Kesinti Hakkında
Yeniden kavuşmanın sevinci ile merhaba forum komşularım.

Malesef ayın 14ünden bu yana sunucu firmamızın datacenterını değiştirmesi sürecinde yaşanan aksaklıklar ile yayına mecburen ara vermek durumunda kaldım.

Sunucumuzu kiraladığımız firmadan aşağıdaki maili aldım.

Alıntı:*** TELEKOM VERİMERKEZİ DEĞİŞİKLİĞİ / *** TELECOM DATACENTER CHANGE
Dış resimler görüntülenmez. Resimleri aşağıda göster

Sayın Müşterimiz,

Artan zamlar sonucunda verimerkezi değişiliği yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Verimerkezi değişikliğiyle zamların müşterilerimize yansıtılmaması amaçlanmaktadır.

İlgili taşıma işlemi 00:00 itibari ile başlayacaktır.

Etkilenecek Servisler: Sanal Sunucu ve Hosting Hizmetleri (Kesinti ve IP Değişikliği) Kesinti Süresi: Yaklaşık 1-2 Saat

Taşıma işlemi tamamlandığında e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır. Taşıma işlemi ardından sadece sanal sunucu hizmetleri

alan müşterilerimizin ip adresinin hizmetinize tanımlanması için destek talebi açması gerekecektir.

Verimerkezi Değişikliği: Bursa DGN Teknoloji -> Bursa PenDC Verimerkezi

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

[EN]

Dear Customer,

As a result of increasing price hikes, the need to change the data center has arisen.

With the data center change, it is aimed not to reflect the hikes on our customers.

The relevant transportation process will start between (today) at UTC+3 / 00:00.

Services to be Affected: Virtual Server and Hosting Services (Downtime and IP Change) Downtime: Approximately 1-2 Hours

You will be notified by e-mail when the migration is complete. After the migration, our customers who only receive virtual server

services will need to open a support request for the IP address to be defined for your service.

Data Center Change: Bursa DGN Technology -> Bursa PenDC Data Center

Thank you for your understanding.

*** TELECOMMUNICATION INFORMATION TECHNOLOGIES

www.***

info@*** - +90 (2**) *** ** **

Datacenter değişikliği sonrası ns ve ip güncellemeleri ile kaldığımız yerden yayına devam edebilmemiz gerekirken işler pekte öyle olmadı.

İçinde güncel yedeğimiz olan sunucumuz yayınına kapandı ve erişip güncel yedeğimizi içinden alamadım.

Yerli firmalarda hep yaşanan tüm sorunları ardı ardına yaşadığımız firmamızı değiştirip yeniden yurtdışından sunucu kiralama yoluna gittim.

Yayında olmadığımız süre, eski firma panelinden offline konsol erişimi sağlayıp yedeğimizi kurtarma girişimlerim ile gecikti.

Veri kaybımız yok.

Geltir'in kapandığından endişelenen dostlarımız olduğunu gördüm.
11. Yılında olan Geltir forumu hiçbir maddi destek almadan ayakta tutmaya devam ediyorum ve edeceğimi umuyorum.

Verdiğiniz değer ve kalbinizdeki yer için teşekkür ediyorum.
Tekrar ayrı kaldığımız süre nedeni ile özürlerimi kabul edin.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Elinize sağlık Orçun bey.
Yeniden yayından olması çok güzel elinize sağlık.
Böyle güzel bir forumu açtığınız için ve açık kalması için bu kadar emek verdiğiniz teşekkür ederiz.
Gerçekten çok endiselenmistik. Çok teşekkürler.
Tekrar kavuştuk, geçmiş olsun foruma.
Forumun yeniden yayında olması ne kadar güzel. Her şey için çok teşekkürler.
Deden gibi tıraş ol.
Tekrar geçmiş olsun. Neden yurtiçindeki firmalar müşterilerine gerekli özeni göstermezler ve neden hep böyle olur?
Hocam özledim burayı yazamasakda girip okumayı çok seviyorum teşekkür ediyorum tekrardan açıldığı için.
Ekşisözlükte bir çok kişi bu konu hakkında bir şeyler karalayınca bir an herhalde forum gitti dedim, tekrar açılması sevindirici, elinize sağlık.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mesaj değiştirme düzenleme silme hakkında BigHillMe 0 2,320 09/05/2020, Saat: 18:27
Son Yorum: BigHillMe
  Çalgı Çengi Konusu Hakkında dikdik_s 26 16,721 04/12/2019, Saat: 12:45
Son Yorum: dikdik_s
  Kesinti bilgilendirmesi BigHillMe 0 3,134 27/03/2018, Saat: 10:08
  Mesaj düzenleme fonksiyonu hakkında bilgilendirme BigHillMe 0 3,104 25/02/2018, Saat: 03:04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: