Tıraş Olma Sıklığı
Pazar, Salı ve Perşembe akşamları tıraş günlerim. İki perde düz tıraş.
Kış ayları ağırlıklı sabun (Tabac, Tobs Sandalwood, Arko),
Yaz aylarında mentollü krem veya I Coloniali sabun.
Kış için Pre-After Sahave Oil zaman zaman Hametan, Anestol.
Yaz için losyon ve kolonya.
Yaz-Kış Muhle R41 çok nadiren EJ 89.
Her daim bir silvertip porsuk.
Perma, Rapira, Astra Allah ne verdiyse.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
(01/12/2014, Saat: 13:47)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex maşallahSmile Tıraş sonrası hangi ürünleri tercih ediyorsunuz?

Çok özel bir ekipman kullanmıyorum. Idea

İHA şap, Eyüp Sabri Tıraş kolonyası (Lavanta No:4) , King of Shaves Balsam ya da Arko Nem Krem

Bunlar yeterli oluyor benim cilde. Alkol derecesi yüksek olan standart kolonya ve uyduruk tıraş kolonyaları kullanmıyorum. EST tıraş kolonyası hoşuma gitti nemlendirme de sağlıyor, tamamen kurutmuyor cildi.
(01/12/2014, Saat: 13:54)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emri altında bir berber çalıştırdıklarına bahse girerim Big Grin

Abi ben de öyle düşündüm bi de şunu düşündüm sakal çıkmaması krem vb. bişey varmı acaba öyle bişey kullanan vardır tıraşla uğraşmak istemeyenler için.
PG pazarlama uzmanı İhsan Karagözün tespitleri (Gazete Vatan)

ilginizi çekebilir

Ve gelelim prmatik alışkanlıklarına...
Basında sık sık yer alan bazı bilgiler var. Örneğin Türk erkeklerinin tıraş olma sıklığını sağolsun subaylar artırmış durumda. Avrupa ülkelerinde haftada 4.4 olan oran, Türkiye'de subayların katkısına rağmen 2.2 oranında.
Türk erkeklerinin tıraş olma alışkanlıklarında hiçbir ülkenin erkeklerine benzemeyen yönler olduğunu biliyor muydunuz?
Farklılıklara geçmeden önce İhsan Karagöz'ün verdiği bilgileri sıralayalım:
* Türk erkekleri ayda ortalama iki bıçak kullanıyor.
* Türk erkeklerinin tıraş olma sıklığı haftada 2.2
* İngiliz erkelerinin tıraş olma sıklığı 6'nın üzerinde. Yani pazar günleri de sevgilileri, eşleri ve kendileri için tıraş olan İngiliz erkeklerinin sayısı hiç de az değil.
* İsrail'de erkeklerin tıraş olma sıklığı haftada 4.5
* Türkiye'de 18 milyon erkek tıraş oluyor
* Yılda 200 milyon tıraş bıçağı satılıyor
* Türkiye'de 15 milyon erkek vücut tıraşı oluyor

Cildi keserek taş
Şimdi hemen gözünüzün önüne gelir, bazı erkekler "Permatik"i eline alır ve kırar.
Bu neden yapılır?
Tamamen Türk erkeğine özgü farklı alışkanlıklarından biri bu. Başka hiçbir ülkede rastlanmamış.
Peki neden böyle yapıyor Türk erkekleri?
İhsan Karagöz, koruyucu kısmın kırılmasıyla bıçak kısmının direkt cilde değdiğini ve bu yüzden de Türk erkeklerinin yüzlerini çizdiklerini söylüyor. Mazoşistçe bir davranış değil mi? Belki horozun neden değişmediğinin de anlatıyor!
Nereden çıktığını bilen yok ama bu garip alışkanlığı uygulayan çok.
Tahriş olmadıkça her gün olmaya çalışıyorum. Pazar hariç diğer günler temiz bir yüzle dolaşmak daha iyi oluyor. Forumda biryerde okumuştum, tıraş erkeğin makyajı dır diye, makyajsız çıkmam abi Smile
Ortalamaya vurursam haftada 4 gün civarıdır.

DE tıraş aletleriyle her gün olabiliyorum. Ama usturayla hangi jileti kullanırsam kullanayım günlük tıraş olduğumda git gide tıraşlar daha tahrişli olmaya başlıyor cildim sanki yoruluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,339 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,125 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,331 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 935 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,532 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,266 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,116 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,294 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,544 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,486 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: