Speick Tıraş Kremi
memnun kaldığım bir ürün oldu, türkiyede satılmasını isterdim açıkçası.
Koku çok bariz bir şekilde nuri leflef kundura cilası.
Küçükken ayakkabı boyadığımda da çok severdim kokusunu.
Köpük, koruma, nemlendirme güzel, tavsiye edilir...
(16/04/2014, Saat: 01:12)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: memnun kaldığım bir ürün oldu, türkiyede satılmasını isterdim açıkçası.
Koku çok bariz bir şekilde nuri leflef kundura cilası.
Küçükken ayakkabı boyadığımda da çok severdim kokusunu.
Köpük, koruma, nemlendirme güzel, tavsiye edilir...

hergele üstat, bende ayakkabı boyarken severdim cila kokusunu ama yüzümde öyle bir kokuyu istermiyim bilmiyorum denemem lazım Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Bende kokusunu 10-15 yıl önceki bir briyantine benzettim. Daha sonra briyantin kullanmadığım için şimdikilerin kokusu ile aynı mıdır bu koku bilmiyorum.
www.BarbarosRazors.com

@delidumrul
Kesinlikle rahatsız edecek düzeyde değil, köpürtürken koku hafifliyor zaten..
Denenmesi gereken bir ürün...
Günün tıraşı başlığında @cihankeskin komşuma bu kremin active modelini sordum o da activenin iyi olmadığını yazdı. Merak ettiğim bir krem speick tecrübeli arkadaşlar ve özellikle cihankeskin den yorum bekliyorum.

DROID RAZR HD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(05/05/2015, Saat: 23:15)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günün tıraşı başlığında @cihankeskin komşuma bu kremin active modelini sordum o da activenin iyi olmadığını yazdı. Merak ettiğim bir krem speick tecrübeli arkadaşlar ve özellikle cihankeskin den yorum bekliyorum.

Hayret ben Speick ve Speick Active için yorum yazmamış mıyım? Belki başka konularda konuşmuşumdur. Özetlemem gerekirse:

Speick: Değişik çok doğal bir kokusu var tarif etmesi zor. Kolayca gayet koruyucu bir köpük yapıyor. Özellikle bir gün önce kötü bir tıraş olmuşsam ertesi gün tercih ettiğim kremlerden birisi. Gerçekten de hem başarılı bir krem hem de içeriği oldukça doğal.

Speick Active: Kokusu bergamotumsu bir koku. Speick ne kadar başarılıyca bu krem de o kadar başarısız. Koruyucu bir köpük elde edebilmek için aşırı derecede krem kullanmak gerekiyor. Yine de orijinal Speick'in başarısından çok uzak kalıyor. 3017 için de bu kremi bu yüzden seçtim. Benim kullanım oranımla anca 1 hafta gider bendeki kalan yarım tüp. Bitse de kurtulsam dediğim ürünlerden birisi.
Üstad size burada yorumlatarak bu iki kremi hem ben hem de merak eden arkadaşların faydalanmasını istedim. Nasıl aynı markanın iki ürünü arasında bu kadar fark olabiliyor? Mesela TOBS ve Proraso'nun krem çeşitleri arasında sanırım bu kadar bariz fark olmaz.

Benim de ilk defa başıma geliyor. Diğer markaların ürünlerinde böyle bir fark görmedim hiç ama Speick'in bu iki ürünü oldukça farklı formüllere sahip. TOBS'ta ise belirli bir base formülde oynamalarla farklı ürünler elde ediyorlar. Eğer içerikleri okursanız görürsünüz. Speick tamamı ile farklı bir şey yapmaya çalışmış ama sanırım yüzüne gözüne bulaştırmış.
Speick ürünleri Almanya'da genellikle eczanelerde satiliyor. Bu nedenle kaliteli bir ürün oldugunu düsünmüstüm ama tras sabununun bence Arko'dan tek farki kokusudur.
Corsan komşum ben sadece kremlerini kullandım ve normal kreminden çok memnun kaldım. Eğer sabunun Arko'dan tek farkı kokusuysa bence sabun da başarılı demektir. Zira Arko'dan en büyük şikayet kokusu ile ilgili. Bir de arkonun nemlendirmesinin düşüklüğünden şikayet ediliyor. Speick'in kremi cildi kurutmuyor. Sabununda öyle bir durum var mı?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,025 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 556,656 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,391 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 149,858 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,038 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa