Timor Solingen
Sonunda bugün Timor jileti 12 (!) tıraştan sonra değiştirdim. 10. tıraştan sonra körelme iyice hissedilmeye başlamıştı ama; gerçekten çekti diyemem bile. Herhalde zorlasam iki haftayı tamamlardı.

Yalnız iyi hazırlanmamış ya da iyi bakılmamış cilde iyi davranmıyor Timor, onu çok iyi anladım.

Benim cildim PTFE kaplı iki jiletle (Wilkinson & Timor) iyi anlaştı. Bakalım diğer jiletlerle nasıl anlaşacağım..

@seiko, sizde neden böyle olduğunu gerçekten merak ediyorum. Gerçi tıraşta parametre sayısı çok fazla, kesin bir cevap arayarak da soramıyorum bu soruyu o nedenle.
(12/11/2015, Saat: 23:25)bayindirh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonunda bugün Timor jileti 12 (!) tıraştan sonra değiştirdim. 10. tıraştan sonra körelme iyice hissedilmeye başlamıştı ama; gerçekten çekti diyemem bile. Herhalde zorlasam iki haftayı tamamlardı.

Yalnız iyi hazırlanmamış ya da iyi bakılmamış cilde iyi davranmıyor Timor, onu çok iyi anladım.

Köpük kalitesinde ufak bir değişim olsa bile tıraşa etkisini hemen hissettiriyor Timor. Gillette 7 o'clock sharp edge çok da ayırt etmeden belli bir seviyede rahatlıkla geçiyordu tıraş ancak Timor ile konforlu tıraş için gerçekten kaliteli bir köpük ve iyi bir hazırlık gerek. Şu an günlük rutinimde iki perde (WTG-XTG) tıraş oluyorum ancak Merkur 34 kullandığım günlerde keyif için üç perde (ATG) olduğumda oluyor. Tıraş sonrası şap ve kolonya kullanımında bir kez dahi yanma hissi yaşatmadı ki aynı jilet ile 10. tıraşımı olduğumda dahi.
Acta est fabula, plaudite.
Ben timoru de ye taktım suratın yarısını aldım sonra çıkarıp attım. Bir kez daha deniyim bakalım seveni çok

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(12/11/2015, Saat: 23:25)bayindirh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonunda bugün Timor jileti 12 (!) tıraştan sonra değiştirdim. 10. tıraştan sonra körelme iyice hissedilmeye başlamıştı ama; gerçekten çekti diyemem bile. Herhalde zorlasam iki haftayı tamamlardı.

Benim cildim PTFE kaplı iki jiletle (Wilkinson & Timor) iyi anlaştı. Bakalım diğer jiletlerle nasıl anlaşacağım..

@seiko, sizde neden böyle olduğunu gerçekten merak ediyorum. Gerçi tıraşta parametre sayısı çok fazla, kesin bir cevap arayarak da soramıyorum bu soruyu o nedenle.

hocam, guzel bir dus sonrasi ve agresif makine ile timor bence daha iyi kesmesi lazimdir. ama malesef olmadi.
belki de haklisiniz, kirmizi proraso pek uygun olmadi.
@seiko hocam, kullanılan tıraş kremi ve köpük dışında, yüzü sabah yıkamak için kullanılan sabun dahi bir jiletle olan deneyimi değiştiriyor. Timor kullanırken benim de başıma gelmişti.

Sabahları yüzümü yıkadığım sabun yerine başka bir temizleyici kullanmıştım, aynı tıraş sabunu ile hazırlık yapmama rağmen Timor jiletin yüzümde kaymadığını, hata yaparsam dalacağını hissetmiştim.

Bugünse tıraş sabunumu değiştirdim yeni bir şey denemek için; dün yüzümde yok gibi olan Permasharp ve makine kaymadı mesela. O nedenle değişken sayısı çok fazla demiştim bir önceki notumda.
haklisiniz, itiraz etmiyorum.
bir daha deneyecegim Smile
(14/11/2015, Saat: 15:05)bayindirh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @seiko hocam, kullanılan tıraş kremi ve köpük dışında, yüzü sabah yıkamak için kullanılan sabun dahi bir jiletle olan deneyimi değiştiriyor. Timor kullanırken benim de başıma gelmişti.

Sabahları yüzümü yıkadığım sabun yerine başka bir temizleyici kullanmıştım, aynı tıraş sabunu ile hazırlık yapmama rağmen Timor jiletin yüzümde kaymadığını, hata yaparsam dalacağını hissetmiştim.

Bugünse tıraş sabunumu değiştirdim yeni bir şey denemek için; dün yüzümde yok gibi olan Permasharp ve makine kaymadı mesela. O nedenle değişken sayısı çok fazla demiştim bir önceki notumda.

Aynı problemi DE tıraşa yeni başladığımda bende yaşıyordum şuanda yeniyim kendim için ben bu işi biliyorum diyemem halen çok araştırıyorum.Zamanla bunun gibi sıkıntılarım azalmaya başladı.Bence işin önemli bir kısmı teknikte bitiyor.Zamanında forumda kırmızı-mavi rapiraya çok saydırmışımdır şimdi bu jilet için daha olumlu yorumlar yapıyorum.Günlük tek perde veya 2 perde iş günü tıraşlarımda kullanabileceğim bir jilet diyebilirim.Bir nebze tükürdüğümü yalamak gibi olacak ama yaladım resmen Smile
Sizden olsun diğer kullanıcılardan olsun timor ile ilgili yorumları okuyorum kullanıcıya göre değişkenlik gösteren bir jilet gibi.Bende merak ettim bende alıp deniyeceğim Smile
DE89 + Timor (3)
igrenc bir tiras, sonuc kalitesiz, bolgesel sakal kaldi. attim gitti.
anlasamiyorum eskisi gibi
(18/11/2015, Saat: 21:37)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE89 + Timor (3)
igrenc bir tiras, sonuc kalitesiz, bolgesel sakal kaldi. attim gitti.
anlasamiyorum eskisi gibi

Geçmiş olsun hocam. Diyebileceğim bir şey yoktur bu noktadan sonra.
gelecek sefere baska sabunla deneyecegim (Razorock XXX, MWF) v.y. TOBS Avocado ile. Belki sabunun sakali yumusatmasiyla alakali

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor Blades teks55 9 13,906 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: