Kışın sıcak tutacak, kaymayacak bot tavsiyesi
(20/10/2012, Saat: 12:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 486-side-zipper-desert-combat-boots-cat.jpg

pr_01_766_max.jpg

Hocam bunların çöl botu olması lazım kışlık olsa renginden ötürü kaçırmazdım çok tatlı bir rengi var Smile Yazın çölde ayağın altındaki kumlar kim bilir kaç dereceyken botu delipte ayağı ısıtmayacak kadar güzel taban kullanıyorlar ama çöl ne arar bizde Smile Ama yazın dağa bayıra çıkıp dolaşacaklar için şahane botlar ne bilek burkulur bu botla ne de başka birşey Smile
(20/10/2012, Saat: 11:50)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/10/2012, Saat: 10:40)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emir tam merak ettiğim olay. Salomon'larda contagrip varmış kendine özel tasarımı. yol tutuşu falan vibramdan daha iyi diyorlar. Kaymıyor demişsin karda, buzda, peki ıslak asfaltta, pürüzsüz yüzeylerde te tutuyor mu? Bir de kalıbı nasıl tam mı, bir numara büyük mü almak lazım?

Hocam karda, buzda kaymıyor bariz bir şekilde rahatça yürüyorum koşmam gerekirse de koşuyorum sanırım biraz yere sağlam basmakla ilgili. Basacağın yeri de bilicen yani bir yerde biraz olsun ölü buz varsa suluysa buraya basmıyayım da yanındaki cam gibi parlayan yüzeye mi basayım yani bunca zaman bunu tecrübe edemediysek vay halimize Big Grin Şuan elimdeki en güvendiğim bot salomon'un internette gore-tex salomonların su geçirdiğini okudum lakin benimki su geçirmese de içindeki teri dışarı atmakta biraz zorlanıyor olsa gerek ki çorabımda yer yer ter izleri oluyor ama olsun ayağımın üşümesinden iyidir diyorum çünkü eminim çorap dahi giymesem ayağım üşümez, yazlık çorap ile giyiyorum çünkü.

Asfaltta ve avmlerin cilalı mermer zeminlerinde hiçbirşey olmuyor. Öyleki moon walk yapamazsınız bu bot ile Smile

Ama en büyük dez avantajı hantal görünüşü pek kibar bir ürün değil. Özellikle bendeki 48 olunca gerçekten tabut gibi, kara kış kıyamet olunca bileğe kadar kar olunca sorun değil ama yağmurlu havalarda sade bir bot giyilmesi daha yakışık alır gibi geliyor bana. Şehir içinde hummer ile gezmek gibi bir düşünce oluşuyor bende herkes timberland veya harley giymişken yağmurda ben bununla olunca bana biraz absürd geliyor. Birde tabanı o denli yüksek ki ölçmedim ama eminim beni en az 3-4 santim uzatıyordur. Çünkü ilk giydiğim an baya yadırgıyorum yükseklerde yürüyormuşum gibi hissediyorum. Devasa bir taban kalınlığı var. Sonuç olarak ben haticeye değil neticeye bakarım, görevi olan su almama, karda üşütmeme, kaydırmama gibi özellikleri sağladıktan sonra benim gözdem bu bot, yds'mi de kışın test edeceğim inşallah. Dolapta harley ve cat böm böm bekliyor sırasını. Kışın bu botlar hiç çekilmiyor ayak parmaklarımı hiç hissetmiyorum. Bunları yağmurlu havalarda ılıman günlerde kullanıyorum.

Ayrıca hocam tek mesajda yazayım, internette okurken yorum vs, Columbia botların kendi meblağlarında o parayı hak etmediklerini okudum. Daha teknik botların aynı paraya daha iyi iş yaptığını okudum. Columbia'nın kıyafette olduğu kadar ayakkabıda başarılı olamadıklarını okudum seçen başka markalara yöneliyormuş. Gezenbilir.com idi yanlış hatırlamıyorsam orda baya outdoor konuşmaları oluyor. Bir göz gezdirmekte fayda var hocam. Ama yds'ye karşı bir önyargınız varsa hocam üst düzey botlarını bir deneyin. Neticede ingiltere ordusunun kriterlerini geçmeyi başarmış. Tabi bizim orduya dağıttıkları giriş seviyesi postallarla bu kriterleri geçtiklerini sanmıyorum o yüzden üst düzey botları eminim sizi memnun edecektir. Ankarada merkezleri var hızlı trenle gidip dönün hocam Smile Tüm seçenekleri elemiş olursunuz en azından. Teknik bir botun fiyatı ortadayken her seçenek elenmeli bence kullanıldı mı uzunca bir sene gidiyor çünkü. Benim salomon bot 2004 üretimi. Hala ilk günkü gibi.

25s7f34.jpg

Big Grin İyiden iyiye salomon'a niyetlendirdin beni, gezenbilir'i falan biliyorum iki yıl evvel aynı soruyu orada da sormuştum. ama oradakiler direk pro hikinci olduklarından hemen yok boreal, yok garmont demeye başlıyorlar. O kötü, bu yaramaz, şu dayanıksız garmont en iyisi diye. Smile Hani bizim foruma yeni üye olup da jiletli ustura soran adama direk thiers issard al dememiz gibi. Big Grin

Emir tabi kilo fazla olunca yere sağlam basıyorsundur, gördük fotoları. Tongue Gerçi ben de kilolular kervanındayım sorun teşkil etmez. numara konusuna açıklık getirmemişsin. Kalıpları nasıl, misal ben 41 giyiyorum, alsam 41 mi almalıyım, 42 mi?

Columbialar için kötü yorumları biliyorum, ama misal amazonda columbianın baktığım modelleri hep övgüyle bahsedilmiş 5 yıldız almış, salomon'un giriş seviyesi modelleri çabuk sökülüyor, bileği iyi kavramıyor falan denmiş baktığım modele (deemax) Dodgy

Senin model üretimden kalkmış, şu an deemax
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
kalın bot giyemiyorum
lord bot konusunu açınca bir bakayım dedim
amerikan rangerların botu galiba,desert combot,çöl botu
TR satıcısı da var galiba

kışın neden giyilmez acaba ,sonuçta ayaktaki ısıyı stabil tutuyor
Hocam numara hususunda benim ayaklara 46'dan düşük numara olmuyor ve botum 48 numara ama ayağım içinde biraz yüzdüğü oluyor. Yürüdükçe ayaklarıma kara sular indikçe şişiyor ve bu seferde yüzmüyor. Kalın çorap giyersem ilk başta dahi cuk oturuyor. Bir numara büyük almakta fayda var hocam neticede yürümek için bu botlar. 47'si olsaydı dediğim olmuyor değil ama tekti tek çareydi düşeşti aldıydım pişman asla ama asla değilim.

Her ürünün giriş seviyesi biraz adi olmak durumunda tabi. O yüzden markaların biraz etli butlu modellerine bakmak lazım hocam. North Face markasına da bir bakabilirsiniz hocam. Amerikadaki vatandaşlar arabalarından çıkmadıkları için bizim gibi vasıtasız yürüyen insanlar için pek örnek teşkil etmese gerek hocam. Markette bile akülü araçlara binip alışveriş yapıyorlarmış ablamla annemin dediklerine göre Big Grin

Hocam nolur yds'ye bir bakın fikrinizi değiştirecek modelleri göreceksiniz eminim
(20/10/2012, Saat: 12:33)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kalın bot giyemiyorum
lord bot konusunu açınca bir bakayım dedim
amerikan rangerların botu galiba,desert combot,çöl botu
TR satıcısı da var galiba

kışın neden giyilmez acaba ,sonuçta ayaktaki ısıyı stabil tutuyor

Hocam bunların dışardan soğuk geçirmeme gibi derdi yok hele hele suyu geçirmeme gibi derdi hiç yok. Bu botların derdi ayağın altındaki sıcak zemini hissettirmemek ve hava alarak ayağın içindeki sıcaklığı düşürmek. Kum çuvalları nasıl ki kum taneciklerini geçirmiyor aynı hesap çöldeki kumlar botun içine girmeyecek ama hava almaya devam edecek. Çöl mantığı hocam bu botların derdi everest modelleri de yok gore-tex'li yok thinsulate'li yalıtım malzemesi. Yani ben böyle düşünüyorum tabiki yanılıyor da olabilirim.
Yahu sinir oldum tam istediğim özelliklerde ve tipte bir bot buluyorum ya numarası yok, ya da stoklarda kalmamış. Led tv misali adetli getirip satıyorlar heralde.

Askeri bot istemiyorum, askerden önce hi tec magnum stealth force alacaktım ama şu anda daha uzun süre askeri bir şey görmek istemiyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(20/10/2012, Saat: 12:53)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yahu sinir oldum tam istediğim özelliklerde ve tipte bir bot buluyorum ya numarası yok, ya da stoklarda kalmamış. Led tv misali adetli getirip satıyorlar heralde.

Askeri bot istemiyorum, askerden önce hi tec magnum stealth force alacaktım ama şu anda daha uzun süre askeri bir şey görmek istemiyorum.

Hocam denemeden almayın zaten kalıp farklıdır şudur budur derken farklı bir ürünle karşılaşabilirsiniz. Birde askeri olarak düşünmeyin hocam.

Birbirleri arasında çok fark var ürünlerin.

48_buyuk_1_zoom.jpg

90_buyuk_zoom.jpg

En azından bir deneyin ayağınıza derim hocam ben spor ayakkabı giymiş gibi hissettim. Salomonumdan farkı yok resmen. Kışlık performansı bende merak ediyorum tabi ama gore-tex, hakkını verir eminim.
Buzda kaymaya cok takilmamak lazim bence. Ben ayagimdaki botun kaymamasindan dolayi bu forumu bulmustum. Gecen kış buzda dengemi kaybettim ama botlar yere yapısınca dengesi kaybolan vucut devrildi ayaklar sabit kaldi. Ve bilegim cat diye kırıldı, 40 gun evde tv ve bilglsayar basında gecti. Bu sirada forumu buldum. Adettendir botlar mimberlanddı(!)
Lord hocam bir de geçen kış decathlon'dan şu botu almıştım. Yalıtım şahaneydi lakin ağırlığımdan olsa gerek kış sonunda sol tekinin topuk kısmından vıcık vıcık sesler geliyordu adım attığımda. Küçükken basketbol oynarken ayakkabıların topuk kısmında hava kesecikleri olurdu onlarda hasar gördüğünde bu sesten çıkarırdı. O hesap bir problem ile karşılaştım bununla da ama dediğim gibi yalıtım şahaneydi ve iç astarı öyle yumuşaktı ki direk ayağımın şeklini alıyordu. Sizin ağırlığınızla bir problem çıkaracağını sanmıyorum olsa bile benimkisini koşulsuz geri almışlardı bu profesyonelliklerinden dolayı da baya tebrik etmiştim kendilerini. Şekli şemali hoşunuza giderse bir bakın biraz kargo görevlilerin botuna benziyor tulum gibi vs ama maksat işini yapsın bot Smile Fiyatı teknik botlara göre neredeyse 3'te 1 oranında.
(20/10/2012, Saat: 13:16)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolsun kardeş gönderiyor ucuz yollu mimberland filan yetiyor bot giymeyi pek sevmiyorum ama son birkaç yıldır bunları giyiyorum idare ediyorlar beni.Yoksa normal koşullarda bunlar bile çook sıcak tutuyor ayaklarımı o yüzden standart dockers falan tam geliyor bizim buralarda..
Yukarıdaki merrel ayakkabı hoşuma gitti doğrusu bana uyar gibi Smile

2mc6hl1.jpg

Hocam sizin oralar dediğiniz balkanların soğunu ilk yiyen şehirlerimiz nasıl oluyordur oralar kim bilir Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,569 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,310 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,567 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,659 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 11,032 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,321 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 283,697 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,923 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,315 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,841 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: