Sol yüzümü tıraş etmek
Sedef usturayla tıraş olurken sol yüzümü tıraş etmekte oldukça zorlanıyorum. Sağ elim ile sol yüzümü tıraş etmeye kalksam tersime geliyor sol elimle sol yüzümü hiç tıraş edemiyorum çünkü sol elim sağ kadar becerikli değil haliyle. Bana bu konuda duruş ve tutuş teknikleri önerebilir misiniz? Aynaya yan dönüp (Profilden) Sağ elim ile sağ yüzümü tıraş etmekte hiçbir sorun yok. Gayet güzel kesiksiz alabiliyorum hatta tersten bile alıyorum aşagıdan yukarıya ama sol tarafa geçince iş değişiyor..
Valla aynı problemi ben de yaşıyorum çok nadir ustura kullandığım zamanlarda. Sol tarafı almak çok ters geliyor bana da. Ya zamanla insanın eli alışıyor ya da farklı bir tekniği var bilemiyorum artık.
(02/11/2011, Saat: 19:35) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki elinizi de kullanmaya alışmaya çalışın bu daha ideal çözüm..

+1 aynen, biz buradan sana nasıl tıraş olacağını öğretemeyiz. Kullana kullana, tutuş daha doğal hale gelecek ve daha rahat tıraş olacaksın.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ben de sağ elimle sağ tarafımı traş etmekte zorlanıyorum. 1.si sağ elimle sağ favorimi göremiyorum. 2. sıkıntım ise sağ yanagımı kulaktan burna sağ elimle traş yaparken kolay olan çekme hareketi yerine itme yapmak zorunda kalıyorum bu da güvenli olmuyor. Dün ustura kullanırken tıkandığını farkettim, jiletin açık olan 1mm kısım ile taşıyıcı kısım arası sakalla doluyor ve zorluk çıkarıyor tırnağımla biriken parçaları sıyırıyorum bu normal midir?
(02/11/2011, Saat: 19:35) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki elinizi de kullanmaya alışmaya çalışın bu daha ideal çözüm..

+1'de benden. İki eli kullanmayı öğrenmek en makulü. Zaten sakalın tersi yön için de sağ tarafı sol elle almanız gerek. Sonuçta tüm yüz için her iki eli alıştırmak en iyi çözüm.
+1 de katiliyorum tek elle tras olmak cok zor, bazen ustura neyi kestini goremiyorsun, kulaga girmesin sakin !!Big Grin
Ustura ile tek elle gayet basarılı tıraş olmak mumkun.Ters tarafı alırken usturayı tam ters şekilde dondurmek yeterlı.Mahalledekı berberden öğrendım,sol ıle kullanmaya gerek kalmadı.
(12/12/2011, Saat: 03:58)Kubilay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1 de katiliyorum tek elle tras olmak cok zor, bazen ustura neyi kestini goremiyorsun, kulaga girmesin sakin !!Big Grin

Ben Nihil79. Eski nickim yerine bunu aldım eskisini artık kullanmayacağım. Kulağımı kestim. Hemde sol kulağımı Smile Ama artık eskisi gibi kesmiyorum... Dovo çelik ustura almak istiyorum ama bileme işi canımı sıkıyor. Sizin videoları izledim çok güzel ustura biliyorsunuz. Aslında eski bir ustura bulsam alsam ağzını yamultana kadar bilesem sonra başka bir tane alıp yamultsam direkt 120 dolarlık usturayı yamultmak istemiyorum.
aynen ben de sol yüzümü tıraş etmekte zorlanıyorum.
2 elinizi de alıştırmaya çalışın, ucunda jilet yokken prova yapın, eliniz bir süre sonra alışacaktır. Ben de ilk başlarda aynı sorunu yaşıyordum ama şimdi hazırlık aşamasını saymazsak 3-5 bıçaklıyla tıraş olur gibi kısa sürede tıraş olabiliyorum. Biraz zaman ve azim işi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,280 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,656 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Ustura ile tıraş olmak. ahmet67 268 239,813 18/01/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: Alpp
  Tıraş alışverişi ve sonrası ilk test Timuçin 16 12,909 08/02/2017, Saat: 00:26
Son Yorum: msakalli
  Shavette ile Hergün Tıraş Olmak Niko 7 6,975 03/07/2016, Saat: 12:06
Son Yorum: Mauser

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: