Pearl sbf 12 alınır mı?
Fikrinize danışmak için buradayım . Ne düşünüyorsunuz? Baili bana çok mild geldi biraz sert bir makine istiyorum.
sbf 12 gayet agresif ve net tıraşı olan bir alet. Yakın bir tıraşı var. Hatta dikkat etmezseniz noktasal kanamalar yaşarsınız. Cildiniz tahrişe yatkın değil ve tekniğinize güveniyorsanız tavsiye ederim. Kaplaması ve duruşu çok iyi.
(05/11/2022, Saat: 22:55)acz34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sbf 12 gayet agresif ve net tıraşı olan bir alet. Yakın bir tıraşı var. Hatta dikkat etmezseniz noktasal kanamalar yaşarsınız. Cildiniz tahrişe yatkın değil ve tekniğinize güveniyorsanız tavsiye ederim. Kaplaması ve duruşu çok iyi.

Eyvallah komşum sizce nereden almalıyım kim satıyor bunu link verebilir misin ?
(05/11/2022, Saat: 23:00)farukkati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eyvallah komşum sizce nereden almalıyım kim satıyor bunu link verebilir misin ?

https://www.razorus.com/pearl-sbf-12-jil...inesi-krom

Razorus’tan temin edebilirsiniz. Çok kaliteli ve düzgün esnaflar. Ben de oradan temin ettim.
Teşekkürler ?
(05/11/2022, Saat: 23:13)farukkati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler ?

Rica ederim. Keyifli tıraşlar.
Sbf 12 traş aleti ben aldım, traşı ve kesimi hatta aletin pratikliği kibar tasarımı çok güzel ancak hangi jiletle kullanırsam kullanayim noktasal kanamaların önüne geçemedim. Bu arada alet agresif sayılabilecek düzeyde. Sonra baili nin yeni ayarlı ve kelebek tipli t3 modelini aldım. Yaklasık 3 kat fiyatta ve eldeki hissatı sbf 12 gibi iyi hissettirmedi. Ancak en agresif modda bile hiç kanama ve tahriş olmadan traş oldum hep. 3-4 farklı jiletle. Pearldan daha kaba, traş akıcılığı daha geride, jileti yüzde çok hissettiriyor ama günün sonunda tahrişsiz harika bir traş sağlıyor. Sbf 12 ise her konuda daha iyi hissettiriyor ancak bir türlü tahrişin önüne geçemedim. Eğer hassas bir cildiniz yoksa sbf 12 çok pratik. Jileti 2 taraftada eşit çıkıntıda. Ancak cildiniz hassas ve noktasal kanamalara meilli ise baili nin ayarlı makinası hissiyat olarak her konuda geride hissettirsede traş sonunda tam istediğiniz sonucu size veriyor. Agresif ama tahrişsiz. Şuan tek makinam. Hem agresif hem günlük tahriş etmiyor. Sbf aradığım tüm hissayatlqrı buldum ama tahrişin önüme geçemedim. Baili t3 kelebek ise hantal gibi geldi ama alışılıyor ve agresif olmasına rağmen kesik atmıyor. De89 ile yüzümü keserken bunda agresif ayarda şuama kadar hiç kesmedim. Ve en temiz traşlarımı oldum
SBF 12 ile üç defa tıraş oldum. Üç tıraşta da noktasal kanamalar ve tahrişin önüne geçemedim. Farklı jiletlerle denemeye devam edeceğim bakalım sonuç ne olacak.
Aynı soruyu bende düşünüyorum. Elimde wilkinson premium setin jiletin kelebek makinesi var. Çok mild bir alet bunun biraz agresif olduğunu duyunca heveslenmedim değil.
(28/11/2022, Saat: 21:06)neo27 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı soruyu bende düşünüyorum. Elimde wilkinson premium setin jiletin kelebek makinesi var. Çok mild bir alet bunun biraz agresif olduğunu duyunca heveslenmedim değil.

Sorunu sanırım çözdüm. Derby Usta jiletle tahrişsiz ve iki perdede temiz bir tıraş oldum. Derby Usta hem keskinliği hem de konforuyla SBF 12’ye uygun olduğunu düşünüyorum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: