Lord'un sitemi
(27/08/2012, Saat: 19:01)bjk1903fc Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/08/2012, Saat: 18:26)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görev paylaşımı yapılırsa yeni ürün alıp denemeye hazırım her türlü kremi alabilirim dener yorumlarım ve yazarım

Saygılarımla

(27/08/2012, Saat: 18:21)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkes okumak istiyor , yazmak zor geliyor.

ii güzelde size iyi gelen ürün bana uymayabilir

Yazacağımız tanıtım amaçlı kisa makale Yada mesaj olacak
Kokusu şuna benziyor
Köpurmesi söyle
Şu fırçayı seviyor
Soğuk suda kopuruyor
Köpük çabuk kuruyor
Vs vs
Gibi gibi
Saygılarımla
Şimdi kabul edelim forumda yazılan, çizilenin %80' i geyik olmaya başladı. Herkes görevmiş gibi bir şeyleri zorla alıp, yazı yazmaya çalışırsa olmaz tabi. Mutlaka hepinizin aklında almayı düşündüğünüz bir şeyler vardır. Bunları aldığınız zaman detaylı iki kelam etseniz başkalarına da güzel olur. ama atıyorum benim açtığım valobra başlığına "evet bende şu kadar zamandır kullanıyorum, seviyorumdan" ziyade mini bir inceleme yazmanız daha doyurucu olur. Hani sadece inceleme yazmak anlamında da anlamamak lazım.

Sorun herkesin hep aynı ürünlere yönelmesi. Ben ısrarla iyi olduğunu bildiğim ürünleri orada burada konu aralarında uygun oldukça öneriyorum. Bazı başka komşularımız da aynı şeyi yapıyor. Ama bakıyorum ısrarla hep aynı ürünler alınıp konuşuluyor. Hani diyeceksiniz ki Lord daha yeni başladık almaya, yeni topluyoruz, e bende size 1 yılda hala mı yeni topluyorsunuz derim. Çoğunuzun benden çok ama iyi, ama kötü de'si oldu mesela.

Bir kişi de yahu değişiklik olsun bir göreyim farkını diye bigelow ya da omega krem aldı mı? aldıysa yazdı mı?

Yani farklı ürünlerden ödünüz kopuyor, aman beğenmezsem diye. E beğenmeseniz ne olacak? satışa çıkarsanız zaten merak eden başka birisi alacak. Zaten takas/satış bölümünde satılan takas edilenlerin büyük bir kısmı beğenemediğiniz ürünler değil mi? Sizin beğenmediğinizi bir başkası sevebiliyor. O da sevmezse yine takasa çıkıyor. Sonuçta bir hi-fi sitesi vs değiliz ki hi-end ürünler satışa çıkaralım da zor satılsın. Çoğunluğu 15-50 lira arası ürünler.

Yani özetle bireysel hareket etmeniz lazım. Kamisorisi olan arkadaş satışa çıkarmış. Ama forumda hakkında iki kelam etseydi hangimiz için kötü olurdu?

Gerçi ben bunu hep yaşıyorum. Parfüm incelemesi yazıyorum, herkes belirli parfümleri alıyor, doğru düzgün yorumlayan yok. Sürekli "lord tenim böyle, bunu severim ne alayım. Önce bunu kullanıyordum ne alayım".

Burada yazıyorum, hep aynı ürünler alınıyor. Almayanlar da bu çok övülüyor bunu mu alayım. Olabilir ama şunu da dene bence gayet güzel diyorum bakıyorum gene aynı ürünler alınmış. E sonra işte böyle darboğaz oluyor. Forumda son zamanlarda doğru düzgün bir şey yazılmadan sürekli geyik yapılmasının da bir nedeni bu. Çünkü herkeste aynı şey var, herkes aynı şeyleri konuşmuş, bitmiş. Daha devam edecek bir şey kalmamış.

Bir önerim var. Mesela r89 aldınız hakkında bir şey yazacaksınız. Açıp r89 konusna 5 cümle yazmak yerine yeni bir konu açın mühle r89 incelemesi diye. Güzelce yazın istediğiniz gibi. Bir başkası da mı aynı makineden inceleme yazacak, o da o konudan devam etsin. İnceleme başlıklarına sadece detaylı incelemeler yazılsın. Normal kısa yorumlar sorular vs ürünün mevcut ana konusuna yazılsın. Böylece normal tartışmalar ile incelemeler güzelce ayrılmış ve her ürün için belirli incelemeler, belirli konular içerisinde toplanmış olur. Gerekirse ileride bu inceleme başlıkları üst konu yapılır. Merak eden insanlar açar önce bu konuları okuyup karar verir. Ne dersiniz?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Cogumuz forumdaki paylasimlardan ögreniyoruz, cogumuzunda ingilizcesi yok, haliylende uyelerimizin kullanip tatmin ettigi sabunu veya makina ++ kullanip denemek isteriz. baska urunlere tedirgin davranmamizda kaziklanma durumunda, acaba bu urunu alsam nasil? iyimi, kötumu, pisman olurmuyum. iyi degilse verdigim paraya yazik gibi dusuncelerde tedirgin eder, bende bazen cok tedirgin oluyorum bu durumlarda yeni bir urun alicagimda. foruma bende ilk geldigimde heyecanliydi, demekki herkesin yeni geldigi zaman heyecanli oluyor, ama bu demek degilki forumu biraktim, halende saatlirdir forumdayim, son zamanlarda forumun aktif olmamsinin nedenleriden biriside tatil, tatil zamani forumlar aktifligini kaybeder. heleki havalar guzel olursa. forumun aktif olmasini hepimiz isteriz. bu konuda bende sucluyum okadar makina ve sabun denememe ragmen dogru durust tanitim yapmadim, okumasi yazmasindan daha kolayima geldigi icindir Confused bazende okurken forumdan biraz sogumaya basliyorum, basliklarda luzumsuz konular yaziliyor, konu disina cikmis olunuyor. buna bir el atilsa!
(27/08/2012, Saat: 19:21)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bazende okurken forumdan biraz sogumaya basliyorum, basliklarda luzumsuz konular yaziliyor, konu disina cikmis olunuyor. buna bir el atilsa!

Evet bu konuya da son zamanlarda değinilmeye başlandı. Artık buna da dikkat etmemiz, geyiği abartmamamız gerekiyor. İstenilirse tıraş dışı bölümünden başlıklar açarak devam edilmeli. Aslında tüm forumların en zevkli bölümleri buralardır ama bizler birbirimizi biraz fazla tanıdığımızdan, hemen gevşeyip konularda saçılıyoruz. Tüm üyeler olarak buna dikkat edelim bundan sonra.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Forumlar akademik ve alfabetik bilgi kaynağı değildir,biraz zahmetli de olsa istenen bilgiye ulaşılabilir

Forumları cazip hale getiren sorulan soruya canlı cevap almak ve aynı türden insanların olduğunu anlayarak forumun interaktif olduğunu bilmektir

Forumlarda cevap veren ve alan insanlar birbirlerini de merak ederler,iletişime de geçmek isterler sonra muhabbet yada geyik başlar

Forumların interaktif ve muhabbet özelliği olmasa insanlara cazip gelmez

Lord'un tavsiyesiyle aynı konum yada yorumun sohbet versiyonu,tümleyeni,simetrisi ne derseniz '' tıraş dışı'' na açılabilir

not : bu arada forum geyiğinden şikayet edenler ( ben de) forumda geyik yapanlardır,bu konuda hiç kelam yazmayanlar yada serzeniş de bulunmayanlar zaten geyip yapmamışlardır sözüm onlara değil

saygılar
bence aynı ürün için çok sayıda başlık yerine çok kişi incelemelerini aynı başlık altında yazsa bence okuyanlar açısından takibi daha kolay olur. şahsen ben bu şekilde okumayı tercih ederdim.
Saygılarımla
Ben o geyik yapanlardan mıyım bilmiyorum, çoğu zaman ne yazdığımı hatırlamıyorum ama hatırlamak zorunda mıyım acaba? Arkadaşlar niye kasıyoruz ki şu şöyle olsun bu böyle olsun diye? Takılıyoruz işte güzel güzel..
Bence bırakın forumu kendi haline, nasıl evriliyorsa nasıl gelişiyorsa gelişsin..
"Laissez faire, laissez passer." -Adam Smith- (yani " Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler." Big Grin) Akşam akşam aklıma eski ekonomi notlarım geldi Tongue
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Cool
birkez bu "başlık altında konunun şekil değiştirmesi" kısmı ile ilgili kimse kırılmasın diye konu açmış, yine çekirdek kadromuz ile konuşmuş ve forumu en çok kullanan bizlerin rahatsız olmadığı hususunda fikir birliğine varmıştık. bu konudan rahatsız olanlar elbette olacaktır;
- soru soruyoruz kardeşim adam gibi cevap yazan yok mu?
diye.
ama çıkıp ta bu başlık altına da kimse rahatsız olduğunu ifade etmedi, biz de devam ettik bu şekilde.

ille düzenleme olsun diyor isek şu şekilde geliştirilebilir diye bir düşüncem var. r89 örnek verildi diye söylüyorum; mesela bir konu olur "r89 incelemeleri" diye. bu başlık altında kimse yorum yazmadan yalnızca incelemeler olur. dileyen yorumlar için "r89" diye konu açar ve orada da yorumlar yapılır. zor mu olur? evet olabilir, lakin böyle bir sisteme geçilirse zannediyorum ki herkes en azından incelemelerini bu incelemeler başlığı altına kopyalabilir. yeni incelemeler için de oradan devam edilir gibi. yahut başka fikirlerden de faydalanabiliriz.

kendi adıma ben bu şekilde aradığım herşeye ulaşabiliyorum, sitemizin arama kısmı başarılı ya da artık neyin nerede olduğunu ezberledik Smile
vakt-i zamanında en azından indirim kodlarını alt alta yazalım dediğimde "çok zor isterseniz ayrı bir site açalım bunun için" denmişti bana. oturup sitedeki bütün kodları bir mesajın altına yazmıştım, benim gibi arayanlara yardımcı olsun diye. şimdi forumun tamamen düzenlenmesi isteniyor. ilginç fikir. bakalım nasıl olacak.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: