En son ne bitirdiniz?
Onca sabun, krem vs varken hiçbir ürünü tam olarak bitiremeyeceğimi düşünürdüm… Tabac’ın kremi sabunu kadar sevilmiyor forumda ancak ne yalan söyleyeyim seyahatler için taşıması kolay ve kullanışlı. Severek bitirdim diyebilirim Smile darısı diğerlerinin başına…

9s9w9p8.jpeg
Ferah ve hoş bir kokusu var, mentol icerigi yakmadan ferahlatiyor. Fındık buyuklugunde bir miktar yetiyor, bu nedenle kullanim süresi uzun. Sakallari yumusatmada etkili oldugunu dusunuyorum, mentol etkisi rahatiz etmeden kendisini hissettiriyor. Ayni seriden kremle birlikte koku daha baskin ve kalici oluyor.
Miktar artttirildiginda ise cilde yeteri kadar emilmezse tirasta bir seviye kayganligi azalttigini hissettim, tiras makinasindaki köpüğün daha sık temizlenmesini gerektiriyor cunku kopuk daha fazla yapiskan hale geliyor.
Mentol olanin göre daha kolay kullanimli ve ferah bir urun, sandala gore ise kokusunun daha dengeli oldugunu dusunuyorum.

n2gfru2.jpg
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Normal kullanimda bir etkisi yoktu benim icin, aklima mentol kristallerini kullanmak geldi, 5 tane mentol kristalini icinde eritince yaz sicaklarinda buram buram mentol etkisi yaratti ve kullanisli oldu benim acimdan. Cildi tahris etmemesi ve zarar vermemesi guzel bir ozellik. Buna karsin stoklarimda bir daha olacagini zannetmiyorum ki zira Nivea hayvanlar uzerinde deney yapan bir firma, bu nedenle artik bu konu daha oncelikli benim icin.

frxxygc.jpg
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
En son bu losyonu bitirdim. Fena değildi ama bir dahaki sefere bunu değil de Fresh Kick modelini alırım alırsam.7955d280b04025fa277b6acc51671aab.jpg

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Bir Nivea'nın daha sonuna geldik Smile

Nivea Hassas Serinletici Losyon

Bu ürün çok yoğun mentol içerikli olmasa da az da olsa serinletici etkisiyle yaz kullanımı için uygun. İçerikte alkol yok, tıraş sonrası nemlendiriciliği fena değil. Başta hafif yapışkan bir hissiyat uyandırsada etkisi çabuk kayboluyor. Genel anlamda başarılı buldum, koku hariç. Koku olarak çok etkilendiğim bir Nivea tıraş sonrası ürünü olmadığını da belirteyim. Neyse ki alkolsüz ve kalıcılık olmadığı için üzerine parfüm vs kullanımına engel teşkil etmiyor.b3faecf26bf4790860a9016bb3c561d9.jpg
TOBS Avocado kokusu bugüne kadar kullandığım tüm artisan ve fabrikasyon sabunlar/kremler arasında ilk sıralarda yer alır. Performansı da bir krem için gayet yeterli. Elimdeki sabun krem stoğu bir gün biterse mutlaka alırım tekrar.

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resmi unutmuşum 30622c24d53858b6eae5b353c8d3413f.jpg

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Proraso Yeşil. Bu sabunu 2014 de almıştım. Dikkatli arkadaşlar ambalaj farkını farkedeceklerdir. Daha önceki seriler de görsel daha farklıydı ve paraben içeriği vardı. Proraso'nun parabensiz olarak piyasaya sürdüğü ilk seridir. Sonlara doğru mentol vs kalmadı. Genel anlamda İtalyan sabunları arasında performans olarak en az tatmin edici ürünlerden biri. Cella, Vitos, Valobra varken çok tercih edilesi bir ürün değil ancak Proraso onlara nazaran daha ucuz ve daha kolay ulaşılabilir bir ürün. Vegan ürün tercih edenlerin yukarda saydığım diğer markaları tercih etmeyeceği göz önüne alındığında(hayvansal yağ sebebiyle) yine de amaca yönelik iş gören bir ürün. Ayrıca ürün gamının daha geniş olması (tıraş öncesi-sonrası ürünleri) ve ürün koku alternatifleri ürün çeşitliliği sağlıyor.

Özetle performans olarak tatmin edici bulamadığım(kayganlık, nemlendirme, koruyuculuk) ama amacına yönelik iş gören bir ürün. Tıpkı bizim Arko'lar gibi.

Yaz aylarında ferahlık isteyenlere tavsiye ederim. 962b5bd520181061802e1683751cfbc5.jpg1b214fe95b741df9c583c72e1412ba9d.jpg
Yeni parti ürünlerin kapağında "Super Formula" ibaresi var. Kremlerin de ambalajı değişti ve renkleri daha albenili oldu. Onlarda süper formula yazmıyor. Yabancı forumlarda yeni formülün daha iyi olduğunu okumuştum. Ayrıntılı bilgim yok.cb790aa4c8544bb060c256178111d8b9.jpg3e6f91313a73aa8d45a3830a3be5c4bb.jpg3e51b80b5c0c0349e32eb591e2884d15.jpg
Rossman'dan aldığım aftershave.Fiyatı cok uygun.Yakıcılığı yuksek, kokusu hoş.bitti kerataSmilece8e1a21d255c5140d7db49726eeb6b6.jpg

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: