Tıraş Aletinin Agresiflik Seviyesini Artırma (Shimming)
Arkadaşlar bu yöntem makinanın dengesini bozar mı? Tıraşı tahrişli bir hale getirme ihtimali var mı?
(11/08/2016, Saat: 01:08)Yeni Üye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu yöntem makinanın dengesini bozar mı? Tıraşı tahrişli bir hale getirme ihtimali var mı?

De89 aletime bazen 3 adet kesik jilet ekleyip tıraş oluyorum. Cildimi biraz da elimle çok hafif gerdirip tek perdede çok yakın ve tahrişsiz netice alıyorum. Kesim esnasındaki ses bile çok değişiyor. Nerdeyse her bir kılın kesim sesini duyuyorum diyebilirim (biraz abartsam da çıkan ses cidden çok değişiyor).

Ancak şöyle bir durum var: Alet yine aynı alet, ama jilet agresifleşiyor. Ekleme yaptığımız diğer jiletler keskin kenarlarından yoksun oldukları için kafanın pimli bölgesine otursa da, sıkıştırma tamamlandığında asıl jilet kafaya tam oturmuyor. Uçları aletten tam destek -sıkıştırma-alamadığı için tıraş esnasında jilet titrediğini hissettirip güvensiz bir his veriyor.

Deneyimlediğim kadarıyla, iyi bir ön hazırlık ve daha da önemlisi iyi bir teknik oturtulmuşsa tahriş, kesik v.b. söz konusu değil. Yine de jiletin kafaya tam oturmadığı unutulmadan, dengesizliğin bilincinde olarak daha dikkatli çekişler yapmakta fayda var. Zaten jilet "ben saldırgan ve dengesiz bir durumdayım, dikkatli ol! Yoksa her an cildine dalabilirim" diyor ve ister istemez insanı daha dikkatli olmaya zorluyor.
Peki kesik jiletleri ana jiletin altına mı koyuyorsunuz?
Evet, tıraş olurken ana jiletin altında kalacak şekilde yerleştirilmesi gerekiyor. Ana jiletin bükülmesini azaltarak ve seviyesini yükselterek cilde daha yakın temas etmesi sağlanıyor.
alta yerleştireceğimiz jiletleri nereden kesiyorum tam olarak resimde göremedimde
(04/03/2017, Saat: 05:13)aykut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alta yerleştireceğimiz jiletleri nereden kesiyorum tam olarak resimde göremedimde

Aman! Tanışma yazınızı görmediğim için hemen uyarmak istedim, kusura bakmayın. Deneyimsizseniz bu işleme girmeyin, ortalığı kan götürmesin. Kendimizi sorumlu hissederiz, canınızın yanması ve üzüntümüz de cabası olur. Lütfen tanışma başlığında biraz kendinizden ve tıraş geçmişinizden bahsedin. Sonrasında her türlü yardımcı olmaya çalışırız. Hoş geldiniz bu arada.
İlk mesajdaki resmi göremiyorum, bende mi sorun var acaba?
(09/03/2017, Saat: 21:49)Testosteron Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk mesajdaki resmi göremiyorum, bende mi sorun var acaba?

Sorun sizde değil . Eski resimler bir süre sonra kendiliğinden silinir .
(13/11/2012, Saat: 01:52)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet arkadaşlar, bir süredir Merkur 11C nin jilet açıklığını (taraklı bara olan mesafesini) birazcık artırmak istiyordum. Kendimce basit bi yöntem geliştirdim, bir süre de test ettikten sonra sizlerle de paylaşmak istedim.

Malzemeler:

Makas + Kullanılmış Jiletler + Agresifleştirilmek istenen tıraş aleti

15148889.jpg

Jiletleri işaretli yerlerden keserek tıraş öncesi istediğimiz adedini asıl kesici jiletin altına ekliyoruz ve tıraş aletimizi güzelce sıkıyoruz. Burada ekleyeceğiniz jilet sayısıs size kalmış, deneyerek en iyisini bulacağınızdan eminim.

DE 89 ile 3 jilette ve 11C ile 4 jilette çok iyi sonuçlar aldım. Elinizdeki alete en azından farklı bir karakter kazandıracağından bir kez de olsa denemenizi tavsiye ediyorum. Bu arada eklediğiniz jilet sayısı arttıkça açıklık da artacağından daha dikkatli olmanısınız.

Not: Kendinizi keserseniz mesuliyet kabul etmiyorum, güvenliğiniz açısından 5 jiletin üstüne çıkmayın.

Not2: Lütfen sadece denemekle kalmayın buraya da sonucu yazın, teşekkürler.

KEYİFLİ TIRAŞLAR

Hocam resim linkini yenileme imkanın var mı?
"Shim a razor" veya "shimming a razor" diye aratırsanız video veya resimlere ulasabilirsiniz.
Ozetle daha onceden kullandıgınız eski jiletin kenarlarını keserek yeni jiletinizin altına yukseltici olarak takıyorsunuz.
Not:1-3 adet shimi gecmemeniz tavsiye olunur, oteki turlu yeni jiletiniz esneme yapıp ısırma yapabilir.
Saygılar.
qnwmdv.jpg
2vwd8it.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 453,483 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,550 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,125 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,856 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,360 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,510 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,926 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 63,204 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 59,363 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,996 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: