Kullan at tıraş bıçakları
Arkadaşlar konuyu en nihayetinde nereye açacağımı bilemedim buradan başlıyorum eğer daha uygun yer varsa oraya taşıyalım bir şekilde. Bim'in Mans Tıraş kremini Evyap üretince tıraş bıçaklarına bakmak geldi aklıma çünkü ileride askere gidince oradaki tıraş mevzusu ne olacak çok düşünüyorum. İnternette okuduğum kadarıyla askerde hırsızlığın olmadığı "yer değiştirme"nin olduğunu okuyunca en önemlisi kişisel bakım malzemelerini nasıl kullanacağım yönünde düşünmeye başladım. Dolaplara kilit vurulmuyormuş ancak belki dolabın içinde ufak bir el çantası olursa çift fermuarlı belki onu ufacık bir asma kilitle kitleyip içine tıraş ürünlerimi koyabilirim diye düşündüm. En kötü ihtimal ile ise kullan at ürünlerle tıraş olurum diye düşünüyorum. O yüzden gillette'in kullan atlarına baktım ki tanesi 1 lira civarına geliyordu ki çok pahalı o yüzden bende Bim'in kullan at tıraş bıçağına bakayım dedim. 6 tanesi 1.5 liraydı ve üreticiye bir baktım ki şaşırdım Smile Personna Tıraş Ürünleri ve Kozmetik San. Tic. Ltd. Şti. yazıyor. Bizim bildiğimiz Personna mı acaba diye aldım yarın deneyeceğim. Personna'nın kendi sitesinde dahi Türkçe seçenek olunca sanırım bu alet bizim tanıdık personna tarafından yapılıyor diye iyice düşünmeye başladım. Yeni tıraş olduğum için yarın deneme fırsatı bulacağım ancak ümitliyim. Askerdeyken en azından beni idare etmesini umuyorum. Omega fırçamı götürmeyi ve elimdeki arko nivea kremleri götürüp orada harcayıp bitirmeyi umuyorum. Daha bir kaç ay var ancak yinede neler yapar eder bilemiyorum. Öğretmen kadrosu çok az çıktı bir ümit memurluğu bekleyecek olmadı gidip teslim olacağım hala kısa dönem varken onun için uğraşacağım Smile

Neyse soru şu Smile daha önce bim'in kullan at tıraş bıçağını deneyen oldu mu acabaSmile
bahsettiğiniz kullan atları denedim,gillette 2 bıçaklı kullan atlar gibi yani benim sakalımda takılıyor,2 tıraş kullanabildim

derby 2 yada 3 bıçaklı kullan atlar daha keskin geldi bana fakat yüze çabuk dalma dezavantajları var

fazla stok yapmayın markalı kremler yerine arko vs götürün , askeri kantinlerde ucuz ve bolca bir çok şey var
Teşekkürler hocam. Derby ve Gillette iki üç bıçakları denedim ama çok çok kötüler yanaklarımı dahi kesemediler. 5 bıçaklılar dışındaki ürünler berbat ötesi ancak hiç tek bıçaklı ürün denemedim. Yarın deneyeceğim umarım uyar bana Smile
yer değiştirme olmasa bile zaten çift taraflı bıçakları içeri almazlar, dolayısı ile pahalı makineleri götüremezsin, en azından acemilikte. ben daha geleneksel tıraşa başlamamıştım askerde iken, o yüzden öyle sorunlarım yoktu Smile sana gilette blue 2 öneririm. diğerlerine göre pahalıya gelir belki lakin iyi kesiyor. kardeşim askere giderken bunlardan vermiştim yanına o da epey memnun kaldı. ne kadar az bıçak, o kadar az dandik köpük yapışması ve o kadar az yolma Smile tek bıçaklı birşey denemeim hiç gerçi, blue 2' ye bir bak.
selamlar.
Bim'in Persona'sı bildiğimiz orijinal ürün evet.

Fakat kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çok kalitesiz ve özensiz.
Fakat kremi birebir arko ve tavsiye ederim.

M3 Blue denediniz mi ?
Cevaplariniz icin tesekkurler arkadaslar. Pek cok iki ve uc bicakli denedim tam adlari aklimda yok ama elbet dediklerinizi demisimdir hic bana gore degillerdi. Ama dediginiz gibi ne kadar az bicak o kadar az tikanma o yuzden tek bicaklilari denemek istiyorum. Eger bim bu denli kotuyse ki yarin deneyecegim derby ve gillette markalilari da deneyecegim olmazsa bir derdimin olmadigi bes bicaklilari alip gotururum Sad
Bulabilirseniz tek bıçakli bic metal i deneyin. DE aletlere en yakin kullan at o benim de kullandiklarim arasinda en iyisi.
tek bıçaklıları bir dene bence de, permatiğin tarağını kırıp ta kullananlar vardı. derby çok kötü, samurai' sini denemiştim bir kez, felaket ötesi bir alet. kara saplı oynar başlı derlerdi ilk vakitler Smile deneyince sen de görürsün zaten. en olmadı 5 bıçaklı olur, eline geçerse o blue 2' yi de dene derim, çok ekonomik değil fiyat olarak ama iş görür hiç yoktan. bıçak kalitesi mach3 ile eşdeğer. ice modelini denersen, onda biraz daha fazla nemlendirici var, nemlendirici zor bittiği için daha çok kullanma imkanı da oluyormuş.

(08/09/2012, Saat: 19:52)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevaplariniz icin tesekkurler arkadaslar. Pek cok iki ve uc bicakli denedim tam adlari aklimda yok ama elbet dediklerinizi demisimdir hic bana gore degillerdi. Ama dediginiz gibi ne kadar az bicak o kadar az tikanma o yuzden tek bicaklilari denemek istiyorum. Eger bim bu denli kotuyse ki yarin deneyecegim derby ve gillette markalilari da deneyecegim olmazsa bir derdimin olmadigi bes bicaklilari alip gotururum Sad
Blue 2 denedim hocam ama iyi gelmedi maalesef derby dediginiz gibi cok kotu Sad simdilik en olasi 5 bicaklilar gorunuyor

(08/09/2012, Saat: 20:04)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tek bıçaklıları bir dene bence de, permatiğin tarağını kırıp ta kullananlar vardı. derby çok kötü, samurai' sini denemiştim bir kez, felaket ötesi bir alet. kara saplı oynar başlı derlerdi ilk vakitler Smile deneyince sen de görürsün zaten. en olmadı 5 bıçaklı olur, eline geçerse o B*** 2' yi de dene derim, çok ekonomik değil fiyat olarak ama iş görür hiç yoktan. bıçak kalitesi M***3 ile eşdeğer. ice modelini denersen, onda biraz daha fazla nemlendirici var, nemlendirici zor bittiği için daha çok kullanma imkanı da oluyormuş.

(08/09/2012, Saat: 19:52)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevaplariniz icin tesekkurler arkadaslar. Pek cok iki ve uc bicakli denedim tam adlari aklimda yok ama elbet dediklerinizi demisimdir hic bana gore degillerdi. Ama dediginiz gibi ne kadar az bicak o kadar az tikanma o yuzden tek bicaklilari denemek istiyorum. Eger bim bu denli kotuyse ki yarin deneyecegim derby ve gillette markalilari da deneyecegim olmazsa bir derdimin olmadigi bes bicaklilari alip gotururum Sad
(08/09/2012, Saat: 20:03)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bulabilirseniz tek bıçakli bic metal i deneyin. DE aletlere en yakin kullan at o benim de kullandiklarim arasinda en iyisi.

Migrosta vardi fiyatini hatirlamiyorum ama gillette tek bicakli ile cok fark olmasa gerekki aklimda ozel bir fiyat kalmamis hocam onu da denerim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,256 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  tima tıraş makinası srwann 19 27,635 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,576 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,668 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,699 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,358 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,937 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,703 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,249 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,960 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: