7 Common Tallow Soap Myths
haklısın dostum, ben de içeriklerinden emin olamadığım için bu kararı verdim dün. zannediyorum bir tek mwf' den emin gibiyim. yeni tabac getirtmiştim bir arkadaşa, o da elime ulaşınca buradan satacağım sanırım. col. conk bizi bekliyor Smile
selamlar.
nedeni kaynağını bilmediğim hayvansal yağ. ama mesela bu tallow içeren sabun kullanmam demek değil. mesela martin abimizin sabunundan alırım, içeriğini biliyoruz çünkü.

(04/09/2012, Saat: 12:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Celal bırakılırmı hiç Smile
Papazeriği üstadım bize sebeplerini detaylica yazarsa seviniriz
(04/09/2012, Saat: 12:14)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: forumda helal-haram mevzusuna sebebiyet vermeyecek şekilde bir guide hazırlayabilirim belki. güzel fikir.
Saygılarımla
(04/09/2012, Saat: 12:03)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi sabunları kullanacaksınız bundan sonra gliserinli sabun seçeneği az, kremlerde parabenli. Rotasyonunuz kısıtlı olacak sanırım, sizin gibi tallowdan uzak durmak isteyen üyelere yardımcı olun onlarda seçeneklerini bilsin Smile

Ben sizden detaylı bir açıklama isterim ifadeleriniz sarih ve insanı email Yada pm olur
hayırlı olsun hocam o zaman. sağlam bir sabun satışı bizi bekliyor. tabac da değil de en çok elden çıkarmaya korktuğum proraso. şimdi araştırma faslındayım. haberleşelim hocam
Saygılarımla
(04/09/2012, Saat: 12:16)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haklısın dostum, ben de içeriklerinden emin olamadığım için bu kararı verdim dün. zannediyorum bir tek mwf' den emin gibiyim. yeni tabac getirtmiştim bir arkadaşa, o da elime ulaşınca buradan satacağım sanırım. col. conk bizi bekliyor Smile
selamlar.
muhakkak haberleşelim. tabac' ın akıbeti belli olsun, ne zaman elime geçecek te Smile ben de aynı şekilde dr. harris' ten emin olsaydım iyi olacaktı, sevmiştim kokusunu. martin amcadan bu kokulara yakın kokularda sabun bekliyorum.

(04/09/2012, Saat: 12:21)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayırlı olsun hocam o zaman. sağlam bir sabun satışı bizi bekliyor. tabac da değil de en çok elden çıkarmaya korktuğum proraso. şimdi araştırma faslındayım. haberleşelim hocam
Saygılarımla
(04/09/2012, Saat: 12:16)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haklısın dostum, ben de içeriklerinden emin olamadığım için bu kararı verdim dün. zannediyorum bir tek mwf' den emin gibiyim. yeni tabac getirtmiştim bir arkadaşa, o da elime ulaşınca buradan satacağım sanırım. col. conk bizi bekliyor Smile
selamlar.
Kremlerde don yağı olmasa gerek o yüzden tabac ve proraso severlerin bu ürünlerin kremini kullanmalarında sorun olmasa gerek Smile
(04/09/2012, Saat: 12:16)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zannediyorum bir tek mwf' den emin gibiyim.

MWF'den de o kadar emin olmayın. Tallow ve Lanolin aynı anda kullanılıyor.

İçindekiler:

Sodium Tallowate, Potassium Stearate, Sodium Cocoate, Sodium Stearate,
Aqua, Potassium Cocoate, Glycerin, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl
Cinnamal, Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Lanolin, Titanium
Dioxide, Sodium Chloride, Sodium Gluconate, Sodium Silicate, Tetrasodium
EDTA, Magnesium Sulphate, Tetrasodium Etidronate.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(04/09/2012, Saat: 12:28)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tallow derken bu duruma açıklık getirmek gerek diye düşünüyorum yoksa bende içeriğinde tallow kelimesi ile başlayan madde olan tüm sabunlarımı elden çıkarmak zorunda kalıcam Sad

Lütfen Bu konuya hakim olan arkadaşlar açıklık getirsinler yoksa tüm tallow içerikli sabunlar aynı hayvandan yapılmış gibi işlem görecek ve yanlış anlaşılmaya sebep olacaktır.. Bilhassa marka bazında açıklama istiyorum ve bu markaların içeriklerindeki tallow maddesininde mümkünse o hayvandan alındığınında ispatını istiyorum çünkü tallow maddesinin sadece domuzdan alınmadığını hepimiz biliyoruz bu konu gerçekten beni sıkıntıya sokmaya başladı. İspatı olmayan sadece varsayımlar ile yapılan yorumlar aramıza yeni katılacak olan gelenekselcileride yanlış yönlendirir o yüzden detay istiyorum..Detay derken yok domuz yağı ucuzmuş çok bulunurmuş heryerde varmış gibi mışlı muşlu cümleleride kabul etmiyorum bilginiz olsun.Konulara bu şekilde yaklaşarak nereye kadar gidebiliriz onuda çok merak ediyorum. Boar gitti şimdi sırada içerisinde tallow var diye tabac ve arkadaşları yargılanıyor hadi bakalım hayırlısı ....Hemde ne tallow'u olduğunu kesin bilmeden emin olmadan...

Hocam ulkemizde dahi domuz eti ile diger kirmizi etler arasinda fiyat varki cok. Ablamin bulundugu yerde dana urunleri uygun fiyatliyken kuzu urunleri cok pahali mesela o yorede bulunabilir hayvan hangisiyse uygun olan o oluyor. Sabun ureticileride fabrikasina yakin yerden alacaktir hammaddesini o yorede hangi hayvan fazlaysa o hayvanin yagini kullanir. Bence her ureticiye mail atip bilgi almak gerekir forumdan tallow icin bir karar cikamaz diye dusunuyorum. Arkonun sozune guveniliyorsa domuz yagi olmadiginin emin olundugu tek firma simdilik arko gibi diger tallowlarin akibetini ureticelerin yanitlayip yanitlamayacagi mailler cozecek gibi. Ama ben kremler konusunda umitliyim hocam belki sabun kullanilmayacak ama sevilen markalarin kremleri kullanilabilir diye dusunuyorum tallow dusunmeyenlerin ici rahat olsun bence Smile
Grameri formal olan arkadaşlarımız email atarak sorar ve cevabı paylaşırlarsa Çok seviniriz şimdiden teşekkürler
eskiuye3315 abim, dün bir konuda daha konuştuk bunu, ben de marka listesi bulabilir miyiz diye sormuştum. zannediyorum forumda bilen yok net olarak. ben kullandığım bütün sabun markalarına mail yolu ile soracağım bu konuyu. daha evvel ingiliz bir ilaç şirketine sormuş ve çok ilgili cevap almıştım. bizden daha çok önem veriyorlar başları derde girmesin diye. helal "birşey" kurulu varmış dünya çapında, o kurul inceliyor ürünleri ve helal' dir onayı veriyor. ancak her ürün için yaptırmıyorlarmış, çünkü paralı bir onay. müşteri özellikle sorarsa yapılıyor. ben bir e posta yollayıp sabunlarını beğendiğim bütün şirketlere sorup, haberlerini de buradan veririm size.

işin aslı, yağın ucuz olup olmamasından değil, verdiği kalite farkından ötürü kullanılıyor zannediyorum. zaten pahalı sabunlar, o kadar önemli değildir kilo başına farkeden meblağ, neticede artık yağ.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,089 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,201 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,959 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,472 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,144 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,226 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,732 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,669 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,046 28/05/2020, Saat: 09:32
  Noble Otter Shaving Soap (Türk Hamamı) connect 9 5,149 19/02/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: dbkan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: