Boyun Bölgesi
@atoprak Eğer o alandaki kıllar dışarıdan bir gözle görülmeyecek kadar temizse inatlaşmayın bence. Herhalde hepimiz başlarda sinek kaydı isteyip cildimizi kazımışızdır. 1.) Sıkıntılı sakal bölgelerinde ne kadar yavaşlar ve "ince işçilik" yaparsanız o kadar iyidir. 2.) Bir kaç oy sonra o sıkıntılı alanda daha temiz tıraşlar çıkardığınızı göreceksiniz veya kabulleneceksiniz "bundan daha fazla kurcalamak tahriş" diyerek.
Bende o alanda sıkıntı yaşıyordum.o kısımı keserken elimle hafif kaldırıyorum derimi sorunu çözüyorum. Yada jiletli ustura öneririm o bölgeye.
(02/11/2018, Saat: 12:13)Pele69 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende o alanda sıkıntı yaşıyordum.o kısımı keserken elimle hafif kaldırıyorum derimi sorunu çözüyorum. Yada jiletli ustura öneririm o bölgeye.
Ben mild aletler kullanıyorum genelde. Sonrasında jiletli ustura ile boyun bölgesine rötuş yaptığım oluyor. Shavette çok agresif olmasına rağmen gayet tahrişsiz sonuçlar çıkıyor nasıl oluyorsa..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(02/11/2018, Saat: 10:46)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @atoptak komşum makinanız nedir onu belirtmemişsiniz ?

Makinem EJ69 (pütürlü sap) ... pek agresif olmayan bir makine diye biliyorum
huzuru lazer epilasyonla buldum, tavsiye ederim. 6 seansın sonunda cene altı bölgesi rahatladı ve tıraş konforum 5 kat arttı. alan küçük olduğu için işlem ücreti de pahalı değil.
Merhaba,

Sanırım en alt bölgelere, yani sakalın bittiği yer ve 1, 1.5 parmak üstüne yaptırdınız değil mi ? Bende sorun bu hizzada oluyor

Bu arada bu akşam 3-4 traş yapmış PermaSharp ı atıp, son kalan Astra Mavi yi taktım.
Biraz daha titiz, nazik bir parça da beklentimi düşürerek çok çok daha az hasar verdim. Hatta hiç kanama olmadı, ama yinede şap sürüp biraz aldım kızarıklığı.

Ne olursa olsun hassasiye var ... tabi mesela hunharca girişebildiğim yanak, çene veya favorilerinde olmayan hassasiyet, boyun bölgesinde var, dokunma ile hissediyorum hemen
(04/11/2018, Saat: 01:43)atoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Sanırım en alt bölgelere, yani sakalın bittiği yer ve 1, 1.5 parmak üstüne yaptırdınız değil mi ? Bende sorun bu hizzada oluyor

Bu arada bu akşam 3-4 traş yapmış PermaSharp ı atıp, son kalan Astra Mavi yi taktım.
Biraz daha titiz, nazik bir parça da beklentimi düşürerek çok çok daha az hasar verdim. Hatta hiç kanama olmadı, ama yinede şap sürüp biraz aldım kızarıklığı.

Ne olursa olsun hassasiye var ... tabi mesela hunharca girişebildiğim yanak, çene veya favorilerinde olmayan hassasiyet, boyun bölgesinde var, dokunma ile hissediyorum hemen

evet, çenemin altından itibaren boyun altına kadar olan bölüm. zaten orası hemen yok olmuyor, seyrelerek azalarak bitiyor. o yüzden ilk seastan itibaren rahatlamayı hissediyorsunuz. sorunlu batan ters dönen kökler azaldıkça yüzünüzün diğer yerleri gibi hunharca girişebiliyorsunuz.
(07/11/2018, Saat: 08:35)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet, çenemin altından itibaren boyun altına kadar olan bölüm. zaten orası hemen yok olmuyor, seyrelerek azalarak bitiyor. o yüzden ilk seastan itibaren rahatlamayı hissediyorsunuz. sorunlu batan ters dönen kökler azaldıkça yüzünüzün diğer yerleri gibi hunharca girişebiliyorsunuz.

Boyun bölgesi gerek hassasiyetinden dolayı ve gerekse tıraş ederken kullandığımız açı nedeniyle aşırı derecede tahriş olabiliyor.

Bunu azaltmanın en iyi yolu
1- Yumuşak hareket etmek ve sert ve ani hareketlerden kaçınmak
2- İyi bir tıraş sabunu kullanmak
3- Tıraş sabunu ve tıraş fırçasını iyi derecede sıcak su ile birleştirerek tıraştan önce o bölgenin yumuşatılmasını sağlamak.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(07/11/2018, Saat: 11:34)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boyun bölgesi gerek hassasiyetinden dolayı ve gerekse tıraş ederken kullandığımız açı nedeniyle aşırı derecede tahriş olabiliyor.

Bunu azaltmanın en iyi yolu
1- Yumuşak hareket etmek ve sert ve ani hareketlerden kaçınmak
2- İyi bir tıraş sabunu kullanmak
3- Tıraş sabunu ve tıraş fırçasını iyi derecede sıcak su ile birleştirerek tıraştan önce o bölgenin yumuşatılmasını sağlamak.

Sayin manuple, cene alti boyun bolgesi eger hasas cilt, sert ve her yone dogru girdap gibi cikan bir sakal kombinasyonuna sahipse ne yaparsaniz yapin o bolge tahris olacaktir. Hangi tiras aletini/yontemini ve kozmetigini kullanirsaniz kullanin sonuc hep tahristir. 15 senedir yillik izinlerim haric her gun tiras olarak edindigim tecrubem bu yonde. Ayrica sicak su vb yontemlerle cildi sakali tirasa hazirlayacagim yumusatacagim diye ugrasip daha hassas bir hale getirebilirsiniz.
Benim de boyun altı bölgem hep sorunluydu. Son yıllarda tahrişsiz bir günüm olmamıştı. Geleneksel tıraşa başladım ve kurtuldum.
Benim yöntemim şöyle oldu:

3 günde bir tıraş olmak şartıyla;

1- Önce duş alma
2- Duştan sonra çeşme suyu ile (soğuk su) yüzü yıkama.
3- Çeşme suyuyla hazırlanan köpükle cildi güzelce tıraşa hazırlama.
4- Kesinlikle bastırmadan sakal yönünde ilk perdeyi alma
5- Soğuk suyla yüzü yıkama ve tekrar köpükleme
6- İkinci perdede (çapraz) tıraşı sonlandırma
7- Soğuk suyla yüzü yıkama
8- Tıraş sonrası güzel bir bakım (balsam veya losyon)

Sonuç: tahriş mahriş sıfırlandı. Bu benim yöntemim tabiki. Başka tıraş sever farklı bir yol izleyebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug Çene bölgesi - Yeni başlayanların lanetli bölgesi Tayyare Pilotu 8 3,017 25/07/2022, Saat: 17:08
Son Yorum: trustalt
  Belalı yer: Bıyık Bölgesi geldigitti 45 49,059 25/09/2020, Saat: 20:17
Son Yorum: kral arthur
  boyun bölgesindeki tahrişin sebebi sıkı gömlek yakaları mı? mriza1 7 15,721 02/10/2012, Saat: 14:21
Son Yorum: mriza1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: