atomik saat / radio controlled clock
amerika ve avrupa da kullanılan , kendini radyo sinyalleriyle senkron edip zamanı tam gösteren atomik saat / radio controlled clock yani duvar yada masa saati almak istedim

saatler ülkemizde sorunsuz çalışıyor fakat saatlere ayar sinyali gönderecek radyo istasyonu olmadığı için ''zaman güncellemesi,ayar ve senkron'' yapamıyor,bize en yakın istasyon herhalde almanya daymış ve sinyal etki alanıda 2000 km olsa gerek '' 2000 km away from Mainflingen Germany'' senkron sinyali ortadalga frekansında.

her çeşit ve boyutta atomic saat mevcut

araştırmam sırasında üretici ve satıcılardan gelen ayrı ayrı cevaplar:

the DCF-77 time signal can be receivable up to 2000 km away from Mainflingen Germany, but it is possible too that you can not receive the signal because istanbul is very far away.

With best regards
Mit freundlichen Grüßen

Roland Schilka

WE do not have an atomic clock that works out side of the 48 states in the continental US. The signal is only available for the U.S.

The clock runs off of a signal and if it is not picked up the clock will not work.

Hello,
I don’t know it will work as a normal Quartz clock.

$(KGrHqV,!oUF!chvy2QyBQU7D7qf(w~~60_35.JPG
Lorell-Llr-60985-Round-Profile-Radio.jpg
NEW-Radio-Controlled-Projection-Alarm.jpg
http://www.gshock.com/technology/atomic/

Ben çok gereksiz buluyorum ülkeler arası sık sık seyahat etsem bile uçakta havalimanında saatlerce vakit geçeceğinden hiç üşenmem saatimi ileri geri kurarım yani Smile Bir de otomatik saatlerin zevki bambaşka oluyor durmadan devamlı sizinle birlikte yaşayan bir saat çok hoşuma gidiyor Smile Bir zamanlar g-shock kullanıyordum pilli saat kullansam yine g-shock kullanırım ve modellerinin arasında atomic özellikli olanlarda vardı yorumlarını okuduklarımda. Kimisi İstanbul avrupa yakasından almanyanın sinyalini yakalayabildiğini ancak kadıköye geçtiğinde sinyali kaybettiğini vs yazmıştı ne kadar doğrudur bilemem lakin yukarıdaki linkte almanya merkezinin çekim alanınını sembolize eden bir resim koymuş yararlı olabilir.

atomic_btm_info2.gif
evde pilli , elektrikli masa ve duvar saatleri var
elektrik dalgalanmasından,sıcaktan,soğuktan ve pil voltajının değişmesiyle ''kararlılıkları '' değişiyor

atomic saat bu yönden çok iyi, verici sinyali geldiği sürece şaşırmaz
Ömürlerini doldurmuş olabilirler hocam yada yeni iseler ayıplı ürün olabilirler. Casio en ucuz kol saati bile yılda 1-2 saniye şaşma payı ihtiva ediyor.
İkea'dan geçen sene bir masa saati almıştım pilli (fırsat köşesinden çok uygun bir fiyata) eve gelip pilini taktığımda saat güzelce çalışıyordu lakin sabah kalkıp baktığımda saat önden koşturmuş gidiyordu Smile bir dakikayı 60 saniye kabul etmiyordu ki 50küsuruncu saniyede bir dakikayı atıyordu Smile

Eğer cidden sıcak soğuk etkisi oluşuyorsa bu kaynaklardan uzak tutun hocam pil ise mesele daha kaliteli pil yada prizden çalışan saatleri deneyin, hoş bu seferde prizden gelebilecek dalgalanmalar olabilir. Genel olarak böyle saatlerle çok karşılaşmadığım için bilemiyorum maalesef hocam Sad
''Casio en ucuz kol saati bile yılda 1-2 saniye şaşma payı ihtiva ediyor''

pratikte böyle bir şey var mı,ben rastlayamadım Smile
(15/09/2012, Saat: 17:41)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ''Casio en ucuz kol saati bile yılda 1-2 saniye şaşma payı ihtiva ediyor''

pratikte böyle bir şey var mı,ben rastlayamadım Smile

Benim g-shock kullandığım süre boyunca şaşmadı hocam dakikaları vs gerçi genelde uyudu evde saat ama uyuduysa da tvnin önünde vs uyudu o enerji dalgalarından nasibini alırdı. Şimdi kısmetse askere gidersem bir "asker saati" alıp güvenirlik testine sokarım saati Smile
''Casio en ucuz kol saati bile yılda 1-2 saniye şaşma payı ihtiva ediyor''

Ben buna Asla cevabını vermek istiyorum. Çünkü bir pic programlayıcısı olarak ben bile saniyesi 3 sene şaşmamış bir saat yaptım . Japon devi Casio bu hatayı yapabilecek bir kuruluş degil.
Katılma tarihi: 2011
(15/09/2012, Saat: 17:55)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ''Casio en ucuz kol saati bile yılda 1-2 saniye şaşma payı ihtiva ediyor''

Ben buna Asla cevabını vermek istiyorum. Çünkü bir pic programlayıcısı olarak ben bile saniyesi 3 sene şaşmamış bir saat yaptım . Japon devi Casio bu hatayı yapabilecek bir kuruluş degil.

Hocam ben demiyorumki bunu Smile belki adamlar sasmaz demek istemediklerinden bilemiyorum olurda sasarsa rezil olmak istememislerdir ne bileyim. Smile
doğrudur , üstadım size itirazım yok

yapı olarak saat osilatörleri hava ve ısı şartlarından etkilenebiliyor,bu da osilasyonu şaşırtıyor diye biliyorum
hem duvar hemde masa saati tavsiyeniz varmı

(15/09/2012, Saat: 17:55)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ''Casio en ucuz kol saati bile yılda 1-2 saniye şaşma payı ihtiva ediyor''

(15/09/2012, Saat: 18:07)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: doğrudur , üstadım size itirazım yok

yapı olarak saat osilatörleri hava ve ısı şartlarından etkilenebiliyor,bu da osilasyonu şaşırtıyor diye biliyorum
hem duvar hemde masa saati tavsiyeniz varmı

Hocam ısı şartlarının pilin içinde bulundugu yuvayı daraltması yada gevşetmesi gibi bir sorunun ortaya çıkarması gerekir bunun içinde 55-60 C ısı gerekir. Saatler için genelde en büyük sorun nemdir. İçinde kullanılan malzeme zaman içinde karbon degişimi gibi çok nadir problemlerle karşılaşmışsa saat bozulabilir, anlık duraksamalar ( milisaniye cinsinden ) yaşanabilir. Osilatör olayı şöyledir eğer (biz amatörler için konuşuyorum) uygun sinyal sistemine uygun osilator seçilmediyse yılda 2-3 dakika gibi senkron bozuklukları çıkabiliyor. Ancak büyük firmalar için bunlar çok hassas konular.
Benim saatin fotografı naçizane Smile
img976812.jpg

Duvar ya da masa saati konusunda bildigim hiçbir firma yok. Yaklaşık 15 yıldır kullandıgımız çin malı bir saati modası geçtigi için geçen yıl degiştirmiştik. Big Grin
Katılma tarihi: 2011

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saat meraklısı var mı? Lord Sparhawk 796 903,084 17/01/2024, Saat: 22:38
Son Yorum: Birole
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 234,133 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 5,002 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Saat Restorasyonu yaptırılabilecek yerler kerimovic 41 34,250 23/05/2021, Saat: 23:56
Son Yorum: Razorlazer
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,555 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Saat tamiri hakkında theunnamed 6 9,922 11/11/2015, Saat: 11:45
Son Yorum: theunnamed
  Cross Saat Tamiri ckeskin 0 4,515 21/11/2014, Saat: 11:25
Son Yorum: ckeskin
  Replika saat alınacak yer önerileri. laktik 11 27,410 21/04/2014, Saat: 11:18
Son Yorum: kaju
  Yelken İçin Saat Tavsiyesi eggman 15 24,886 13/01/2014, Saat: 12:30
Son Yorum: Kaan
  Saat tercihinde yardım Lord Sparhawk 20 28,147 28/07/2013, Saat: 13:20