Tıraş Sonrası Nemlendirme
@karsant komşum, yüzünüze nemlendirici krem sürdüğünüzde yanma hissi oluşuyorsa bunun başlıca sebebi tahriştir. Kullandığnız ürünlerle yüzünüzü fena halde tahriş etmişsiniz. Tıraş öncesi ve tıraş anında kullanılan ürünleri tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Geleneksel tıraşa yeni başlamış olduğunuz için muhtemelen kartuşlu sistemden kalma alışkanlıkla bastırarak tıraş oluyorsunuz, büyük ölçüde bundan kaynaklanıyor.
So far so good..
https://i.hizliresim.com/1pLRpp.png bu ürünü kullandım örneğin ve yanma hissi yarattı
daha önce hiç kartuşlu ile traş olmadım hep berberde ustura ile oluyordum
ama sanırım dediğiniz gibi kullandığım aletleri düşünüyorum da sanırım fırça yüzümde köpürtürken bile yüzümü acıtıyor kaynar suda 15 dk bekletmeme rağmen
reçeteyi yazıyorum:

proraso yeşil tıraş öncesi kullanın
jiletinizi değiştirin daha keskin jilet tercih edin, derby usta, astra mavi, rapira, crystal olabilir
proraso beyaz tıraş kremi ya da sabunu kullanın
soğuk suyla tıraş olun
tıraş sonrası şap kullanın ve soğuk suyla hafifçe durulayın
en son cadı fındığı ile cildinizi rahatlatın herhangi bir aftershave ürünü kullanmayın.

öncelikle 3 ya da 2 günde bir olun 2 hafta kadar, sonrasında her gün tıraş olun. 1 ay içinde yukarıdkai yazdıklarımı kullanarak tıraş olursanız cildinizi güzelce iyileşecek ve jiletle tıraşa alışacaktır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
teşekkür ederim elimde derby usta vardı onunla ters tıraş oldum traş öncesi ve sonrası sumocrem kullandım şuan yanma vs yok ama derby usta biraz çekme yaptı 1 tane de çok çok ufak kesik oldu onun dışında sorun yok gibi duruyor cevaplar için teşekkürler hepsini okudum ders çıkarıyorum
Dün sabahki tıraşımda yüzüm köpüklü halde başka şeylerle meşgul olunca arko sabun yüzümü kuruttu.. normalde tıraş sonrası ürün kullanmıyorum... evde yüzüme süreceğim nemlendirici bulamadım en son iki buçuk yaşındaki oğlumun Nivea Baby Krem i gözüme çarptı ...az birşey alıp sürdüm hemen emildi ve yumuşattı hiç kalıntı bırakmadı bir kaç saat sonra yüzümü tekrar yıkadım akşama kadar nemlilik ve yumuşaklık hissi devam etti... tıraş sonrası kullanılabilir bence güzel ürün fiyatıda 15 20 lira bişeymiş pahalıda değil yani.
Arkadaşlar hafif kaşıntı oluyor
Kolonya da kurutuyor.
Traş sonrası kolonya ve üstüne nemlendirici yapsak nasıl olur ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(19/10/2019, Saat: 14:03)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar hafif kaşıntı oluyor
Kolonya da kurutuyor.
Traş sonrası kolonya ve üstüne nemlendirici yapsak nasıl olur ?

Ben genellikle hep böyle yapıyorum.Önce hafif kolonya ya da ıslak yüze kolonya, sonra da balsam
Hatta berber gibi nemlendirici krem ile kolonyayi avucunuzda karistirip surebilirsiniz.
Teşekkkürler dostlar

Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,373 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,669 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,593 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,102 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,418 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,663 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,219 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,082 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,605 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: