Crystal
(08/09/2017, Saat: 16:10)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keskin güzel traş yapan bir jilet. Ama traş sonrası sanki sakallarım sert ve sivri çıkıyor.

Aynen tırasın ertesi gunu hissettiklerim sakallar daha sivri gibi cikıyor. Nedenini anlayamıyor yada anlatamıyorum.
Gri rapira platinum lux u, feather denemenizi oneririm
(08/09/2017, Saat: 18:01)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen tırasın ertesi gunu hissettiklerim sakallar daha sivri gibi cikıyor. Nedenini anlayamıyor yada anlatamıyorum.
Gri rapira platinum lux u, feather denemenizi oneririm

Bende de aynısı oluyor
RAPIRA SUPER STAINLESS de alacaktım onu kullandınız mı?
yok normal rapiralara hic girmedim, kopyası vs cok var diye karısık bir dunya rapira. Birde cok bir beklentim yok rapiradan. Ama Platinum lux impada olacaktı. Ben sevdim kayan bir jilet. Ben 1-2 kere kullanıyorum o yuzden arkadasların yaptıgı gibi su kadar tıras gidiyor diye size birsey diyemem ama ilk ve 2ci tırasından memnun kaldım.
Tıraştan sonra sakalın sivri ve sert çıkmasını ben de Derby ile deneyimledim. İşin garibi Featherı 2 tıraşta belirgin bir şekilde körelten sakalıma Derby 6 tıraş dayandı en son sıkılıp çıkardım. Featherdan bir tık daha kötü keskinlik, en az iki kat uzun ömür, keskinlik eksikliği dolayısıyla bir miktar azalmış konfor fakat sivri ve sert çıkan sakal = Derby
Az önce progress ile denedim. Sakalımı sağlam çekmesine rağmen (Shark bile bu kadar çekmiyor) 2 perdede sakalların canına okudular. (2 perdede çoğunlukla pürüzsüz tıraş olamadığım bir sakal yapım var) Tahriş yok, surat tertemiz.

Tıraş olurken huzursuzlanmak mı, yoksa olduktan sonraki mutluluk mu tercih etmek gerekir, bilemedim...
Ilk kullandığımda daha doğrusu kullanamadığımda diyeyim, R41 le kullanacaktım güya yanakta öyle kayarak gitmedi, çenede ise takılıp kaldı, az biraz zorlayım dedim yok gitmiyor çıkarıp voskhod takıp tıraşa onunla devam etmiştim. Dahada kullanmadım paket öylece duruyor. Yakın zamanda da deneyeceğimi sanmam sırada daha bir sürü jilet bekliyor.
Ben de en son Edwin Jagger De89 ile birkac kez denedim. Denildiği gibi, öyle yağ gibi akmıyor belki ama yakın ve güvenli bir tıraş verdiğini söyleyebilirim. Hani eskise bile tahriş etmiyor sanki .

SeckinB
Şöyle bir düşüncem oldu Crystal hakkında.

Bu sabah Crystal ile tıraş olduğumda jiletin çok iyi süpürdüğünü, her yöne çıkan sakalım olmasa, tek perdede işi bitirebileceğine kanaat getirdim. Yine de 2. perdeyi yapmasam olurdu. Sonuçları çok iyi. Fakat;

Tıraş olurken acayip bir yolma hissi. Hiçbir jilette yaşamadığım derecede. Bence birbirine bağlı 2 sebebi var:

1-Jiletin ağzı nasıl bir açıyla açılmışsa yatık-kalkık demeden sakalları süpürebilme kabiliyeti
2-Sert kıvırcık sakallar ve sakalların birçoğu jilete yakalandıkları için jilete binen direnç kuvveti.

Jilet keskin olmamakla birlikte çok konforlu tıraşının yanında bu sebepler bence bize bu deneyimi yaşatıyor. Ben hala kararsızım, sonuçları mükemmel ama çekme hissi had safhada.
Bende bu sabah Crystal ile tıraş oldum, Hızlı tıraş olmaya çalışmama rağmen bir tahriş yaşatmadı ancak @astroid komşumun dediği gibi sert sakallı kişiler için çok uygun bir jilet değil, çekme hissi hat safhada.
HK
Selam Arkadaşlar,

Ben de 1 paket denemek için almıştım. Keskinlik konusunda orta keskinlik derecesinde ve @astroid kardeşimin de söylediği gibi garip bir çekme-yolma hissi uyandırdı.
Tahriş yok ama pek de güzel diyebileceğim bir tıraş hissi vermedi bana. Şimdiye kadar 3 kere kullandım. Zannederim paket bitince pek almayı düşüneceğim, stoklarımda olmasını istediğim bir ürün değil.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: