Başak-Süper Fırça
(01/02/2020, Saat: 17:38)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba  arkadaşlar berber  toptancılarından  temin ettiğim  domuz kılı başak fırça
nk29dN.jpg
nk2ztH.jpg

Güzel günlerde kullanın.
Naylon kıllı yerli fırçalar her yeri sarmadan güzel bir fırça almışsınız.
(08/03/2019, Saat: 18:13)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: milyoncu tarzı yerden aldıgım bir fırça var başak fırça benziyor ama marka felan yok.1 aydır kullanıyorum.Bugün dikkatimi çekti fırça hala sert.Sanki araba fırçasını yüzüme sürüyorum gibi.Daha yeni kabul ediyorum ama bazı kıllar çatallanmış bazıları daha ilk gün ki gibi.

Bu gün çatallanan kıllardan birini yaktım aynı kıl yanıgı gibi koku geldi ve alev ilerlemeden durdu ucu siyahlaştı.Ucu çatallan mayan bir kıl da denedim alev kılın dibine kadar gitti.Bildiginiz naylon yakar gibi oldu eridi gitti.

Sanırım bu fırça domuz kılı ve yarı sentetik karışımı.Cildim zaten hassas.Sizlerin yorumu ne olur bu konuda?Bu milyoncu da gördügüm Lider marka fırça var 7,5 TL onlar nasıl?

Bu ilk hali

2lmb57k.jpg

Şimdi ki hali;
JZMmpE.jpg

Gittim lider aldım.Sadece bir kıl üzerinde denedim oda eriyor hiç kokuda yok.Geri götürüp derby limon tıraş kremi aldım.En azından merak ettigim bir ürün.

Benim elimde ki domuz kılı fırça mı çözemedim.Aynı şekilde aldıgım lider kıl bildiginiz eridi gitti.Elimde ki fırçaile biraz daha devam edeyim istedigim kıvama gelmezse muhtemelen omega yada jaguar alırım.Kafam iyice karıştı lider domuz kılı degilmiydi yada ben birşeyi yanlış yapıyorum.

[img]ildhz9.jpg[/img]

Aradan geçen zamanda bu fırçadan ögrendigimorta kısmı kesinlikle domuz kılı yumuşak fakat kenar kısımlarının %90 sentetik.Hem çatallanma yok hemde orta kısma dokundugunuzda yumuşak kenar kısımlarda ise bildiginiz araba fırçası hissiyatı var.

Anlaşılan yerli fırçalarda birsüre sonra domuz kılı bulmak zorlaşacak.Ya karışık olacak yada sentetik.
Merhaba  komşularım forumumuz başak fırça ile ilgili resimlerin görünmemesi üzerine elimde başak  domuz kılı fırçalarının forumumuz  konu başlığına  faydalı olucağını  düşünerekden ve  küçük bir değelendirme yaparak paylaşımda bulunuyorum

Resimde  görüldüğü gibi  başak fırçanın  üç modeli var
1- Büyük boy
2- Orta boy
3- Berber boy
---------------------------
Büyük boy ve  orta boy sakal fırçalarının perfomansı jaguar  yarışır seviyede  sıcak köpük sevenlerin ve kış aylarının vazgeçilmez  fırçası olabilir.
Tasda köpürtmeye  uygun  fırçalar kullandıkca yumuşacık bir fırça haline  geliyor. kısa  sürede iyi köpük elde edilebiliyor  
------------------------------------------------------------------------------------------
Berber boy sakal fırçası berberlerin tercih ettiği plastik saplı başak sakal fırçasıdır. pahalı fırçaları aratmayan sakal fırçası diyebilirim
yumuşacık sıcak köpüğü adeta  yüzde hissettiriyor ele tam oturan bir sakal fırçası  tas ve  yüzde köpürtmeye uygun fırça.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İşciliği konusunda değişken bir  sakal fırçası  fırça sapı bazı başak fırçalarda iyi olabiliyor bazıılarında kötü bir işçilik olabilir.
Bazı modellerde  kılın sapla birleşimindeki yüzüğün tam oturmaması yamuk durması bu durumlara dikkat edilmesi lazım.
Kılı fırçaya monte ederken  harç kullanılıyor. bizim yerli fırçalarda üreticilerin tercih ettiği bir durum (Jaguar,lider,başak) sakal fırçalarında.
--------------------------
Piyasada  bulunabilirliği  domuz kılından  bulunabilmesi  zor biraz belki kozmetikciler eski serileri olabiliyor.
şuan ki durumu  gözlemlediğimde   naylon ipli başak  sakal fırçaları mevcut
Fiyatıda  değişken 7,5TL ye almışdım 20 TL ye 25 e satanda gördüm.
----------------------------------------------------------------------------

Pz0iBa.jpg
beyaz saplı fırçanın derli toplu durması yayılmaması hoşuma gidiyor ama artık pek bulunmuyor sanırım.Bir kaçyere baktım bulamadım. Daha önce berberde gördüm fakat kim bilir ne zaman aldı.
şimdi yerli üreticiler sentetik kıla geçtiginden internette bu modelde çok fırça var sentetik kıl gelirse çöpe gider.
Denk gelirsem beyaz saplı olandan alırım.
(12/10/2020, Saat: 23:46)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beyaz saplı fırçanın derli toplu durması yayılmaması hoşuma gidiyor ama artık pek bulunmuyor sanırım.Bir kaçyere baktım bulamadım. Daha önce berberde gördüm fakat kim bilir ne zaman aldı.
şimdi yerli üreticiler sentetik kıla geçtiginden internette bu modelde çok fırça var sentetik kıl gelirse çöpe gider.
Denk gelirsem beyaz saplı olandan alırım.

Ben bu beyaz Başak super berber boyu firçadan geçen ay aldım, Tahtakale'de bir dukkanda buldum, çok çeşitli fırçalar vardi, ben büyük boy istediğim için bunu seçtim. Fiyatı 20 lira idi. Şimdi google haritalardan baktım, dukkanin ismi Altın Horoz Fırça. Balkapani sokak, No:27.
Yalniz bu benim aldığım Başak fırça salt domuz değil galiba, karışık olabilir. Henuz rodajini tamamlamadim, ama bugun killarini ayirayim dedim, cok siyah kil çıktı. Diger killarin cogu da catallanma yapmış, hatta ayikladigim bazi siyah killar bile catallanmisti. Bir de İmpa'dan Omega 10049 aldim (45 TL) ondan da cok siyah kıl çıktı ama daha kolay yumuşadı Omega. Basak ise çok sert degil ama yay gibi açılıyor ve yumuşamiyor. Henuz traşta kullanmadim ama yüzdeki hissinin omega kadar başarılı olacagini zannetmiyorum fakat sanki Omegadan daha fazla kopuk yapıyor. 10049 köpüğü biraz yutuyor gibi. Zaten her iki firca da fazla buyuk geldi, pek alışamadım. Haftaya yine gidecegim, bu kez bir iki tane orta boy alacağım, belki bir omega 10051, bir de orta boy Jaguar.
https://www.hepsiburada.com/basak-sakal-...00000OQQVE

Şu fırçanın efsane berber fırçası olma ihtimali varmı? Benim gözlemlediğim kıllar domuz gibi görünüyor. Kumar oynamaya değermi?
Bu kötü bir fırça Hocam. Üstüne biraz daha ekleyip forumdan ikinci el bir omega almanı tavsiye ederim. 10049 mesela güzel bir domuz fırça. Bütün yüzü kaplayacak kadar loftu uzun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,151 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 817 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,197 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,553 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,651 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,007 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,794 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt
  Bu Hangi Fırça ? Mauser 47 23,559 18/02/2021, Saat: 23:48
Son Yorum: mtcn77
  Başak Ekstra Beyaz habaz 20 15,107 22/10/2020, Saat: 22:10