7 Common Tallow Soap Myths
şimdi forumu okudum ama tam anlayamadım eğer yazıyorda göremiyorsam
kusuruma bakmayın lütfen biri açıkça yaza bilirmi
tabac ta domuz yazğı var mı yok mu saygılar
(15/10/2012, Saat: 19:08)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şimdi forumu okudum ama tam anlayamadım eğer yazıyorda göremiyorsam

Bildiğim kadarıyla Tabac cevap vermemiş henüz ama aynı firmanın ürettiği Sir Irisch Moos'da yokmuş. Dolayısıyla Tabac'da da olmaması büyük olasılık ama kesin değil.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(15/10/2012, Saat: 19:16)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/10/2012, Saat: 19:08)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şimdi forumu okudum ama tam anlayamadım eğer yazıyorda göremiyorsam

Bildiğim kadarıyla Tabac cevap vermemiş henüz ama aynı firmanın ürettiği Sir Irisch Moos'da yokmuş. Dolayısıyla Tabac'da da olmaması büyük olasılık ama kesin değil.

teşekkür ederim hocam ilginize
Herkese merhaba,
Bir listeden bahsediliyordu, ben de katki yapmak isterim. Bitkisel kokenli (vegan friendly) oldugunu ureticilere gonderdigim e-mail yoluyla teyit ettigim urunler sunlar:
-Proraso
-TOBS krem,
-Musgo Real sabun (kutusunda "no animal ingredients" yaziyor, internette gordum),
-Erasmic krem,
-Bluebeards Revenge krem
-Mama Bear's sabun,
-Razorock "shave cream soaps" (ilgili sahis "veggie based" yani bitkisel kokenli olduklarini soyledi. Yalniz dikkat, sadece tirnak icinde yazdigim urunleri. Kati sabunlari hayvansal icerikli.)
-Osma sabun

Bilgileri elde ettikce buraya yazacagim.
Saygilar.

Edit: Ekleme, duzenleme.
Konu açılalı epey zaman olmuş fakat ben gözden kaçırmışım.Yazının tamamını okumama rağmen asıl ilgimi çeken kısım, ya bu yazıda yok yada eksik yarım yamalak çevirimden dolayı anlamadım Smile
Benim bu konuda asıl ilgimi çeken Tallow'un insan sağlığı açısından bir sakıncası varmıdır yokmudur ve varsa nelerdir.
Konunun inanç,din yönünden tartışılabileceğini kabul ederim fakat amacım bu değil,kullanmak istemeyenlerde sonsuz saygı duyarım.
Hangi hayvan yağı olduğunu değilde, daha çok sağlık yönünden etkilerini merak ediyorum.
Aramızda doktor abilerimizde var,hem onlardan hemde konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlardan bir açıklama rica ediyorum.
Zaten konu amacına ulaşmamış henüz, Papazeriği üstad başta olmak üzere bir liste yapacakmışsınız fakat yarım bırakılmış Smile konuyu güncel tutalım bari.
puchacz, sizede teşekkürler konuyu tekrar hareketlendirdiğiniz için.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Tabac taki tallow un domuz mu sığır iç yağı mı kaynaklı olduğuna dair yeni bir bilgi edinebilen varsa yazabilir mi?
tabac müşterisini umursamıyor nedense, sırf bu yüzden mwf ile ikisini tercih etmiyorum. sir irisch moos ile aynı çatı altında üretiliyor tabac. sir irisch moos yetkilileri ertesi gün cevap yazdılar, tabac mümkün değil bakmıyor. arkodan beterler bu konuda.

(26/11/2013, Saat: 23:46)armagedon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac taki tallow un domuz mu sığır iç yağı mı kaynaklı olduğuna dair yeni bir bilgi edinebilen varsa yazabilir mi?
Bu tabac meselesini onur hocama havale edelim, Kendisi bizi kırmayacaktır.
Google hocaya translate yide kullanarak araştırmadığım yabancı forum kalmadı. Tallow un kaynağı hakkında net bir bilgi yok. Almanlara güvenirdik ama cevap vermemeleri şüphe uyandırıyor.
(26/11/2013, Saat: 23:46)armagedon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac taki tallow un domuz mu sığır iç yağı mı kaynaklı olduğuna dair yeni bir bilgi edinebilen varsa yazabilir mi?

Tallow kelime anlamı olarak sığır iç yapı demek zaten, Domuz yağı Lard olarak geçiyor. Siz tallow olarak mı gördünüz acaba ? yoksa genel olarak iç yağından bahsetmek için mi tallow kelimesini kullandınız ?
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,607 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,248 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,019 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,535 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,202 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,243 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,750 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,722 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,083 28/05/2020, Saat: 09:32
  Noble Otter Shaving Soap (Türk Hamamı) connect 9 5,159 19/02/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: dbkan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: