Akıllı Telefon Tavsiyesi
@Bruce, lg g4 gördüğüm fotoğraf örnekleri arasında hakikaten başarılı bir kameraya sahip. ancak bazı sorunlar var, mesela diyafram f1.8 denmiş ama bu sabit bir diyafram gibi görünüyor şu an için, aksine bir iddia olduysa ben duymadım en azından. bir de g4 düşünüyor iseniz, lg fiyat politikası gereği birkaç ay içinde 400-500 lira değer kaybedeceğini de eklemek gerekir. hakiki deri kapak güzel görünüyor ama çok daha iyi rakip ve alternatifleri var.
Lansmanını tamamen kamera üzerine yaptılar.

LG nin top yaptığı model G2 ' ydi. Fiyat performans olarak hakikaten iyi bir iş çıkardılar bu modelle. G3 ve G4 ün lansman fiyatlarının ben bu telefonun ederi olduğunu düşünmüyorum. Premium bir hissiyat sağlamıyor. G2 de de böyle bir hissiyat yoktu , lakin 1400 TL -1500 TL lar için böyle bir beklenti de yoktu.
Note 4 kullanıyorum. Gerek ekran gerekse performans olarak baya tatmin edici bir telefon. Açıkçası LG yi yada Samsung’un başka telefonunu tercih etmenizi önermem. Sebebine gelince androidin en uyumlu olduğu 1. Cihaz Nexus 2. si note 4 (şahsi kanaatim). Ancak hepsi bir yana Apple keyfi vermiyor hiçbiri...
Bende Motorola Droid Razr Maxx HD cihaz var. Bataryası 3300 mAh olduğu için yaklaşık iki yıl önce aldım, işimi görüyor. Huawei akıllı telefonlar için ne düşünüyorsunuz?

DROID RAZR HD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alma amacınız yine sadece telefon edeyim, kısa mesaj atayım ama akıllı telefon olsun ise Asus telefonlara bakabilirsiniz. Fiyat/Performans açısından iyiler (600-800 lira bandında satılıyor) fakat kameraları diğer pahalı markalar kadar iddialı değil. Yeni jenerasyon akıllı telefonların kamera performanslarını bilmiyorum fakat Sony ve LG fotoğraf konusunda genelde iddialılar. Apple'ın son 2-3 senedir güncellemelerle telefon eskitme huyu yüzünden Apple'dan soğudum fakat hem kolay kullanımı hemde kalitesi açısından sizin için güzel bir tercih olabilir. Galaxy S6 daha yeni çıktı beklenip bir hatası var mı diye gözlemek lazım fakat Note 4 bir süredir piyasada herhalde bir sıkıntısı olsa ortaya çıkardı. Önce hangi işletim sistemini kullanıcağınıza karar verin ona göre şekillendirirsiniz sonucu.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Huawei için Konuşmak gerekirse 2-3 yıl önce fiyatlar daha makuldü ancak şu an için tercih etmezdim. Kaldı ki marka itibarı olarak da çok iyi bir noktada olduğu söylenemez. Kimse 1300-1400 TL verdiği bir telefona Tahtakale işi muamelesi yapan çevrede ki Eş dost akrabalara tahammül edemez sanırım Smile

@Arif komşum nexus lar stabil ve özellikle ABD de ucuz olmaları sebebiyle tercih edilen modeller ancak Türkiye fiyatları için Konuşmak gerekirse kesinlikle tercih etmezdim. ( ucuz aksam , kötü kamera & ekran gibi sebeplerden ötürü ) işletim sistemi arayüzü olarak xperia ve HTC sense arayüzleri de oldukça stabil. Samsung Touchwiz gibi kasıntı arayüzler değil.
(05/05/2015, Saat: 23:19)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Huawei için Konuşmak gerekirse 2-3 yıl önce fiyatlar daha makuldü ancak şu an için tercih etmezdim. Kaldı ki marka itibarı olarak da çok iyi bir noktada olduğu söylenemez. Kimse 1300-1400 TL verdiği bir telefona Tahtakale işi muamelesi yapan çevrede ki Eş dost akrabalara tahammül edemez sanırım Smile

@Arif komşum nexus lar stabil ve özellikle ABD de ucuz olmaları sebebiyle tercih edilen modeller ancak Türkiye fiyatları için Konuşmak gerekirse kesinlikle tercih etmezdim. ( ucuz aksam , kötü kamera & ekran gibi sebeplerden ötürü ) işletim sistemi arayüzü olarak xperia ve HTC sense arayüzleri de oldukça stabil. Samsung Touchwiz gibi kasıntı arayüzler değil.
Motorola için, özellikle bendeki model hakkındaki yorumunuz nedir?
Canlı olarak inceleme fırsatım olan bir model değil. Motorola hiç ilgimi çekmedi uzunca bir süredir. Bu süre v3 , v3i dönemlerine kadar uzanıyor. Gerisini siz düşünün artık Smile

Lakin modeli biliyorum. Güncel bir model değil ancak günlük kullanım için ziyadesiyle yeterli olacak bir model.
Işlemci , ram , büyük ve kaliteli ekran gibi Faktörler geçmiş dönemde Android cephesinin pazarlama stratejisini oluşturuyordu. 4 çekirdek , 8 çekirdek ve her modelde x2 ram eklenerek 3-4 sene güzel sattılar cihazlarını. Kaldı ki 4 yıl önce çıkan Samsung s2 bile piyasada ki oyunların , uygulamaların cemili cümlesini açıyordu. Sonra yavaştan yazılıma kaydılar ki bu çok kısa süreli bir marketing hamlesi oldu. ( sağlık , spor Uygulamaları vs) Şimdi de alüminyum kasa , premium malzeme gibi detaylarla ürün satmaya çalışıyorlar ki başından beri aslında olması gereken buydu. Ve bunların makul bir karması. Çünkü mobil cephe de 4-5 yıldır aslında çok bariz Kökten değişmeler , yenilikler bence söz konusu değil ( 3G , Görüntülü görüşme , kamera , MP3 video oynatma , dokunmatik ekran , GPS gibi tercih belirleyici yenilikler vs)

Ben olsam çok elzem değilse kullanmaya devam ederim
(05/05/2015, Saat: 20:34)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum fikir tam olarak neyle ilgili ? G4 mü yoksa yeni bir akıllı telefon tavsiyesi mi ?

Şahsi fikrim Android düşünülüyorsa S6 , Note 4. Veya Xperia Z2 , Z3. Bunlar gerek malzeme kalitesi , gerekse de yazılımsal anlamda tatmin edecektir sizi. LG leri malzeme kalitesi olarak yetersiz buluyorum. Samsung da yukarı da yazdığım iki modelin öncesinde son derece kıytırık malzeme kalitesine sahipti. S6 ve Note 4 olmuş.

Sizin kullanımınız için bir diğer seçenek de Iphone olurdu...

Sent from my iPad using Tapatalk

Aslında yeni bir akıllı telefon tavsiyesi istiyorum. Apple önceden hiç kullanmadım, biraz çekinmemin nedeni alışabilir miyim idi. Mevcut telefonum Samsung S4 ve en son ekran ile telefonun kalan kısmı birbirinden tamamen ayrıldı Smile
Acta est fabula, plaudite.
iPhone iyidir, sadece cok iyi bakmak gerekir. Dusurmeye gelmiyor telefonu. Sad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,583 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,490 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,651 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,907 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 11,252 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,353 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 5,151 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 26,113 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,639 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,899 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: