Tıraşın insanın içine sinmemesi
Bu gün sorunumu çözdüm şükür Smile Kendimi bir progress alınca daha temiz bir traş olacağıma inandırmıştım doğrusu. Sonra internetten izlediğim videolar aklıma geldi. Adamlar ej89 ile gayet güzel traşlar oluyordu. Açtım 10 tane falan video izledim ve bişey dikkatimi çekti ; makinayı tutuşları Smile Benim ilk aletim big roc olduğundan sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yer misali bütün traşlarımda tahriş ve kesik korkusu yaşıyordum, makinayı bana her ne kadar doğru açı gibi gelsede çok yatık tutuyormuşum. Az önce traş olurken makinayı daha dik tutarak astra yeşil jilet ile 2 perde wtg 1 perde atg tıraş oldum , traş bitince elimi yüzüme sürdüğümdeki mutluğu anlatamam komşular Smile  İlk defa traş olmuş gibi hissettim kendimi Smile
(04/04/2016, Saat: 00:12)fettah304 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gün sorunumu çözdüm şükür Smile Kendimi bir progress alınca daha temiz bir traş olacağıma inandırmıştım doğrusu. Sonra internetten izlediğim videolar aklıma geldi. Adamlar ej89 ile gayet güzel traşlar oluyordu. Açtım 10 tane falan video izledim ve bişey dikkatimi çekti ; makinayı tutuşları Smile Benim ilk aletim big roc olduğundan sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yer misali bütün traşlarımda tahriş ve kesik korkusu yaşıyordum, makinayı bana her ne kadar doğru açı gibi gelsede çok yatık tutuyormuşum. Az önce traş olurken makinayı daha dik tutarak astra yeşil jilet ile 2 perde wtg 1 perde atg tıraş oldum , traş bitince elimi yüzüme sürdüğümdeki mutluğu anlatamam komşular Smile  İlk defa traş olmuş gibi hissettim kendimi Smile

Gayet sevindim Smile Uç örnekler dışında aslında hemen her DE üzerine düşen vazifeyi yerine getiriyor, tekniğe alışmak biraz vakit alıyor. Bu şahsi görüşüm, haricen bir cilt hassasiyeti durumu yoksa mild alet de bir orta agresiflikte alet de bir, sadece o alete özgü bir tutuş, açı, uygulanan baskı sorunu kalan. Tıraş gibi içinde çokca değişken bulunduran bir konu olunca kesin doğrular olduğu kadar, farazi doğrular da oldukça var.
Acta est fabula, plaudite.
(04/04/2016, Saat: 00:30)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gayet sevindim Smile Uç örnekler dışında aslında hemen her DE üzerine düşen vazifeyi yerine getiriyor, tekniğe alışmak biraz vakit alıyor. Bu şahsi görüşüm, haricen bir cilt hassasiyeti durumu yoksa mild alet de bir orta agresiflikte alet de bir, sadece o alete özgü bir tutuş, açı, uygulanan baskı sorunu kalan. Tıraş gibi içinde çokca değişken bulunduran bir konu olunca kesin doğrular olduğu kadar, farazi doğrular da oldukça var.

Aynen üstad, bir kere daha anladımki hiç bir zaman oldum dememek lazımmış Smile
(04/04/2016, Saat: 01:21)fettah304 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen üstad, bir kere daha anladımki hiç bir zaman oldum dememek lazımmış Smile

bu forum önce "kusursuz tıraş" arayan genç werther' lerin toplaştığı siberalan. ne olması? Tongue
(01/04/2016, Saat: 00:57)fettah304 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba sevgili traş severler,
Yaklaşık 5 aydan bu yana geleneksel yöntemle traş oluyorum. Fakat şöyle bir sorunum var. Ne yaparsam yapayım bir türlü istediğim pürüzsüzlükte traş olamıyorum. Bu gün kartuşlu 5 bıçaklı eski traş bıçağımla tek perde traş oldum ve sonuç ıslak traştan daha iyiydiSad
Ekipman olarak edwin jagger de 89
Astra mavi jilet
Cella sabun
Wilkinson sword traş fırçası kullanıyorum.
1 perde wtg 1 perde xtg şeklinde traş oluyorum.
Tahriş problemini aştım ancak bir türlü istediğim hep bahsedilen sinek kaydı traşı olamadım. Sizce nerde hata yapıyor olabilirim, neyi değiştirmem lazım?
Şimdiden çok teşekkürler.

Bence orta-agresif bir alet ile orta-agresif bir jilet kombinasyonu işinizi görür.Rocnel SE ve astra ikilisini tavsiye edebilirim.Sakallarım yatık olduğu için herhalde P kafa rocnel SE iyi performans verdi.Hatta rocnele feather jilet taktığımda tıraşı tek perde WTG den sonra bıraktığım olmuştur çünkü yeterince yakın bir tıraş elde edebiliyorum.

Sabundan yana bir sıkıntınızın olmadığını düşünüyorum çünkü cella her türlü beklentinizi karşılayacak bir sabun.

Kendinize sormanız gereken diğer bir soru köpüğün kıvamını iyi ayarlıyabiliyormuyum olmalı.Bazen insanlar zengin köpük yapacağım diye gereğinden koyu köpük yapıyor bu durumda yakın tıraşa engel oluyor.Köpüğü biraz daha sulu yapmayı ve fırçayı fazla bastırmadan hafif bir basınçla WTG-ATG yönünde aradada dairesel hareketlerle yüzde köpürtmeyi deneyebilirsiniz.Geleneksel tıraşa ilk başladığımda düştüğüm bir hataydı bu ve suçu jilete atıp duruyordum.Şimdi bana derby versinler yine sinekkaydı olurum,kıl kökü göremezsiniz ama 3 perdede olurum.

Ayriyaten tıraş esnasında yüzünüzü hafif gerdirmeniz kılları dikleştireceği için daha yakın tıraşa olanak sağlıyabilir.Gerdirmeyi fazla yapmayın,fazla gerdirmekte ustura tıraşı haricince sıkıntıya yol açabilir.Mesela WTG kesim esnasında diğer elinizle cildinizi ATG yönüne doğru hafif çekin yeterli olacaktır.Stoğunuzda şap varsa parmağınızı şapa sürün buda gerdirme yaparken parmağınızın kaymasını engelliyecektir.
(11/04/2016, Saat: 13:56)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence orta-agresif bir alet ile orta-agresif bir jilet kombinasyonu işinizi görür.Rocnel SE ve astra ikilisini tavsiye edebilirim.Sakallarım yatık olduğu için herhalde P kafa rocnel SE iyi performans verdi.Hatta rocnele feather jilet taktığımda tıraşı tek perde WTG den sonra bıraktığım olmuştur çünkü yeterince yakın bir tıraş elde edebiliyorum.

Sabundan yana bir sıkıntınızın olmadığını düşünüyorum çünkü cella her türlü beklentinizi karşılayacak bir sabun.

Kendinize sormanız gereken diğer bir soru köpüğün kıvamını iyi ayarlıyabiliyormuyum olmalı.Bazen insanlar zengin köpük yapacağım diye gereğinden koyu köpük yapıyor bu durumda yakın tıraşa engel oluyor.Köpüğü biraz daha sulu yapmayı ve fırçayı fazla bastırmadan hafif bir basınçla WTG-ATG yönünde aradada dairesel hareketlerle yüzde köpürtmeyi deneyebilirsiniz.Geleneksel tıraşa ilk başladığımda düştüğüm bir hataydı bu ve suçu jilete atıp duruyordum.Şimdi bana derby versinler yine sinekkaydı olurum,kıl kökü göremezsiniz  ama 3 perdede olurum.

Ayriyaten tıraş esnasında yüzünüzü hafif gerdirmeniz kılları dikleştireceği için daha yakın tıraşa olanak sağlıyabilir.Gerdirmeyi fazla yapmayın,fazla gerdirmekte ustura tıraşı haricince sıkıntıya yol açabilir.Mesela WTG kesim esnasında diğer elinizle cildinizi ATG yönüne doğru hafif çekin yeterli olacaktır.Stoğunuzda şap varsa parmağınızı şapa sürün buda gerdirme yaparken parmağınızın kaymasını engelliyecektir.

Üstadım verdiğiniz kıymetli bilgiler için teşekkür ederim. Açıkcası köpüklerim sulu oluyor hatta fazla sulu yaptığımı düşünüyordum, forumda kaseyi ters çevirip köpük yapın diyordu o şekilde yapıyorum şimdi rahatım o konuda. Ayrıca parmağı şapa sürüp gerdirme işi çok hoşuma gitti neden daha önce düşünemedim dedim? En kısa zamanda deneyeceğim?
(01/04/2016, Saat: 02:02)fettah304 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın bruce sakal çıkış yönünden eminim diye düşünüyorum çünkü kartuşluylada aynı de89 la olduğum yönde oldum. Jilet olarak pherma sharp, rapira, astra yeşil, wilkinson sword, gillet 7 oclock yeşil denedim ancak en iyi astra mavi geldi yüzüme. Geçenlerde pherma sharpla oldum ancak sonuç yine aynıydı. Daha agresif bir traş aleti denedim ama çok sağlıklı olmadı biraz kanlı bir traş oldu? Sinek kaydı derken elimi yukarıdan aşağıa ve yanlara sürdüğümde sakal elime gelsin istemiyorum, daha temiz bir görüntü istiyorum.

Aynı sıkıntı bende de var. Ben çok daha yeniyim sizden. Randıman alabildiniz mi? Çözdüm demişsiniz, elinizi aşağıdan yukarı götürürken pürüzsüzlüğü yakaladınız mı?
Benimde aradığım elimi yukarıdan aşağıa ve yanlara sürdüğümde sakal elime gelsin istemiyorum, daha temiz bir görüntü istiyorum
Kurcaladıkça yeni üye olduğum forumun ne kadar kıymetli olduğunu görüyorum. Kafamda bir soru işareti olarak duran her hususun bir topiği mevcutSmile
Konuyu baştan bir okuyayaım bakalım.
Ben seçimlerin önemli rol oynaığını düşünüyorum. Misal, agresif bir DE alete agresif yerine orta agresif bir jilet taktığımda daha pürüssüz tıraş elde ediyorum. Nedenini pek anlamadım ama bu sonucu defalarca aldım..
(20/09/2012, Saat: 23:17)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17 yaşından beri DE kullanıyorum şu an 20 yaşındayım. Yani belki 1 günlük sakal abartı oldu ama kıl köklerini görünce sinirlerim hopluyor. 3 perde tıraş olmak istemiyorum çogu zaman. Zaten tersten aldıgım zamanlarda da kıl kökleri de yokoluyor.

yani her gün sinek kaydı traş olup bebek yüzlü mü oluyorsunuz. Smile ben sizin gibi traş olmaya kalksam suratım kandan ve sivilceden kıpkırmızı olur herhalde. Big Grin Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel islak tirasin birinci kurali linguist 98 123,260 24/03/2017, Saat: 14:35
Son Yorum: finwe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: