traş sonrası BEPANTHOL
Merhem daha cok yanık, sıyrılma vb ciddi yaralar için uygundur bir de çok yaglidir, nemi içeride tutarken sivilce yapabilir. Dekspantenol denilen madde derinin yenilenmesini hızlandırır ama yüzünüz bepanten kullandiracak derecede tahris oluyorsa tekniğinizde, jilette veya makinede bir hata olabilir diye düşünüyorum. Zira cildinizi bir anlamda kaziyip ilaç sürüyorsunuz gibi oluyor. Ya da cok hassas bir cildiniz olabilir. Kaliteli bir tiras kremi, hatta tiras oncesi uygun bir yağ ya da krem (proraso pre shave ya da zeytinyağı bile olabilir) kullanarak after shave ihtiyacınızı minimuma indirebilirsiniz. Yine sakalı tıraşa hazırlamak cok önemli ancak en kolay atlanan adım.

Yine de illa kullanacaksanız bir engel yok, bepantenin uzun donemde bir zarari olsa olsa hassasiyet ve kizariklik yapması olabilir. Alkolden cok daha uygun olduğu da tartışılmaz.
(04/11/2012, Saat: 22:56)İzmirli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhem daha cok yanık, sıyrılma vb ciddi yaralar için uygundur bir de çok yaglidir, nemi içeride tutarken sivilce yapabilir. Dekspantenol denilen madde derinin yenilenmesini hızlandırır ama yüzünüz bepanten kullandiracak derecede tahris oluyorsa tekniğinizde, jilette veya makinede bir hata olabilir diye düşünüyorum. Zira cildinizi bir anlamda kaziyip ilaç sürüyorsunuz gibi oluyor. Ya da cok hassas bir cildiniz olabilir. Kaliteli bir tiras kremi, hatta tiras oncesi uygun bir yağ ya da krem (proraso pre shave ya da zeytinyağı bile olabilir) kullanarak after shave ihtiyacınızı minimuma indirebilirsiniz. Yine sakalı tıraşa hazırlamak cok önemli ancak en kolay atlanan adım.

Yine de illa kullanacaksanız bir engel yok, bepantenin uzun donemde bir zarari olsa olsa hassasiyet ve kizariklik yapması olabilir. Alkolden cok daha uygun olduğu da tartışılmaz.
Aslında bepantolu kullanma sebebim alternatif balsam gibi düşünmem.Belki yanlış ama hem yüzü besler , bakım yapar hem de tahrişi önler diye bir fikre kapıldım.yahu yazınca bana bile saçma geldi Big Grin
Arkadaşlar bepanthol (eski bepanthene) 4 yıldan fazladır kullanıyorum ve memnunum ayrıca eczanede satılması bebeklerin ve emziren annelerin vücutlarında rahatlıkla kullanıldığını biliyorum bu bakımdan zararlı kimyasal içermiyor ayrıca deriyi hareketlendirerek daha çabuk yenilenmesini sağlıyor, tavsiye ederim.

Ekleme yapacak olursam merhem olanı (kırmızı) kastedmiyorum mavi tüplü (su bazlı) olanı alın.
Yüze sürülen kayısı yağı değil kayısı çekirdeği yağı. kayısı yağı yüze sürülmez. yakar.
Bepanthen krem çok yoğun ve yağlı olduğundan ancak bölgesel kullanılabiliyordu. Firma şimdi su bazlı olanını çıkardı ve cilt bakım kremi olarak ele ve yüze sürülecek şekilde hatta pastili bile var emiyorsunuz. Bunun içindeki aktif maddenin doku yenileyici özelliği var o yüzden tıraş sonrasında alkollü bir losyondan sonra cildi dinlendiren yatıştıran ve nemlendiren bir özelliği var. Yani ideal bir tıraş balsamı. Sadece tıraş olunan bölgeye değil yüzün ve boynun her yerine uygulanabilir. Bununla birlikte dönüşümlü olarak Nivea Pure Naturel krem kullanılablir. 40 yaşı gectiyseniz bunun anti-wrinkle kremini kullanmak gerek ama fiyatı iki katı (50 liraya yakın) Gençlerin de anti-wrinkle kullanmalarında bir mahsur yok ciltlerini şimdiden gergin tutarlar.

Bepanthenin üstadı ihtilaf üstattır kendisinden acil yorum bekliyoruz

Martin
Hayırlı sabahlar ben krem,merhem olanından değilde losyon olanından kullanıyorum 4 senedir özellikle tıraştan sonra balsam niyetine,yoğunluğuda balsam gibi.ilk aldığımda normal olanını almıştım çok çabuk emilip ferahlatıyordu,sonrasında cildim kuru olduğu için yağlı olanından aldım.gayet memnunum.vücut losyonu yazdığı için tereddütlerim vardı internette yüz içinde kullananlar olduğunu okudum.ayrıca epey bereketli 1 kutusu 1 senede bitmiyor 69324a761b59d82f6a838e50cd63faca.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
Eczanelerde de satılıyor sanırım. Ben kremini kullanıyorum ama tıraştan sonra değilde yatarken sürüyorum. Kreminin biraz kıvamı pek iyi gelmiyor yani klasik arko kremler gibi. Bu losyonunu merak ettim açıkçası..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(21/11/2014, Saat: 12:37)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eczanelerde de satılıyor sanırım. Ben kremini kullanıyorum ama tıraştan sonra değilde yatarken sürüyorum. Kreminin biraz kıvamı pek iyi gelmiyor yani klasik arko kremler gibi. Bu losyonunu merak ettim açıkçası..

Denediğim balsamların tümünden daha iyi sonuç veriyor . Başta söylediğim gibi ben ''F''olanını kullanıyorum cildim aşırı kuru olduğu için ve emilmesi normal olanına göre biraz uzun sürüyor.normal ciltler için olanı çok hafif ve ferah bir etkiye sahip.cildiniz normal veya yağlıysa F olanını almayın derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Az onc eczaneden aldim normal ve yagli ciltler icin olanini. bakalim etkisi nasil olacak. 24 tl degerinde.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Ürünü denedim oldukça güzel,yağlı ve normal ciltler için aldım,güzel emiliyor,yakma eğilimi yok. Yüzde yağlı his bulundurmuyor. Fiyatı 25 TL,hoşuma gitti tavsiye ederim,özellikle kreminden çok çok daha iyi.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,407 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,646 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,598 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,636 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  PRORASO TIRAŞ SONRASI LOSYON MENTHOL&OKALİPTUS parathormon 8 5,557 07/05/2020, Saat: 15:24
Son Yorum: Oldstyle
  Tiras sonrasi krem kullanimi Rigbie 7 4,118 19/03/2020, Saat: 12:49
Son Yorum: F_16
  Arko Tıraş Sonrası Krem eggman 59 70,273 18/03/2020, Saat: 23:34
Son Yorum: blueshadov
Question Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi feyyazk42 38 23,538 06/01/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: Serkan1221
  tıraş sonrası kil maske karakartal 4 7,821 09/12/2019, Saat: 23:25
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: