traş sonrası BEPANTHOL
Zoretanin tedavisi sırasında kısa süre kullanmıştım. Gerçekten de burada yazan etkileri birebir gösteriyor diyebilirim. Faydalı bir ürün.
+1 Sonuçta Eczanede "satılabilen" ve ilaç vasfında olduğunu unutmamak gerek.

(30/11/2015, Saat: 02:15)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsular; bepanthol icerisinde dexpanthenol icerir ve cildin yeniden yapilanmasini saglayan bir bakim urunudur. Cildin yaralandigi, catladigi, kurudugu, nem dengesinin bozuldugu her yerde gonul rahatligiyla kullanabilirsiniz.tahil kaynakli, buyuk oranda dogal bir urundur.yuze surmek icin merhem degil de krem formu dusunulebilir. Cok tahrisli tiraslardan sonra bolgesel kullanilabilir ama sürekli kullanmak cok mantikli gelmiyor bana. Onun yerine daha hafif ozellikleri olan, hucresel boyutta mudahale etmeyen hafif nemlendirici balsamlar kullanmak daha mantikli.
Traş sonrası ürünü olarak biraz hafif kalıyor su bazlı olanı. Balm yerini tutmuyor. Ancak sakalları dinlendirirken önceden olan tahriş lerin hızlı tedavisi için kullanılabilir. Cumartesi Pazar sabah akşam güzel takviye olabilir.
Hametan krem tavsiye ederim. Bence bepantholden cok daha etkili. Ustelik sakal batigi & sivilce izleri, kizarikliklar uzerinde cok iyi sonuclar veriyor. Ufak tefek jilet kesikleri yada tahris sivilce kesilmesinde olusan yaralarida hizlica iyilestiriyor. Daha ne olsun ? Smile
(03/12/2015, Saat: 17:45)OguYet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hametan krem tavsiye ederim. Bence bepantholden cok daha etkili. Ustelik sakal batigi & sivilce izleri, kizarikliklar uzerinde cok iyi sonuclar veriyor. Ufak tefek jilet kesikleri yada tahris sivilce kesilmesinde olusan yaralarida hizlica iyilestiriyor. Daha ne olsun ? Smile
Hametan, Madecassol, Sudocream gibi ürünleri günlük tıraş rutininde kullanmak bana çok doğru gelmiyor. İlaç kategorisine girdikleri için kötü bir tıraş sonrası kullanırım şahsen.

Tıraş için üretilmemiş ama tıraş sonrası denediğim ürünler arasında en memnun kaldığım Bepanthol Body losyonu oldu. Yağlı /normal ciltler için olanı aldım. Tıraş sonrası az bir miktar sürmek gerekiyor. Tıraş balsamlarını yüzüme sivamaya alıştığım için ilk kullandığımda fazla sürdüm. Nemlendirme iyi, besleme iyi, yatıştırma orta diyebilirim.
Şimdiye kadar Sebamed güneş losyonu, Sebamed vücut losyonu, Bebak Acıbadem losyon, bazı kaliteli cilt kremleri denedim. Aralarında en çok bunu beğendim. Sadece biraz parlama yapıyor, tek eksisi bence o.
Bepanthol kafaya sürüyorum ben Smile Yok yani şaka da değil hani ciddi ciddi,saç ekiminden sonra doktorum vermişti,tahminim eğer böyle bir operasyon sonrası veriliyorsa ilaç niyetinedir,yüz de ne derece faydalı olur emin değilim.
Su bazlı, tüpte olanını 2 sene kadar sürekli kullandım. Hassasa yakın, hafif yağlı bir cildim var. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Sıcak günlerde biraz terleme yapıyordu sadece. Faydasını da gördüm. Bir süredir yağlı normal olan body lotionunu kullanıyorum (F olmayan) Bende mükemmel nemlendirme ve koruma sağlıyor. Yapış yapış olmuyor. Ayrıca içeriğinden dolayı ciltte oluşan mikro kesikleri de onardığını düşünüyorum. Kokusu da hiç fena değil bence..
Ben de bepanthol kullanıyordum . Ancak ceradolin isimli bir losyon var. Eczanelerde satılıyor su bazlı olanı yazın bile kullanılabilinir. Bana Bepanthol den çok daha üstün geldi. Bütün kışı bununla çıkardım. Fiyatı biraz pahalı ama bayağı gidiyor. İçinde paraben gibi içerikler yok. Dermatolojik bir ürün. Tavsiye ederim .
(20/04/2016, Saat: 00:01)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bepanthol kullanıyordum . Ancak ceradolin isimli bir losyon var. Eczanelerde satılıyor su bazlı olanı yazın bile kullanılabilinir. Bana Bepanthol den çok daha üstün geldi. Bütün kışı bununla çıkardım. Fiyatı biraz pahalı ama bayağı gidiyor. İçinde paraben gibi içerikler yok. Dermatolojik bir ürün. Tavsiye ederim .

Tesekkurler.. Not aldım. Bepanthol'de de paraben yok, tercih sebeplerimden biri de bu olmuştu zaten. Bitince Ceradolin denerim. Yazın cildi boğmayan her ürünü denemeye hazırım.
Olumlu yorumları görünce dayanamayıp gün içerisinde eczaneden 30gr lık su bazlı olan Cilt Bakım Kremi olanından aldım. (15TL) Ürünü Alkollü AS Losyon kullanımından bir süre sonra nemlendirme amacıyla kullanmayı düşünüyorum. İlk tıraşı heyecanla bekliyorum Smile

4jtevp.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,416 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,659 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,603 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,648 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  PRORASO TIRAŞ SONRASI LOSYON MENTHOL&OKALİPTUS parathormon 8 5,558 07/05/2020, Saat: 15:24
Son Yorum: Oldstyle
  Tiras sonrasi krem kullanimi Rigbie 7 4,124 19/03/2020, Saat: 12:49
Son Yorum: F_16
  Arko Tıraş Sonrası Krem eggman 59 70,288 18/03/2020, Saat: 23:34
Son Yorum: blueshadov
Question Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi feyyazk42 38 23,550 06/01/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: Serkan1221
  tıraş sonrası kil maske karakartal 4 7,822 09/12/2019, Saat: 23:25
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: