak, üst baş kılık kıyafetin bozuk olması kısacası Türk askerini rezil etmek ciddi suçtu. Smile Bazen kartları kontrol edebiliyorlardı kaybeden oldu da, acaba haber vermiyor mu hesabı. Smile
(25/11/2012, Saat: 20:55)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/11/2012, Saat: 20:36)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Öyle ama hafif kafadan kırık bir Yarbay vardı. Salı ve Perşembe günleri 500 küsür er erbaş (Zaten bildiğimiz anlamda askerlik yapan Türk tarafının er mevcudu o kadardı ve Subay Astsb ları dikip 1.5 saat kendince birşeyler anlatırdı. Hiç de yorulmazdı. Kendisi de o kadar süre ayakta dururdu. Birde pass card denen bişey vardı yabancıların oldugu binaya girmeye yarıyor ve üzerinde hangi katlarda dolaşılabilecek yetki varsa o kadar yuvarlak açık oluyor onu kaybetmenin cezası acaip büyüktü. Birde yine fazla ayak altında görünmemek gereken yerler vardı (Yabancıyla karşılaşma ihtimalinin yüksek oldugu yerler) oralarda şapkasız dolaşmak, üst baş kılık kıyafetin bozuk olması kısacası Türk askerini rezil etmek ciddi suçtu. Smile Bazen kartları kontrol edebiliyorlardı kaybeden oldu da, acaba haber vermiyor mu hesabı. Smile

Tatli dert hocam bunlar en buyuk derdiniz bu olsun goruyosun lord hocanin karsilastigi durunlari daha da koyusu dagda askerligini yapanlari Allah yardimcilari olsun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  pazar keyfi error... 17 17,626 03/09/2013, Saat: 12:18
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: