Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı
Merhaba,
Daha önce 657 Sayılı Kanunu açıklayan yönetmelikte bulunan memurun günlük tıraş olma zorunluluğunu düzenleyen hüküm Danıştay tarafından iptal edilmişti. Guncel mevzuata eklenen bu değişiklikle artık memurlar resmi olarak sakal kesmek zorunda değil. Halihazırda öğretmenler günü bir çok meslekte sendikal protestolar vs gibi nedenlerle zaten uygulanmıyordu bu hüküm. Ancak tamamen yasal hale gelmiş oldu.
Tabi bu tıraşı zevk olarak gören bizim gibileri pek etkilemeyecek gibi duruyor. Hatta bu durumu gördükçe daha da şevkle tıraş olacağımı düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
Kartuşlu tıraş aleti, tıraş köpüğü vs üreticilerinin satışı biraz düşer muhtemelen.
(31/07/2022, Saat: 13:51)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuşlu tıraş aleti, tıraş köpüğü vs üreticilerinin satışı biraz düşer muhtemelen.

Katılıyorum... Bugüne kadar çalıştığm kurumlarda tek düzenli tıraş olan bendim, bırakın düzenli olmayı, özel günlerinde bile olmuyordu kimse. Tek tük tıraşlı oldukları günlerde ise o parça parça sakal kalmış, becerilememiş tıraşı gördükçe anksiyetem tutardı. Bu olaydan sadece gillette ve arko etkilenir. Derby sadece mavi yakalılar arasında muteber. Nereden nereye; Kurtuluş dizisi 2. Bölüm, dakika 8.45...
Asker ve polis ne olursa tıraş olsun olmaya devam eder. Yani kendim için tıraşa devam tüm tıraş severlere sıhhatler olsun.
 Tıraş aleti
Değerli Geltir ailesi bugün yolum bir devlet dairesine düştü. Güvenlik abimiz sakal tıraşını olmuş fişek gibi. Fakat en can alıcı nokta 2 memur arkadaştan birinde top sakal bayağı bayağı top sakal uzunda diğer arkadaşta da komple kirli sakal. Gerçekten çok üzüldüm. İçler acısı bir durum.
Kılık ve kıyafetten taviz verilmemeliydi

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bazı resmi kurumlarda amirler 2-3 günlük sakaldan fazlasını istemiyorlar. Zıt gidersen kanunen bir işlem yapamaz ama başka türlü süründürür. Şahsen ben normalde de 3-4 günde bir tıraş oluyorum. Uzun sakal bırakma alışkanlığım olmadığından ve tıraş olmayı sevdiğimden kimse bir şey demese bile sürekli sakal bırakmak istemem. Ancak, abartılmadığı sürece (mesela jean pantolon da serbest olması gerekir ama yırtık jean modelleri veya şort tarzı şeyler resmi kurumlarda olmamalı diye düşünüyorum, sakalda da bir ölçü olabilir şu kadar cm gibi...) günümüzde kılık kıyafet veya saç sakal ile ilgili herkesin özgürce tercihte bulunması bana daha doğru geliyor. Nasıl ki sakal bırakmayı seven bir kişi düzenli tıraş olan birisine karışmıyorsa başkası da ona karışmamalı.
TemeT NoscE
(07/09/2022, Saat: 14:50)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazı resmi kurumlarda amirler 2-3 günlük sakaldan fazlasını istemiyorlar. Zıt gidersen kanunen bir işlem yapamaz ama başka türlü süründürür. Şahsen ben normalde de 3-4 günde bir tıraş oluyorum. Uzun sakal bırakma alışkanlığım olmadığından ve tıraş olmayı sevdiğimden kimse bir şey demese bile sürekli sakal bırakmak istemem. Ancak, abartılmadığı sürece (mesela jean pantolon da serbest olması gerekir ama yırtık jean modelleri veya şort tarzı şeyler resmi kurumlarda olmamalı diye düşünüyorum, sakalda da bir ölçü olabilir şu kadar cm gibi...) günümüzde kılık kıyafet veya saç sakal ile ilgili herkesin özgürce tercihte bulunması bana daha doğru geliyor. Nasıl ki sakal bırakmayı seven bir kişi düzenli tıraş olan birisine karışmıyorsa başkası da ona karışmamalı.

sudüşleri komşum hepimiz herkesin kılıf kıyafetine veya saç sakalına karışmıyoruz normal hayatında saygı duyuyoruz. Fakat durum resmi bir Devlet dairesi olunca ister istemez gördüğün manzara karşısında şaşırıyorsun. Ciddiyetin olması gerekir ellerinde de cep telefonu oynuyorlar. Şahsen ne zaman bir resmi kuruma gitsem hastane bile olsa tıraşımı olurum.
Günümüz dünyasında saç, sakal, bıyık ister istemez ideoloji barındırdığından bir standartın olması gerekir diye düşünüyorum. Devlet kurumlarında.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(07/09/2022, Saat: 16:17)Johny White Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sudüşleri komşum hepimiz herkesin kılıf kıyafetine veya saç sakalına karışmıyoruz normal hayatında saygı duyuyoruz. Fakat durum resmi bir Devlet dairesi olunca  ister istemez gördüğün manzara karşısında şaşırıyorsun. Ciddiyetin olması gerekir ellerinde de cep telefonu oynuyorlar. Şahsen ne zaman bir resmi kuruma gitsem hastane bile olsa tıraşımı olurum.

Ellerinde cep telefonu ile oynamaları konusu farklı bir durum, vatandaş sürekli harıl harıl çalışan memurlar görmek istiyor olabilir, o gün fazlasıyla çalışan bir memur 2 dakika mola verip telefonu eline almıştır ya da işi umursamayan bir memur elinde telefonla uğraşıyor olabilir, bir anlık görüntü aldatıcıdır, o konu amirini bağlar, sonuçta özel sektörde çalışan insanlar da makine gibi sürekli çalışmıyor, önemli olan verimli çalışmaktır, şekle takılan insan her zaman yanılır. Ayrıca, her kamu kurumu aynı değil, bazı birimler ciddi anlamda yoğun çalışıyorlar ve yapılan işin sorumluluğu da ağır. Konumuza dönecek olursak; benim demek istediğim öğretmen, polis, doktor vs. istediği gibi saç sakal bırakıyorsa, hatta dövme yaptırıyorsa kamuda birlik olması adına bu kural bütün kamu kurumları için geçerli olmalı diye düşünüyorum. Ben kamu kurumlarında karşımdaki insanın yaklaşımına ve işimin görüldüğüne bakarım, beni rahatsız edecek derecede bir görüntü yoksa kılık kıyafet saç sakal hiç bir önemi yok. Bu konuda bazı kamu görevlileri için istisnai düzenleme de yapılabilir ama genel anlamda görünüşünün arka planda olduğu kişiler için özellikle de günümüzde bu tip kısıtlamalar çok gereksiz diye düşünüyorum.
TemeT NoscE

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,672 14,592,211 10/04/2024, Saat: 21:54
Son Yorum: Johny White
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,623 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,293 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 290,348 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Tıraş Olma Sıklığı Kalfa 25 25,030 04/09/2022, Saat: 23:59
Son Yorum: cavenaut
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,080 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,612 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,605 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,528 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,780 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: